גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר

מידי שנה בחודש אב

החל משנת 2008
מתחוללת בישראל פרשה מזעזעת של אב הרוצח את צאצאיו

בקרוב -

האב הנורא

ונבואת הזעם של
מגן הדוד השמיימי
לשנת 2008 תשס"ח

שנת תשס"חטא


לצד האב-טיפוס של

האב הנורא

הופיעה באותה שנה - 2008
- דמות נוספת מחרידה
האם-טיפוס של

האם האיומההחל מחודש מרץ באותה שנה נחרד הציבור מסדרה של

אימה-הות

שנחשפו בזו אחר זו

אמהות מן הגיהנוםבקרוב -

ליקוי הלבנה האימיתני
ואמהות האימה
גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר

חודש אב - והאב הנוראבנוסף לשמו של החודש – אב - המרמז על קשר לדמות האב, גם המזל והכוכב השולטים בחודש זה – האריה והשמש -  הם סמלים מובהקים של אב-טיפוס האב.

 

 

השמש והאריה מייצגים את הצד המיטיב ומעניק החיוניות והחיים של דמות האב, ואילו את האב-טיפוס המחמיר והקפדן מסמל כוכב-הלכת שבתאי-סאטורן ומזל גדי שבו הוא שולט. כאשר תכונותיו הקשות של האב-טיפוס הסאטורני מוקצנות, הוא מתגלם בדמותו של האב-הנורא המטיל על סביבתו צל מדכא חיים; במיתולוגיה היוונית מתואר האל כרונוס - בן דמותו של סאטורן - כמי שקוטל את ילדיו.

  
לעומת דמות האב הסאטורנית הקודרת, מגלם האריה הנשלט על ידי השמש דמות אב שמשית, שמקרינה בנוסף לסמכות ועוצמה גם הרבה חום, ואהבה. האריה הוא אבא שלצד היותו "מלך האריות" הנוסך בנסיכיו בטחון ותחושה של ערך עצמי, יודע גם להיות אבא כייפי, המבלה ומשחק עם ילדיו, תוך שהוא משפיע עליהם חיוניות ושמחת חיים.

 

 

האב הנורא בהורוסקופ של ישראל וביהדות
בהורוסקופ של ישראל קיים היבט קשה בין השמש לשבתאי-סאטורן, המסמל קונפליקט מובנה בתפיסה של דמות האב בתת ההכרה הקולקטיבית הישראלית, קונפליקט ששורשיו באתוס היהודי המכונן של סיפור העקדה, הקשור באב ב"ה" הידיעה - אברהם.


בגלל שמוטיב האב-הנורא הוא כה דומיננטי בתרבות היהודית והישראלית, הוא נמצא תמיד ברקע - ולא רק ברקיע: הקונפליקט מובנה בתשתית ההווייה הישראלית ומהווה את סלע קיומה.

 

 

גיחתו של האב-טיפוס

כאשר נוצרים מצבים אסטרולוגיים המשדרים על תדר של אב-טיפוס מסויים, מגיחה מבין צללי תת-ההכרה הקולקטיבית ישות ממשית המגלמת את אותו האב-טיפוס, ומשתעבדת לו כאחוזת דיבוק (possessed and obsessed).

 

למיותר לציין שבמפת-הלידה של מי שנתון להשתלטותו של ארכטיפ מסויים, נמצאים הסמלים המזוהים עמו. כך למשל, במפת-הלידה של אחד הגברים שגילמו לאחרונה את האב-הנורא, נמצא ההיבט המשקף את הארכטיפ הזה -  ההיבט הקשה שבין השמש לסאטורן. אותו ההיבט בדיוק, 90 מעלות בין סאטורן חשמש, נמצא גם במפת-הלידה של מדינת ישראל.
 

 


החל משנת 2008 מתחוללת בישראל מידי שנה בחודש אב פרשה מזעזעת של אב הרוצח את צאצאיו.

 

 

רצח חודש אב תשס"ח  (2008)  

סדרת האימים נפתחה בפרשת רוז פיזם הילדה בת הארבע שנרצחה בידי האב של האב – הסבא שלה, רוני רון. הפרשה שנחשפה בחודש אב -  או שמא, חודש סב -  2008, זיעזעה את הציבור שעקב בדריכות אחר החיפושים בנחל הירקון, שלשם זרק אבי אביה של רוז, את גופתה של נכדתו. אחרי שלושה שבועות של חיפושים אינטנסיביים נמצאה ביום 11.9.2008 גופתה הקטנה של רוז בתוך מזוודה אדומה בקרקעית הנחל. 

בפרשה מזעזעת זו הופיעה לצד האב-טיפוס של  האב-הנורא, גם האם-טיפוס של האם-האיומה.

