פן אחר של השילוב
נפטון-מארס:


הפרשה שגרמה להלם בצבא -

קצין צה"ל (מארס)
סחר בסמים (נפטון)

(פורסם חמישה ימים לאחר שובו של גלעד שליט)

האם יש קשר
בין פרשה זו לפרשת

החייל (מארס)
השבוי (נפטון)

?

קיראו על צרוף מקרים
שרק הבמאי הקוסמי
יכול היה לביים

האבחנות האסטרולוגיות בכתבה מתייחסות
למפת-הלידה של ישראל

ולא

למפת הלידה של גלעד שליט
מהם המאפיינים של נפטון ומארס ?

מה מסמל מארס מלבד חיילים?
ומה מסמל נפטון מלבד שבויים?

קישור
קיראו עוד על

החייל השבוי

כהתגלמות של

הסמל נפטון-מארס

בכתבה
מלחמת הכוכבים נפטון-מארס - והמשט לעזה
גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר


שימו לב

הכוכבים ומיקומיהם המוזכרים בכתבה הם כולם, למעט אחד, כוכבים במפת הלידה של ישראל, או בהורוסקופ העתיד שלה.
היוצא מן הכלל הוא נפטון שההתייחסות היא למיקומו ברקיע בשנים 2010 - 2011 ולא למיקומו בהורוסקופ של ישראל.
מה מסמלים נפטון ומארס והמזלות שבהם הם שולטים?

נפטון

ומזל דגים
מיסטיקה, אידאלים, חלום, מוזיקה, רכות ועדינות, הזדהות עם הזולת, הקרבה עצמית, תמימות וזרות עולם, פרישה מפעילות, התמוססות, חוסר גבולות, השתפכות, התמהלות, אשליה, התחזות, הונאה, מסכה, הסתרה, בריחה מן המציאות, סמים, התמכרות, שיעבוד, שהות כפוייה בהסגר (מאסר, שבי, אישפוז), קורבן

מארס

ומזל טלה
מרץ, כוח, פעלתנות, מהירות, רצון, חום, אסרטיביות, ברזל, כלי נשק, צבא, מלחמה, חיילים, גבריות, תחרותיות, אנוכיות, קוצר רוח, רגזנות, תוקפנות, אלימות

- - -

קיראו כיצד באה לידי ביטוי בשנתיים האחרונות
(2010-2011)
ההתקפה של נפטון - "הממסמס" הגדול - על מארס של ישראל
קישור
על הזדהותו של גלעד עם הסמליות של נפטון/דגים
(למרות היותו בן מזל בתולה ) מעיד שם הסיפור שכתב בילדותו

"כשהכריש והדג נפגשו לראשונה"


- - -
כרישים, אגב, מסומלים על ידי נפטון/מארס = דג תוקפני
גלעד שליט יליד
ה-28.8.1986 (מזל בתולה) הפך לדמות ציבורית בעל כורחו, ולכן אני מכבדת את פרטיותו ולא מציבה את ההורוסקופ שלו.
הכתבה מתייחסת אך ורק לכוכבים בהורוסקופ של מדינת ישראל, ואל גלעד בתור סמל ולא כאל אדם פרטי.

והנה פרט מרתק:
הקצין (מארס) שרת בעבר ביחידת "כפיר"

מה שמשקף אחד על אחד
את העובדה

שמארס נמצא במזל אריה

שובו של החייל השבוי גלעד שליט


מארס ונפטון והחייל השבוי

בעקבות הצעדה שהתקיימה למען גלעד שליט ביוני 2010, כתבתי שהחייל השבוי מסומל על ידי האופוזיציה של נפטון למארס של ישראל; שהרי אל-המלחמה מסמל חיילים, ואילו נפטון, אל הים, הוא סימן למצבים של חוסר ישע, שיעבוד והסגר. כמו שבי, למשל.

 

השילוב בין נפטון למארס מסמל לכן להפליא את החייל השבוי. והעובדה שמדינה שלמה הלכה שבי אחריו מוכיחה עד כמה דמותו של גלעד היוותה התגלמות של אחד הפנים של דבר-מה מהותי שקורה פה, של אותה הוויה המסומלת על ידי נפטון ומארס.

 

באותם ימים של קיץ 2010 נמצא נפטון בסוף מזל דלי מול מארס של ישראל הנמצא במעלה ה- 28 ( + 17 דקות) של האריה. כעבור כמה חודשים הירפה נפטון ממארס אבל לא לפני ש"הבטיח": 

! I'll be back  
והוא חזר.

 


שובו של נפטון
ונפטון חזר למזל דלי וזאת אחרי שכבר עזב אותו "לטובת" מזל דגים הנתון לשליטתו, שבו ביקר למשך כמה חודשים במחצית הראשונה של 2011.

