מדורנו החדש:

מזל החודש ברוח הזמן


המספר על אירועים המתרחשים ברוח מזל החודש תוך הצגת דוגמיות

מוקדש החודש למזל סרטן


המדור נמצא בחלק התחתון של הדף. קריאה מהנה!
גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר
ב מזל החודש סרטן

תיארה טלילה כמה מאיפיוניהם של בני המזל

ומה מגלה לנו טלילה
על המזלות האחרים
?

במדור מזל החודש

הופיעו המזלות הבאים -

תאומים, סרטן, אריה, בתולה, מאזניים, עקרב, קשת, גדי, דלי, דגים, טלה, שור


ומה מבשרת רוח המזל של חודשי השנה האחרים?


קיראו כיצד שיקפו אירועים שהתרחשו לאחרונה בארץ ובעולם את רוחו של המזל שבחסותו אירעו

התאומים ברוח הזמן

הסרטן ברוח הזמן

האריה ברוח הזמן

הבתולה ברוח הזמן

המאזניים ברוח הזמן

העקרב ברוח הזמן

הקשת ברוח הזמן

הגדי ברוח הזמן

הדלי ברוח הזמן

הדגים ברוח הזמן

הטלה ברוח הזמן

השור ברוח הזמןקיראו עוד על
מדורנו החדש
המזל ברוח הזמן
קישור חדש
לתמונה של

אנגלה מרקל

המיניקה את התאומים הפולנים

לך וירוסלב קצ'ינסקי


התמונה הקודמת הוסרה


גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסברגולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסברגולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר

גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר


השמש, סמל העוצמה,

מסמלת כאשר היא נמצאת במזל סרטן
(בערך בין 22.6 - 22.7)

העצמה נשית.

שימו לב שכל הגיבורים בסיפורי בציר 2012,
הם נשים.


גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר

מזל החודש - סרטן


מזל סרטן, הירח והצורך ב- ב י ט ח ו ן

 

כדי לגלות את המוטיב המרכזי של המזל לא צריך ללמוד אסטרולוגיה, די להתבונן בסמל המזל כדי לקלוט את הרעיונות המרכזיים הגלומים בו. מה מגלה לנו סמל הסרטן?

 

למדורנו החדש הסרטן ברוח הזמן


  הסרטן שתוכו הרך מוגן בשיריון קשיח, הוא סמל המדבר בעד עצמו -  מזל-הנפש-הרכה סרטן, מסמל רגישות רבה, תחושת פגיעות והיזדקקות שמשוועת לביטחון. יחד עם זאת הסרטן רגיש גם לצרכי זולתו והוא יודע לטפל במי שזקוקים לו ולהעניק להם הגנה ובטחון. שליטו של המזל, הירח, הוא הסמל האולטימטיבי של האם-הגדולה ולכן המזל קשור בכל מה שאימהי, מסוכך ומגן, מעניק ומיניק, מטפל ומפנק; והוא מסמל בית, משפחה, מזון ומשקה וכל דבר שמבטיח את קיומנו.


 


 

האם-הגדולה ובית 10
מזל סרטן והירח ששולט בו מסמלים את האב-טיפוס, או אם תרצו, את האם-טיפוס של דמות האם, אותה אמא גדולה שבינקותנו כל קיומנו תלוי בה ובשחר ילדותנו היא כל עולמנו. לכן ישנם אסטרולוגים שמזהים את הבית העשירי של ההורוסקופ, הנמצא ברום השמיים ומסמל את העולם עם דמות האם. לפי תאוריה זו בית 10, ולא בית 4 (הקשור מבחינה קלאסית במזל סרטן ובירח) הוא-הוא הבית המסמל את דמות האם.
ראו כיצד מיקום הירח של הנסיך צ'רלס מוסיף תוקף לתאוריה הזאת.


 

הירח, מזל סרטן והתורשה

לצד דמות האם מסמל הירח גם משפחה ותורשה, ומיקומים אסטרולוגיים שקשורים במזל סרטן ובירח עוברים פעמים רבות מדור לדור כפי שמדגים הירח של הנסיך צ'ארלס. גם הנסיכה דיאנה ובנה ויליאם מייצגים את הקשר של מזל סרטן והירח לתורשה – שניהם נולדו במזל-שמש סרטן ולשניהם גם אותו מזל-אישי - קשת. הדמיון האסטרולוגי שלהם בא לידי ביטוי גם בדמיון החזותי של הנסיך לאמו.


