כדור-באקי
"כדור-באקי" הוא כינוי החיבה של מולקולה ייחודית ומדהימה בצורת כדורגל !

המולקולה המורכבת מ-60 אטומים של פחמן
- פחמן 60 (C60) -
התגלתה לפני
25 שנה.


המולקולה מורכבת מלא פחות מ-60 אטומים של פחמן היוצרים ביניהם צורה של כדורגל. C60 הנקראת גם "מולקולת הכדורגל" היא החומר החזק ביותר בעולם.
אפשר לקרוא גם על
הצד הבתולי של כדור באקי
(מומלץ רק ל"מיטיבי קרוא")
ובקליפת אגוז -

6 = בתולהתאמינו לי שאני ממש לא מחפשת את
כדורי הבאקי -
הם פשוט מתעופפים סביבי. זה כנראה משהו באוויר...:הכתבה

מה צפיתי לנתניהו?

הופיעה בסופו של דבר ביום 15.11.2010 בעיכוב "קל" של חודש בדיוק -
קישור לכתבה

והנה "הוכחה" נוספת לקשר שבין
"כדור" ל-"סוכר"

צילום של כדור העשוי מסוכריות התפרסם תחת הכותרת "סוכריות לסלון" בידיעות ביום 17.10.10
כמה ימים אחרי שהכברתי מילים כדי לקשר בין
כדורי-באקי לסוכריות.

אכן, צילום אחד שווה יותר מאלף מילים...

הערה מיום 18.10.10

סאטורן - שבתאי
"שר הטבעות"

כוכב הלכת סאטורן עטור טבעות - אז מה פלא שהוא קשור ביהלומים... הסמליות של סאטורן באה לידי ביטוי באופן הנשגב ביותר כאשר הכוכב נמצא במזל מאזניים שבו הוא "נעלה". היהלום הוא ביטוי פיזי לסמליות זאת.

בקרוב אביא הסבר מעמיק על הקשר שבין סאטורן ליהלום.חידת מספרי הפלא שזכו פעמיים בלוטו


כפי שרמזתי התשובה צפונה במשחק עם המספרים 6 ו- 7 המסמלים את המזלות
בתולה ומאזניים
שביניהם דילג והתגלגל לו כדור-הבאקי במדורנו.

ובמקביל התגלגלו גם בדיוק אותם כדורי הלוטו בתאריכים החלים במזלות בתולה ומאזניים

21.9.2010
16.10.2010

הנה התשובהואם חשבתם
שששת כדורי הכסף של הלוטו סגרו את מעגל הקסמים של מחרוזת צרופי המקרים - אז הנה, לא חלף שבוע -
ולכדור כסוף אחד יש חדשות בשבילכם...


צרופי מקרים מדהימים - ועוד דברים מוזרים


מיוחד !  צירוף המקרים הלא-יאומן של הלוטו  


 

מדור חדש זה שעולה היום (19.10.2010) לאתר, הושק בעקבות רצף מתגלגל של צרופי מקרים שקשורים כולם בכדורים - רצף ששיאו בא לידי ביטוי בצרוף המקרים המדהים שחוללו בימים אלה ששה כדורי לוטו נושאי מספרי המזל: אותם המספרים בדיוק חזרו והתגלגלו מתוך המכונה זו הפעם השניה בתוך פחות מחודש.


הכדור שהחל לגלגל את השרשרת הוא "כדור-באקי" -  חלקיק דמוי כדורגל העשוי מפחמן טהור,  ומי שירצה להתגלגל עמו דרך רצף צרופי המקרים, יחווה מסע למחוזות הזויים במחרוזת של צרופי מקרים מוזרים, שבה שזורות סוכריות ממתיקות סוד עם כדורי-רגל מקפצים, ולצידם ירחים של שבתאי ש"יורים כדורי צבע" מככבים, וגם יהלומים מנצנצים.

  

ואפשר לדלג ישר לחוליה שהיא (לפחות בינתיים)  האחרונה בשרשרת הכדורים המופלאה: לאותה שישיית כדורי לוטו ממוספרים, שתוך פחות מחודש עשתה את הלא יאומן והמדהים, כאשר שוב הגיחה והתגלגלה, מתוך המכונה שעשרות כדורים צבעוניים עירבלה. 

ונשאלת השאלה - האם מזל אסטרולוגי עמד מאחורי אותה ההגרלה?    

