מיכאל אופק

אסטרולוג מומחה. מעמיק בחקר שורשי האסטרולוגיה ובסינתזה בין האסטרולוגיה העתיקה והמודרנית. מעביר קורסים למתחילים ומתקדמים בתל אביב ופרדס חנה, מייעץ ומכוון באופן אישי.


עוד על התדרדרותה של ארה"ב


בספרם "המירוץ בין חינוך לטכנולוגיה", טוענים הכלכלנים קלאודיה גולדין ולורנס כץ שהישגי החינוך בארה"ב מתדרדרים והולכים, וכתוצאה מכך מונח עתידה של ארה"ב על כף המאזניים.

קישור לכתבה ב The Marker
ארה"ב נהפכת לאומה של טמבלים

ועוד באותו נושא

הסרט

Idiocracy אידיוקרטיה

כלומר -

שלטון הטמטום


הוא סאטירה על החברה האמריקאית
התלקחות שמיימית - מאורע אסטרולוגי נדיר


 מאת האסטרולוג מיכאל אופק

 

המערך הכוכבי המתהווה בימים אלה מסמל אירועים דרמטיים שיתרחשו במקביל בארץ ובעולם. "חודש אוגוסט הוא בסימן התלקחות", כותב האסטרולוג מיכאל אופק, הצופה שארה"ב עומדת לפני משבר מכריע.

  

 

מתוך המאמר "מרובע ה-T, דליפת הנפט ונפילתה של ארה"ב" : 

 

כל מי שעוסק באסטרולוגיה יודע כי אנו בדרך לאירוע אסטרולוגי אינטנסיבי במיוחד המשקף הסלמה של תקופה ארוכה מאוד של משחק מקדים. בחודש הנוכחי (אוגוסט) אנו חווים מערך נדיר של מיקומי כוכבים ביחס לכדור הארץ אשר יהדהד ויתפרס על השנים הקרובות. לאלה שרק מתחילים את דרכם בתחום אני ארחיב ואגיד כי במושגים אסטרולוגיים טכניים הקונפיגורציה נקראת מרובע T כפול.. השותפים לתצורה הם פלוטו היושב בקדקוד של ה-T ומכנס אליו את המתח הנוצר מהמאבק בין שני הפלגים אשר בפינות ה-T: שבתאי ומאדים נמצאים בצד אחד ויופיטר ואורנוס בצד השני.

 

מרובע-T זה מיוחד לא רק בגלל שהוא כפול (שני כוכבים מכל צד) או בגלל שהוא מורכב ברובו מכוכבים הנחשבים אטיים ולכן בעלי השפעה מסיבית יותר. עיקר מה שהופך מרובע זה למיוחד הוא העובדה כי הוא קורה במעלות הראשונות של המזלות ה'יוזמים' (cardinal). צלב המזלות היוזמים (טלה, מאזניים, גדי, סרטן) נקרא AXIS MUNDI ונחשב לציר המפעיל והדינמי ביותר בין צירי המזלות. אלה הם המזלות אשר מתחילים את עונות השנה, הם מסמלים שינוי של המצב הקיים ודחיפה של אנרגיה חדשה לסדר היום העולמי והאישי, לטוב ולרע.

 

אנסה לפרוט את המשמעות של מערך כוכבים זה למילות מפתח פשוטות, כדי לתת לכם אחיזה בסיסית בהצהרה הסימבולית אשר נמצאת מאחוריו.

 

בתצורה שכזו ישנו תמיד כוכב אחד אשר נחשב בקדקוד, המתח של המערך נאסף לתוכו ומתבטא דרכו, במקרה זה הכוכב הוא פלוטו. פלוטו קשור בתהליכי שינוי עמוקים ומהותיים, הוא מייצג עצמה פנימית דרוכה, מתוחה, מרוכזת ואינטנסיבית, פלוטו הוא כמו הר געש העומד להתפרץ, הוא הורס ושובר, הורג ומחיה, הוא אוחז בחוזקה בשורשים ולא מוותר עד שהוא מקבל את צרכיו, הסמל שלו הוא הסמל של עוף החול אשר מת, חוזר לעפר וקם לתחייה. פלוטו אחראי על השלת והשמדת העור הישן כדי שעור חדש יוכל לצמוח והתהליך היצירתי של הזמן לא יפסק.

 

פלוטו נכנס לא מזמן למזל גדי ושם הוא ימקד את הפעילות שלו. גדי הוא מזל אדמה והממד שהוא מייצג הוא מוחשי ומבני. מזל גדי מסמל את מבנה החברה ופירמידת השלטון, את היררכית הכוח הפוליטי והמדיני, את המוסכמות והכללים, המוסדות והארגונים, הוא מייצג בין היתר את הקפיטליזם התעשייתי, את המכונה המשומנת של ניצול משאבי העולם, את הצורך בארגון ושליטה יעילה וכמובן תפוקה מרבית.
באופן פנימי יותר מזל גדי מייצג את הפרדיגמה השלטת ואת הקונצנזוס התפיסתי שהתגבש בחברה האנושית.

 

כניסת פלוטו לגדי מייצגת את תהליך שינוי הפרדיגמה העולמית, השינוי יהיה עמוק ותכליתי, פלוטו לא ישקוט עד שהקליפה הישנה והמגבילה של מבנה החברה האנושית לא ימות, אך כדי שהוא באמת יוכל למות ולתת למשהו חדש לצמוח הוא צריך קודם להגיע לשיא, שיא זה ידחוף את ראשינו בכוח את מול המראה, הוא יגלה בהדף עוצמתי את התוצאות ההרסניות של בחירותינו ויחסינו לעולם אשר הצטברו במשך השנים, הוא יחפור בתוך השורשים ללא הרדמה, הוא ישבור את ההכחשה, יחשוף את הפצעים המדממים ויוציא את השקרים מהצללים. פלוטו יביא  גם את השליטה ההמונית, הכפייה הכוח והמניפולציה לשיא, הוא יוציא אותו מהמחבוא שבקרקעית ויציף אותו כמו הר געש.

 

רק אז, שהכוחות יתייצבו בגלוי אחד מול השני, הפוטנציאל האמיתי לשינוי יוכל להתממש.

 

בכל תהליך החלמה יש משבר ריפוי, כדי באמת לרצות שינוי צריך להרגיש כי כאבנו מספיק, ללא התמודדות חזיתית אמיתית ובלתי מתפשרת לא יכול להיות שינוי מהותי. בלי חשיפה והוצאה של כל הריקבון הפנימי שהצטבר, לא נוכל לעולם להרגיש נקיים מספיק כדי לאפשר ריפוי אמיתי. בסופו של דבר פלוטו מיטיב איתנו, הוא האמת האותנטית של כל אחד מאיתנו, הוא כלב שמירה לכך שהחוויה לא תתרחק יותר מידי מהמקור שלה. החניכות של פלוטו הם הקשות ביותר אך גם המעצימות ביותר, אין שום מרכיב בחוויה הארצית שמעצים כפי שההתמודדות הפלוטונית מעצימה.

  

 

להורדת המאמר השלם

 

בהמשך המאמר תוכלו לקרוא על :

- ההשתקפות האסטרולוגית של אסון דליפת הנפט.
- נפילתה של האמפריה ארה"ב.
- איך כדאי להתייחס ולעבוד עם השינויים בחיינו.

ועוד... 

 

 לאתר הבית של מיכאל אופק


 קישור לדיון בפורום בנושא 

 

 

 

המאמר עלה לאתר ביום 11.8.2010