אבל אחרי השהות הקצרה בדגים, נפטון שב למזל דלי שממנו, כאמור, אך יצא; ולחזור למזל שממנו כבר פרש אינו דבר של מה בכך אצל נפטון, ובוודאי שלא מעשה של יום יום, כי אם אירוע המתרחש אחת לעשרות רבות של שנים. כי לוקח לנפטון כ- 164 שנים להשלים הקפה אחת סביב גלגל-המזלות ולחזור לאותו מזל. אבל בקיץ 2011 נפטון סב על עקבותיו וחזר ושב לעוד ביקור, אחרון, במזל דלי לפני שייפרד ממנו, בקרוב, ל–164 שנה.

 


נפטון בדלי הוא הסמל האולטימטיבי של השבוי
כי כשנפטון – המסמל את מי שהחופש ניטל ממנו - נמצא במזל דלי המהווה את הבית ה–12 שלו, אותו בית עלום המסמל מקומות סגורים ונסתרים, או אם תרצו – שבי, אזי במיקומו בדלי מגלם נפטון את תמצית המהות של החוסה/האסיר/השבוי.

 


שובו של נפטון והשיבה של גלעד

המגע שנפטון (שוב) יוצר, ממש בימים אלה (של אוקטובר 2011) עם מארס, מסמל את השיבה של החייל השבוי לתודעה הישראלית.
מיקומו של נפטון במזל דלי הבלתי צפוי בא לידי ביטוי בשיבתו המפתיעה של גלעד, ימים מעטים לאחר שלפתע התפרסמה הידיעה על שחרורו; וכמתבקש ממיקומו של מארס במזל המלכותי אריה, סביב חזרתו של גלעד, שזכה בכבוד מלכים, התחוללה דראמה פסטיבלית המשקפת את מזל אריה.


והנה פרט מאלף: ביום חזרתו של גלעד הביתה, ה- 18 באוקטובר 2011, נמצא נפטון במעלה 28 ( + 17 דקות) של מזל דלי, ב ד י ו ק מול מארס של ישראל הנמצא במעלה 28 (+ 17 דקות) של מזל אריה.

 

 

שחרורו של שליט בהורוסקופ של ישראל

שובה של האופוזיציה מנפטון למארס מסמלת אמנם את שובו של החייל השבוי לתודעה הישראלית, אך היא אינה מסמלת לכשעצמה את שובו הביתה. למרות שיש לה, לאותה תודעה ציבורית המסומלת על ידי נפטון ומארס תרומה אדירה לשחרורו של שליט, כי ספק אם הוא היה זוכה לחזור לביתו אילולא כיכב האבטיפוס שמסמל השילוב מארס-נפטון (חייל-שבוי) בתודעה של המונים, שלחצו שוב ושוב לשחרורו.

 

 

התודעה הציבורית מסומלת על ידי הירח (העם) ומרקורי (תקשורת)

בשנת 2007, כשנה לאחר חטיפתו של שליט, נכנס מרקורי למזל סרטן הרגשי הנשלט על ידי הירח העממי. סמל אסטרולוגי זה משתקף בכיסוי אוהד של תקשורת (מרקורי) מונעת רגשית, המקדשת ערכים של בית ומשפחה (סרטן).

 

 

המיפנה של ונוס
למרות האקלים התקשורתי והתודעתי שנוצר כבר ב–2007 הודות לכניסתו באותה שנה של מרקורי למזל סרטן הרגשי, ולמרות שהירח השולט במזל סרטן והמסמל את הרגש הציבורי היה במקביל במזל מאזניים ההרמוני, לא היה די בכך כדי להשיב את גלעד. אפשר לקשור זאת לעובדה ששליטתו של מזל מאזניים, ונוס, היתה במקביל במצב נסיגה.
ונוס, כוכב האהבה, במזל תאומים סימלה רגשות חצויים, והיותה בנסיגה לא אפשרה התקדמות במשא ומתן, שהוא תחום הנשלט על ידי התאומים התקשורתיים.

והנה השנה, 2011, נעצרה תנועת הנסיגה של ונוס. וזה קרה עם הגיעה למרחק של נגיעה באורנוס הבלתי צפוי, שליטו של מזל דלי. את המצב הכוכבי הזה ניתן לפרש כמפנה מפתיע שיביא להתקדמות ולאושר בכל הקשור באהבה ובילדים (אורנוס במפת ישראל שולט בבית 5 המסמל ילדים).

כי גלעד, אסור לשכוח, זכה בכינוי "הילד של כולנו".

 

 

הכוכבים המשחררים
המיקומים שמניתי מסבירים את האקלים האסטרולוגי שתרם לשחרור, אך גם עיכב אותו. העובדה שונוס, השולטת בהורוסקופ של ישראל, הפסיקה השנה את נסיגתה תרמה ללא ספק רבות לשחרורו של שליט. אך מדוע הוא שוחרר, ובצורה בלתי צפויה, דווקא באוקטובר השנה?