 


הערה - צרופי המקרים של כדור-באקי הופיעו לראשונה במדור זוטות על מזלות והועתקו למדורנו ביום 19.10.2010 .


 

 

צרופי מקרים כדורי באקי


כדורי באקי החלו לדלג בין מדורי האתר לפני כמה ימים, בתחילת אוקטובר השנה (2010). כנראה שכדורי באקי היו אז חזק באויר כי כמעט מיד לאחר מכן נתקלתי בתקשורת בדיווחים שקשורים לכדור הפלאי הזה.

(העדכונים עלו לאתר ביום 10.10.2010)  

 

צרוף מקרים 1      

את כדור באקי כיניתי בהופעת הבכורה שלו באתר "בתולת הברזל" וזאת בגלל סרובה של המולקולה שלו, C60, להתמזג עם יסודות אחרים.  

"בתולת ברזל" ? קטן עליה. כי המולקולה C60 היא החומר החזק ביותר בעולם;  וובדיוק מסיבה זו זכתה גראפין, הלוא היא אחותה השטוחה של המולקולה הכדורית-עגלגלה שלנו, להכרה ולהוקרה עולמית: ביום 5.10.2010 - שבצרוף מקרים הוא-הוא היום שגם המדור עשה כבוד למולקולה C60  -  זכו מפתחיה של האחות הקטנה, גראפין, בפרס נובל לפיזיקה לשנת 2010.  והנה פרט מאלף – לצד דימוי חלת הדבש הדבורני של מולקולות C60, משמש את המדענים דימוי נוסף, הקשור גם הוא בחיה בתולית מובהקת , והפעם  - התרנגולת. או ליתר דיוק רשת תרנגולות. והנה התאור כפי שהוא מופיע במקור (לא של התרנגולת, אלא בויקיפדיה...) :

Graphene is a one-atom-thick planar sheet of sp2-bonded carbon atoms that are densely packed in a honeycomb crystal lattice. Graphene is most easily visualized as an atomic-scale chicken wire  

 

צרוף מקרים 2

ואחרי הדיווח על האחות הקטנה, הנה סיפור על אחיו הגדול של כדור באקי :

ממש באותם ימים שכדור באקי דמוי הכדורגל קיפץ לו בין מדורי האתר, התפרסם צילום גדול של כדורגל במעריב. וזה לא קרה במדור הספורט, אלא באחד העמודים הראשיים של העתון מיום 1.10.10
ולכבוד מה חגג שם בן דמותו הגדול של כדור באקי?
תחת הכותרת "גיבור עם כדור" דווח על ילד בן 10 מקרית מוצקים שבעזרת הכדורגל שלו הביא לתפיסתם של שני שודדים שחטפו תיק מקשישה שחלפה בסמוך לגן משחקים. שני בני דודים בני 10 ו -12 שהבחינו במתרחש, רדפו אחרי השודדים שפתחו בריצה אל רכבם ונמלטו בו. אחד הילדים רשם הילד את מספר הרכב על הכדורגל שלו, ובזכות כך הצליחה  המשטרה ללכוד את הרכב תוך זמן קצר ברחובות חיפה. 
 

שני צרופי המקרים נוספו לאתר ביום 10.10.10

 

 


 

 

צרוף מקרים בתולה-מאזניים ומחלת הסכרת

צרוף המקרים נוסף לאתר ביום 15.10.2010

 

כאמור, נתקלתי בצרוף המקרים הזה היום לגמרי במקרה פחות מ-24 שעות לאחר שאתמול כתבתי את הקטע הראשון במדור זוטות על מזל מאזניים שבו בהקשר לחיים המתוקים של המאזניים הזכרתי את נטייתם של המזלות בתולה-מאזניים למחלת הסכרת.   

וכך נתקלתי בצירוף המקרים: חיפשתי נואשות תצפית שלי שהתפרסמה באחד העתונים לפני שנים על ביבי נתניהו, במטרה להזכיר אותה בכתבה שאני מכינה בימים אלה על מה שצפיתי לאורך השנים לנתניהו. ומשלא מצאתי אותה, החלטתי לארגן את הבלגן שעל שולחן העבודה שלי ולזרוק עיתונים שהצטברו לי מזה כמה שבועות, ושאני כל פעם מבטיחה לעצמי מחדש ש"כשיהיה לי זמן" אקרא אותם. החלטתי שלפני שאזרוק אותם, בכל זאת אדפדף בהם -

ואז, בעתון "ישראל פוסט" מיום 20.9.2010 ראיתי את זה:

צילום של מולקולה דמויית מגן דוד, ולידו הכותרת "מגה סטאר".