 

 מזל סרטן וחזה שופע

כפי שניתן לצפות מהמזל המסמל את האם הגדולה, המיניקה והמעניקה בנותיו ניחנו לרוב בחזה שופע.
תפקיד "השדיים של העולם" תפור למידותיה המרשימות של הדדנית בת מזל סרטן פמלה אנדרסון. גם הופעתה בסדרת הטלויזיה "משמר המפרץ" משקפת את מזל סרטן. התפקיד שאותו היא מגלמת של מצילה בים מייצג את הצד המגונן והמציל של הסרטן ואת הקשר של המזל לשמירה, למים ולים ובמיוחד למפרצים ("משמר המפרץ"), שהרי המפרץ הינו מוגן מפני הים הפתוח, וספינה יכולה לעגון בחסותו בבטחה ולמצוא בו נמל ובית ואם.


 

באיזה מזל מרגיש הירח, סמל הבית, הכי-הכי בבית?

מחוץ ל"בית" הטבעי של הירח, שהוא כמובן מזל סרטן, המזל שהירח מרגיש בו הכי טוב הוא מזל שור. השור החזק והנינוח משרה על הירח שלווה ומעניק לו יציבות ואת הבטחון לבטא את הצד המיניק והאימהי שלו. לא לחינם נחשב הירח לנעלה במזל שור.
הירח "לא מרגיש בבית" כשהוא נמצא במזל גדי הנוקשה, או במזל הנחשולים, התהומות, והיצרים השוצפים, עקרב.


 

ואיזו אכסניה משמש מזל סרטן לכוכבים המתארחים בו?

יופיטר כוכב השפע נחשב לנעלה בסרטן – כלומר הוא מיטיב לבטא את הנדיבות שלו, הזורמת בשיא הטבעיות כאשר הוא נמצא בסרטן שהוא הרגש בהתגלמותו. יופיטר משפיע כאן מכל טובו, עוזר ומציל.
לעומת יופיטר המתגלה במיטבו במזל סרטן, סאטורן הקשוח ומארס התוקפני הם במירעם כאשר הם שוהים במזל סרטן. תחת חסותו אופפת הרגש הם חשים את עצמם חלשים ופגיעים. יופיטר בסרטן, לעומת זאת, מעניק שפע של ביטחון. אמר לי פעם מישהו שבורך במיקום זה: "אני מרגיש שבילדותי ההורים שלי מילאו לגמרי את הבטריות שלי". 

הכתבה עלתה לאתר ביום 12.7.2007


 


 

מדורנו החדש "מזל החודש ברוח הזמן" מוקדש למזל סרטן -

 

הסרטן ברוח הזמן

 

הסמל המרכזי של מזל סרטן הוא הארכטיפ של האם הגדולה המיניקה והמגוננת, כך שאירועים בסימן אמהות מבטאים את רוח הזמן של חודש סרטן. והנה מספר דוגמיות שהניב בציר 2008:

  

 

הסרטן ברוח הזמן - בציר 2008

לבציר 2009      לבציר  2010      לבציר 2011    לבציר 2012


כבר ביום הראשון של מזל סרטן (22.6.2008) בישרה התקשורת על אירוע סרטני ראוי לציון - לידה יוצאת מן הכלל:
תינוק במשקל 5.050 ק"ג נולד באותו יום לפנה"צ בלידה טבעית בצפת. "זה לא קורה הרבה, ובטח שלא בלידה טבעית" הסבירו אמצעי התקשורת.


ובאותו היום, 22.6.2008, החל בגבול המזלות תאומים (נעורים) וסרטן (אמהות), דיווחה התקשורת העולמית על תופעה יוצאת דופן: 17 תלמידות תיכון בארה"ב נכנסו להריון בעקבות החלטתן לגדל את הילדים במשותף.


ביטוי אף מאלף יותר של גבול המזלות תאומים-סרטן ארע בשנה שעברה:
ביום 25.6.2007 הסעיר את העולם פרסום שערורייתי - על שערו של שבועון פולני  הופיעה תמונה של קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, שבה היא חולצת זוג שדיים שמהם יונקים התאומים ירוסלב ולך קצ'ינסקי (נשיא פולין וראש ממשלת פולין בהתאמה). התמונה שהסעירה את התקשורת העולמית ביטאה בצורה מדהימה את רוח הזמן, כלומר את השילוב של הסימבוליקה הסרטנית (האם המיניקה) עם זו התאומית (צמד התאומים).
והנה עוד משהו מאלף – התאומים קצ'ינסקי הם אכן ילידי מזל תאומים, ומזלה של מרקל הוא, איך לא, סרטן.