 

מצב הכוכבים באוקטובר 2011

כתבתי על נפטון שיצר בדיוק ביום השחרור, ה-18 באוקטובר, אופוזיציה מדוייקת למארס, אלא שאת הזוית הזאת לא הייתי מפרשת כשחרור עצמו אלא בשיבה רבת עוצמה של פרשת החיל השבוי לתודעה הישראלית, מה שאכן קרה כתגובה לשחרורו.
 

אך מהם המהלכים הכוכביים שסמלים את השחרור עצמו?

 

נפטון בזוית חיובית ליופיטר -

יופיטר כוכב החופש, הנמצא במפת ישראל במזל קשת קיבל זוית הרמונית מנפטון, כוכב המסמל לצד שיעבוד גם - כשהוא נמצא במצב הרמוני - ישועה. ונדמה לי שהמושג "ישועה" אכן מיטיב להגדיר את שחרורו של שליט. מיקומו של יופיטר במזל החופש קשת מדגיש את נושא השחרור. השילוב נפטון-יופיטר מקביל למזל דגים שבו שני הכוכבים שולטים. הדגים מסמלים מצבים סמויים, הקרבה ושבי. הזוית ההרמונית בין שני שליטי הדגים אומרת כולה ישועה (נפטון) והצלה (יופיטר).
נפטון נמצא בדלי המייצג קבוצות אנשים, ואכן היו אלה של אזרחים מן השורה שלחצו לשחרר את החייל השבוי. מיקומו של נפטון במעלה גדיית של הדלי, מסמלת את הממשלה, שהחלטתה החיובית היתה הכרחית כדי לשחרר את שליט.

מיקומו של יופיטר בקשת הוא סמל לעזרה המגיעה מעבר לים, רמז למתווך הגרמני. קשת כמובן מבטיח אופטימיות וחופש. 

 

שחרורו של הירח ויציאתו מחושך לאור ולדרור -
והכי חשוב – באוקטובר עוזב הירח את מזל עקרב שבו הוא הילך בשנתיים וחצי האחרונות ויוצא אל סמל החופש, אל מזל קשת. מזל עקרב מסמל בין השאר גם אירגוני טרור ומרתפים, ויציאתו של הירח מהחשכה של העקרב אל האור והדרור של הקשת השתקפה בשיחרורו של גלעד.

 

המזל של ונוס -

השחרור שחל בחודש אוקטובר במזל מאזניים, עולה גם בקנה אחד עם העובדה שונוס שליטת המזל השתחררה מנסיגתה והחלה להתקדם במסלולה. מצבה המשופר של ונוס אמור להשפיע לטובה גם על ישראל בהיותה של ונוס שליטתה של המדינה.

 

 

הכתבה עלתה לאתר ביום 26.10.2011

תאריכי עדכון

 


 

הפנים המתחלפות של נפטון-מארס

ומשהו שרק הבמאי הקוסמי יכול היה לביים


השילוב נפטון-מארס התגלם בדמותו של החייל (מארס) השבוי (נפטון), והנה – עם שובו של גלעד שליט הביתה התפוצצה פרשת הקצין (מארס) שסחר בסמים (נפטון)

 

שליט – משתחרר, הקצין - נתפס
כאשר שליט עבר ממצרים לישראל, בבוקר ה- 18.10.11, והתקבל על ידי נציג צה"ל, הוא חדל מהיות "החייל השבוי" שגילם את נפטון-מארס. האם השילוב נפטון-מארס "חיפש" לעצמו כעת אפיק ביטוי חדש? דמות אחרת שתגלם פן נוסף של הסימבוליקה רבת הפנים שלו?

 

ואכן חמישה ימים לאחר שובו של שליט הותרה לפרסום פרשה שגרמה להלם בצה"ל: קצין (מארס) סחר בסמים (נפטון). בפרסומים הודגש שהקצין נושא בתפקיד חשוב, מה שמשקף את מיקומו של מארס באריה.

 

קראתי על הפרשה כדי לגלות מה הקשר בין שתי ההתגלמויות (שליט + הקצין) של נפטון-מארס, וגיליתי משהו שעולה על כל דמיון –

 

מסתבר שמי שהיה אמור להיות נציג צה"ל שיפגוש את שליט בגבול המצרי היה לא אחר מאשר אותו הקצין ש"החליף" את שליט כהתגלמותו של השילוב נפטון-מארס, "התפקיד" שממנו השתחרר שליט כשלחץ את ידו של נציג צה"ל.

 

רגע לחיצת היד יכול היה לסמל את העברת הסמליות של מארס-נפטון מגלעד שליט לאותו קצין. אלא שכמה ימים לפני כן נאסר (נפטון) הקצין (מארס).
שליט השתחרר, ו"מחליפו" נכלא.

 

 

הסיפור עלה לאתר ביום 28.10.2011

תאריכי עדכון