הכתבה דיווחה על חוקרים ישראלים שפיתחו לאחרונה מולקולה בצורת מגן דוד, שתסייע באיתור גלוקוז באבחון מחלת הסוכרת... ואם לא די בכך שהמולקולה מגלה סכרת, הכתבה עליה הופיעה ביום 20.בספטמבר בגבול המזלות בתולה-מאזניים שקשורים, לדעתי, כפי פרסמתי אתמול בדף זה, בסכרת. וטם לא די בכך אז הנה משהו ששמתי אליו לב רק עכשיו, בעודי כותבת את הדברים. ה- 20 לספטמבר הוא יום הולדתו של דודו טופז ז"ל שאותו הבאתי כדוגמה למי שנולד בשילוב מזלות זה וחלה בסכרת.

 

ואם גם בכך לא די אז הנה מתגלגל לו פה צרוף מקרים נוסף - ויש לו צורה של כדורגל -

בקטע שמופיע במדור תחת הכותרת כדור הבאקי במגרש של מזל מאזניים קישרתי את מולקולת הכדורגל לסוכריה,קישור די מאולץ שלמרות שחשבתי לוותר עליו, בכל זאת דבקתי בו - כנראה שיש משהו דביק בסוכריות... והנה מתברר שלא לשווא התעקשתי להדביק את מולקולת הכדורגל לסוכריה, כי הנה מתברר שגם מולקולה פנטסטית אחרת שצורתה מבוססת גם היא על המספר 6 - מולקולת מגן הדוד קשורה בגלוקוז שהוא סוג של סוכר.

והנה עוד פרט מאלף, מולקולת מגן הדוד מתוארת בעתון כעטופה במשהו שמזכיר "כלוב ציפורים זעיר מאוד". ומה כתבתי על "האחות השטוחה" של כדור באקי?
שהיא דומה לרשת תרנגולות ...  

  

צרוף המקרים נוסף לאתר ביום 15.10.2010 

עריכה ביום 18.10.2010 

 


 

 

על כדורי-באקי וצירוף המקרים המדהים של כדורי הלוטו בהגרלה אתמול

צירופי המקרים נוספו לאתר ביום 17.10.10

  

וכך התגלגל לו כדור-באקי מצרוף מקרים לצרוף מקרים, עד שהגיע לצירוף המקרים המדהים של כדורי הלוטו

 

  

היהלום הולם את כדור-באקי -  

אתמול נתקלתי בידיעה על תגלית פלאית שקשורה במולקולה של היהלום. והיהלום הוא קרוב משפחה של כדור-באקי - אותה "מולקולת כדורגל" פלאית שאיור מקפץ שלה קישט לפני כחודש, בתחילת ספטמבר 2010, את דף הבית של גוגל, לכבוד יום הולדתה. הצעירה העגלגלה הזאת שהמדע גילה לפני אך 25 שנה היא אחותו עולת-הימים של היהלום, סלע קיומנו, שנמצא איתנו מקדמת דנא. והדנ"א של שני אלה, למרות שהם רחוקים בגיל, מוכיח שהם קרובים-קרובים: שניהם עשויים פחמן טהור.


ובקשר לתגלית שהתפרסמה בימים אלה על היהלום: כל מה שהצלחתי להבין מהמאמר המלומד הוא שקרן לייזר צבעונית ההולמת ביהלום יכולה לחולל אצלו משהו באטם. למי שמוכנן לאתגר את תאיו האפורים בסוגיה הצבעונית הזאת הנה הקישור.  

 

  
כדור-באקי וקרבות כדורי-צבע -
ובעודי תוהה אם להכניס את האייטם הזה למדור, כי אולי תחשבו שהקשר של התגלית על היהלום לכדור-באקי קצת מאולץ -  למרות שבשני המקרים יש לנו עסק עם מולקולות מופלאות העשויות פחמן טהור, ובנוסף הם גם החומרים הכי החזקים (כדור-באקי)  והכי הקשים (יהלום) ביותר בעולם  - אני מוצאת בתיבת הדוא"ל שלי ידיעה על עוד תגלית חדשה - והפעם על הירחים של סאטורן. והירחים האלה, כך כתוב באתר אסטרונומי מכובד, "יורים זה על זה כדורי צבע" - Saturn's Moons Engage in Cosmic Paintball Fight.

