גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסברהללויה, גשם ביום הראשון של הסתיו!


לא יאומן, גשם! 

גשם, ולכמה דקות אף גשם זלעפות, הדהים כשהקדים וירד בישראל ביום הראשון של הסתיו, של מזל מאזניים, ביום 23.9.11 בשעת הצהריים. היורה המפתיע הזה הקדים לפחות בחודש, אם לא יותר. בשנה שעברה, 2010, שהיתה שנה של קיץ חם וארוך עד אימה, זכינו בגשם רק בדצמבר. היורה נזכר לרדת רק אחרי השריפה הנוראה שפרצה בכרמל מוכה החום והיובש של אותו קיץ בלתי נגמר. ואילו השנה יש לנו "סתיו אירופאי", והוא בא אחרי קיץ שהיה קל וכמעט קריר. כמעט חוצלארץ.

 

כשהגשם התחיל לרדת, כדקה לפני 12 בצהריים, עמדה השמש על סף כניסתה למזל מאזניים: היא השתהתה לעוד מספר דקות במעלה האחרונה של הבתולה, ובדיוק בשעה 12:05 בצהריים היא נכנסה אחר כבוד למאזניים כשהיא מלווה במטחי גשם הולכים ומתגברים שנמשכו כחצי שעה..

 

 

וכיצד השתקפה תופעה נדירה זו (במקומותינו) בשמיים?
המזל והמעלה העולה באופק המזרחי מסמלים את התגשמותו הארצית של אותו דבר-מה שהשילוב ביניהם מסמל.


כשהגשם התחיל לטפטף עלה באופק המזרחי של ישראל מזל קשת יורה החיצים, מה שמרמז על זיקה לגשם הראשון - היורה.

 

המעלה שעלתה באופק היתה המעלה ה–8 של הקשת, מעלה הקשורה במזל דגים המימי, ששליטו נפטון שלח בו זמנית זווית של 150 מעלות ממיקומו בסוף מזל דלי, לשמש שבדיוק עזבה את מזל בתולה - כמין היבט פרידה לחלוחי.

 

ואכן הסימבוליקה הרטובה הזו של נפטון אל-הים במזל דלי שופע המים המשפיע על השמש הנכנסת למזל הסתיו מאזניים, התגשמה בטפטוף שהלך והתגבר עד כי נדמה היה שהגשם ניתך מתוך דלי שמיימי ענקי.

 

 

הכתבה עלתה לאתר ביום 23.9.2011