גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר

בכתבה שלפניכם, המועתקת מהחוברת "תורת הכוכבים ומדינת ישראל", מופיעים השמות העבריים של הכוכבים,
ראו את הסיבה לכך כאן.
באתר מכונים הכוכבים בשמותיהן הלועזיים, המקובלים יותר.

הנה שמות הכוכבים
בעברית ובלועזית:
כוכב-חמה - מרקורי
נוגה - ונוס
מאדים - מארס
צדק - יופיטר
שבתאי - סאטורן


לכוכבים החדשים,
אורנוס, נפטון ופלוטו,
שלא היו ידועים לעברים הקדומים, אין שמות עבריים. לאחרונה יצאה יוזמה, שבה שותף הציבור, להתאים להם שמות עבריים.

האם צפיתי את השלום - ואת שיברו?


 

בתצפית האסטרולוגית שפרסמתי בשלהי 1992 ב"מעריב", צפיתי את מה שהיה באותם ימים בחזקת הלא יאומן: שיחות שלום בין ישראלים לפלסטינים. זה יקרה, כך כתבתי, הודות לצוות ישראלי של אנשים צעירים שיצליח, לראשונה מזה עשרות שנים עקובות בדם ומלחמות, לקרב בין הניצים.
כעבור כשמונה חודשים, בקיץ 1993, התפרסמה ידיעה שהדהימה את העולם: מפגשים סודיים שהתקיימו בבקתה עלומה ליד אוסלו בין שני ישראלים צעירים (שגילם הצעיר, שאותו צפיתי, הודגש בדיווחים) ופלסטינים, הצליחו להביא לפריצת דרך שתוביל להסכם שלום.
כעבור שלוש שנים, בדצמבר 1995, פרסמתי תצפית הרבה פחות אופטימית.

 

הדברים הבאים התפרסמו בשנת 1997

בחוברת תורת הכוכבים ומדינת ישראל

 "בדצמבר 92, מבלי שהיה לי, כמובן, שמץ של מושג (גם פרס ורבין עוד לא היו מעודכנים) על הגישושים החשאיים שהחלו באותם ימים בביקתה עלומה בנורבגיה, בין שני ישראלים צעירים לבין נציג אש"ף – פירסמתי במדורי שהופיע ב"מעריב" את הדברים הבאים:

 

"האנשים המנהלים את המשא ומתן יוחלפו באנשים צעירים יותר, או שיגמישו את עמדותיהם. שיחות השלום תישאנה החל משנת 93 אופי יותר רציונלי ואובייקטיבי, עובדה שתתרום להבנה בין הצדדים... עם זאת, היות והמהלך של ונוס ומרקורי יהיה בנסיגה, נראה שכל התקרבות תהיה כרוכה בנסיגה ובויתורים רבים... החודשים פברואר-מרץ 96 יהוו ציון דרך משמעותי".
(מעריב 31.12.92)

 

סימנים אסטרולגיים: נוגה וכוכב-חמה נצמדים זה לזה בסוף מזל תאומים, שניהם בנסיגה. (תאריך-מקודם 28.6.48 מקביל לשנת 93)


ומה שקרה במציאות:   הסכם אוסלו פרץ לעולם במפתיע בקיץ 93, והביא לדו-קיום עם הפלשתינאים ולהסכמי שלום עם ירדן, מרוקו ומדינות-המפרץ, והחלו גם שיחות שלום עם סוריה."

 

- - -

הערה מחודש מאי 2011:   .
שימו לב לתאריך "פברואר-מרץ 96" שאותו ציינתי בתצפית שהתפרסמה במעריב בדצמבר 1992 תוך הדגשה ש"החודשים פברואר-מרץ 96 יהוו ציון דרך משמעותי".
בתצפית שפרסמתי כעבור בדיוק שלוש שנים, בדצמבר 1995, אני שוב מייחסת חשיבות גורלית לתאריך זה.
והנה מה שכתבתי בחוברת:

 - - -

 

"במה שקשור בתהליך השלום, יווצר במרץ 96 מערך כוכבי חד-פעמי – ואם לא ינצלו אותו, לא יהיה בעתיד מומנטום דומה לקידום העניינים".
(ידיעות אחרונות 31.12.95)

 

סימנים אסטרולוגיים:  בחודשים פברואר-מרץ 96 היה הירח המקודם בסוף טלה בהיבט 120 מעלות (משולש) למאדים, הנמצא במפת הלידה בסוף אריה. (תאריך-מקודם 1.7.48 מקביל לשנת 96.

 

וזה מה שקרה במציאות:  בחודש מרץ 96 התקיימה פסגה בינלאומית נגד הטרור ובעד השלום בשארם א-שייך. נשיא ארה"ב ביל קלינטון וכל גדולי העולם הצטלמו בתמונה קבוצתית, כשהם אוחזים איש בידו המונפת של חברו. זו היתה התמונה האופטימית האחרונה, כמו גם תמונת המצב. כעבור כחודשיים, במאי 96, עלה הליכוד לשלטון, ונראה שאכן צדקתי כאשר חזיתי, שאם תהליך השלום לא יצליח להתרומם במרץ 96 לאיזה שהוא שיא חדש – הוא ילך וידעך."

 


 

התצפיות האלה התפרסמו בשנים 1993 ו- 1995. בפרספקטיבה של כעשור ומחצה שעבר מאז, מתברר יותר ויותר שצדקתי.

 

 

הדברים עלו לאתר ביום העצמאות, 10.5.2011, ה' באייר תשע"א