 

 

איך הכדור מתגלגל לו,  ואיך הכל מתקשר לו...
שתי הידיעות שהופיעו כמעט בו-זמנית מתכתבות זו עם זו בצורה מעוררת השתאות :
שתיהן מדווחות על "מתקפות צבעוניות": הידיעה הראשונה מספרת על אלומות צבע המפגיזות יהלום, והידיעה השניה מגלה שירחי סאטורן "יורים כדורי צבע", ואותם "כדורי הצבע" של ירחי סאטורן מתקשרים עם כדור- באקי שמצידו קשור ביהלום – שניהם עשויים פחמן טהור. וזה עוד לא הכל, כי הנה עוד פרט מאלף :  היהלום נשלט על ידי סאטורן.
ככה שהכל מתקשר והשרשרת הנוצצת שהחלה ביהלום גם מסתיימת בו :
היהלום - הצבעים – כדור-באקי - כדורי הצבע
(שהירחים של סאטורן "יורים" זה בזה) - ודרך סאטורן חוזרים (ולא חלילה...) ל - יהלום. ונסגרת שרשרת הקסמים הקוסמית של צרופי המקרים.
 
נסגרת?

ממש לא. כי כאשר לקחתי מנוחה קצרה מכתיבת קטעים אלה כדי להשתחרר מסחרור המערבולת הכמו-קלידוסקופית של גלגוליהם השונים והמשונים של כדורי באקי שנבראו בצלם ה-6, וגלשתי לתומי באתרי חדשות - זה חזר אלי כמו בומרנג: אותו עיסוק שלי, המעט אובססיבי, בצירופי המקרים של כדורי-באקי והספרה 6 התגלגל לריאליטי וזינק עלי מהצג שדיווח על צרוף מקרים נדיר שבנדירים שקשור בגלגולם של ששה כדורים צבעוניים !

 

 

 

וליהלום שבמחרוזת צרופי המקרים -  

 

צרוף המקרים המטורף של הלוטו

 

צרוף מקרים מטורף, כך מדווחים כעת (17.10.10) אתרי החדשות בארץ ובעולם,  התחולל אמש, במוצאי שבת, 16.10.2010 בעת הגרלת הלוטו: ששת הכדורים שהתגלגלו מהמכונה נשאו בדיוק את אותם המספרים שעלו בגורל לפני כשלושה שבועות (ב- 21 בספטמבר):.שוב התגלגלו והגיחו מהמכונה אותם ששה כדורים צבעוניים הנושאים גם הפעם את המספרים : 13, 14, 26, 32, 33 ו- 36. 

 

האם אתם קולטים מה משותף לכל המספרים? אתן לכם רמז - המזלות שכדור-באקי וצרופי המקרים שלו קשורים בהם הם בתולה - שהמספר שלה הוא 6, ומאזניים שמספרו 7. ואלה הם מספרי המזל של ההגרלות.

 

מספרי מזל ? אכן כשמם כן הם כי הם קשורים במזלות. ובמקרה הפלאי הזה הם קשורים, כאמור, במזלות בתולה  ומאזניים. וגם הקשר ביניהם, בין ה-6 וה- 7 הלך והתהדק בקשר ממוזל שאותו שיקפו דילוגיו של כדור-באקי שקיפץ בין המזל הששי למזל השביעי, בין הבתולה למאזניים ככדור טניס, בעודו יוצר מחרוזת של צרופי מקרים שבה הבזיק גם יהלום – אולי רמז להלם הזכייה הכפולה והיקרה....

 
ואל תשכחו ששתי ההגרלות גם נערכו במזלות בתולה ומאזניים:  

הראשונה נערכה במזל בתולה ביום 21.9.2010,  והשניה במזל מאזניים ביום  16.10.2010 

כך שניתן לצפות שמספרים אלה –  צירופיהם וכפולותיהם -  יהיו מספרים ממוזלים שיעלו בגורל.
אז שחקו במספרים 6 ו - 7 ותקבלו את כל ששת מספרי הפלא...
 

ולמי שהתעצל לחשב לבד - הנה התשובה

 

 

שלושת צרופי המקרים האחרונים עלו לאתר לראשונה, במדור זוטות על מזלות, ביום 17.10.10

ועודכנו שם ביום 18.10.10

הם הועתקו למדורנו ביום 19.10.2010

ועודכנו ביום  20.10.2010  

וביום 16.11.2010