 

 

רצח חודש אב תשס"ט (2009)

הרצח התבצע בעקבות ליקוי חמה; השמש, כאמור, מייצגת את האב, וכאשר היא לקויה היא מסמלת אב הנתון במצב של ליקוי מאורות

ביום הראשון של חודש אב 2009 התחולל ליקוי חמה, תופעה אסטרונומית המתרחשת כאשר הירח מסתיר את פני השמש. העובדה שהליקוי התחולל ממש בגבול המזלות סרטן ואריה הנשלטים (בהתאמה) על ידי הירח והשמש שיצרו את הליקוי – מעצימה את משמעותו, והוא אכן זכה בתואר:  "הליקוי הארוך ביותר במאה ה-21".
החשכת פני השמש מסמלת ליקוי מאורות אצל מי שמסומלים על ידי השמש (אבות ואנשים בעמדות סמכות), וקיים חשש שהשמש שפניה האפילו תגלם את הצד האפל של דמות האב.

 

שלושה ימים לאחר הליקוי, ביום שבת 25.7.09, חנק אב ממושב בצרה את בתו בת השלוש. לאחר מעשה טען האב כי לקה ב"בלק-אוט", ו"הסביר" שרצח את בתו כדי לנקום באמה שנפרדה ממנו..
האב, המסומל על ידי השמש, לקה ב"ליקוי המאורות" עקב חששו שפרודתו, המסומלת על ידי הירח תצליח להעפיל עליו ותיקח ממנו את בתם המשותפת..
שם משפחתו של האב, גולדרינג, משקף גם הוא את ליקוי החמה: משמעות השם גולדרינג הוא "טבעות זהב" וכידוע, בעת הליקוי אופפת את השמש שהלבנה השחירה את פניה, טבעת של זהב. גולדרינג אף נחשב ל"בחור זהב", ל"מלח הארץ" ולאדם ישר ומצפוני במיוחד, ראו הצד האפל של אסף גולדרינג. כמעט כל מכיריו לא האמינו שהוא ביצע מעשה זוועה שכזה, למעט קרובת משפחה של פרודתו שאמרה: "הכתובת היתה על הקיר - הוא היה נועל את נועה בחושך". אכן היה זה סימן לבאות - למה שקרה אחרי שפני השמש הוחשכו בעת ליקוי החמה   

 

 

רצח חודש אב תש"ע (2010)  

ביום 24.7.2010,  בדיוק שנה פחות יום לאחר שאסף גולדרינג רצח את בתו נועה בת השלוש, רצח אב מנתניה, איתי בן-דרור, את שלושת ילדיו. לפני שעשה את המעשה המזוויע, שהתברר כרצח מתוכנן מראש, גילם בן דרור את הצד השמשי של דמות האב האוהב: הוא פינק את ילדיו במתנות, אירגן להם יום של כיף ולקח אותם לקרקס. חוויות אותו היום שיקפו "אחת על אחת" את הסמליות של מזל אריה הקשור בבילויים בכלל, וב קרקסים בפרט.

והנה פרט בעל סמליות אסטרולוגית: שמו הפרטי המקורי של בן-דרור היה אריה.

 

 

השוואה בין שני מקרי הרצח האחרונים (אב תשס"ט ואב תש"ע)
בין שני מקרי הרצח המזעזעים שארעו השנה (2010) ובשנה שעברה (2009) יש קווי דימיון רבים, שהבולטים בהם הם:
שני האבות תכננו את הרצח מראש ולא ניסו להסתיר את העובדה שהם-הם הרוצחים. שניהם רצחו את ילדיהם בליל שבת בעת שהילדים התארחו בבתי אבותיהם הממוקמים באזור השרון (במושב בצרה ובנתניה). שני האבות תיכננו לרצוח את ילדיהם בשנתם, ובשעה שהמתינו שיירדמו כתבו מכתבים שבהם "הסבירו" את הרצח. אחרי שרצחו את ילדיהם עשו שני האבות ניסיונות כושלים להתאבד על ידי חיתוך ורידי ידיהם ובליעת כדורים, ונשכבו במיטה לצד גופות ילדיהם.

שני המקרים המזעזעים התגלו בשבת בסביבות השעה 11 לפני הצהריים, על ידי אביו של האב-הרוצח שמיהר להזעיק את שירותי ההצלה. בשני במקרים האבא של האב הרוצח הוא בן קיבוץ. כשהם פצועים במצב קל אושפזו שני האבות הרוצחים למשך יום בבתי חולים באזור השרון. שניהם הצהירו כי הם אוהבים את ילדיהם ורצחו אותם בגלל שפחדו שגרושותיהם יפרידו בינם לבין הילדים. 
 

 

 

החל משנת 2008 מתחוללת בישראל מידי שנה בחודש אב פרשה מזעזעת של אב הרוצח את צאצאיו.

 

למה דווקא החל משנת 2008?

 

על כך אכתוב בחלק השני של הכתבה שיעלה לאתר בקרוב.

 

 

 

הכתבה עלתה לאתר ביום ט"ז באב תש"ע, 27.7.2010