ביום השני של מזל סרטן (23.6.2008) דיווחה התקשורת העולמית על אירוע ברוח המזל:
תחת הכותרת "המטיילת ניצלה בזכות חזייה" סופר על צעירה אמריקאית שהלכה לאיבוד בהרי האלפים. אך למרות תשישותה היא לא איבדה את תושייתה, הסירה את חזייתה ותלתה אותה במקום בולט. למזלה הבחינו עובדי רכבל בחזיה המתנופפת וחילצו אותה. מזל סרטן המסמל אמהות ואת החזה הנשי, מסמל גם - חזיות.


הכותרות ביום 7.7.2008 העלו את האימהות על נס - התקשורת הישראלית דיווחה:
"בכנסת הוחלט: טפסים רשמיים יכללו מקום למלא את שם האם". זהו בהחלט חידוש ראוי לציון, כי עד כה נרשם רק שמו של האב בטפסים רשמיים. סוף-סוף מכירים ב- mother power


והסיפור הבלתי רגיל הבא, שפורסם ביום 9.7.2008, ממחיש את השפע חסר הגבולות של הארכטיפ האימהי -
חתולה אימצה גור פנדה שננטש על ידי אמו. זה קרה בגן החיות של אמסטרדם והחתולה מיניקה ומגדלת את גור הפנדה האדום (סוג של פנדה קטנה) יחד עם גוריה הטבעיים. החתולה מגלמת את האם הגדולה השופעת חסד חסר גבולות, צורך להגן על כל יצור קטן וחסר ישע ואהבה לכל יצור חי. 

 

 
הקשרים נוספים של מזל סרטן

מזל סרטן קשור בביטויים נוספים של סמל האמהות וההגנה, כמו למשל כל הקשור במזון ובישול. לכן אין זה מפתיע שלסרט המצוייר רטטוי המספר את סיפורו של אשף מטבח צרפתי - שאינו אלא חולדה - היתה נוכחות כה חזקה באוויר בחודש סרטן 2007: הסרט, שיצא ביום 29.6.2007, שיקף את רוח מזל החודש, סרטן .
הסרטן קשור בירח, ולכן רק טבעי שהלבנה מככבת בגדול בחודש סרטן – האדם הראשון נחת על הירח ב- 20.7.1969, כלומר בחודש סרטן. וכעבור 38 שנה, ביום 9.7.2007, אותו אדם ראשון שנחת על הירח, ניל ארמסטרונג, נחת שוב. הפעם הוא נחת במקום הסהרורי ביותר על פני כדור הארץ - בישראל...
 

 

גולשים יקרים,
אלה הם הסיפורים ברוח מזל סרטן שהתפרסמו לפני עליית המדור לאתר ביום 11.7.2008. יש להניח שסיפורים נוספים ברוח המזל ימשיכו לנשב בחלל האוויר כל עוד מזל סרטן שולט בכיפה, כלומר עד לשעות הצהריים של ה- 22.7.2008, שהוא העיתוי שבו השנה יתחלף מזל סרטן במזל אריה. פיקחו עיניים, גלו אותם, ותגלו עד כמה מרתק להשקיף על העולם בדרך אסטרולוגית.


המדור עלה לאתר ביום 11.7.2008

עדכון: 20.8.2012

 

 


 

 

הסרטן ברוח הזמן - בציר 2009

לבציר 2010    לבציר 2011    לבציר 2012


כשלסבא יש גלגלים
הגלגלים הקטנים הסתובבו במוחו של סבא ישראלי שהמציא פטנט –  כלי תחבורה דו-שימושי שהוא מצד אחד עגלת ילדים ומצד שני אופניים. הידיעה על הפטנט החדשני התפרסמה – כמה מתאים - ביום 23.6.09 בגבול המזלות תאומים וסרטן. סרטן הוא סמל הינקות, והתאומים מסמלים כל דבר שיש לו שימוש כפול ומכופל כמו גם, כמובן, כל מה שקשור בתחבורה ובאופן מיוחד - באופניים.

 

  

תינוקת לנצח
במזל סרטן הקשור כאמור בינקות, התפרסמה במעריב (30.6.09) כתבה על תופעה מופלאה – תינוקת נצחית, תעלומה שלמחקר הרפואי אין הסבר עליה ברוק גרינברג, בת למשפחה יהודית מארה"ב, היא כבר בת 16 שנים  – אבל כלואה בגוף של פעוטה כבת שנה  כשאמה של ברוק נשאלת לגילה של התינוקת החמודה שלה, היא משיבה: "היא בת 16" ,  ומיד מוסיפה "16 חודשים".

 

 

התיש מניב חלב
יש לנו תיש, לתיש יש חלב – את העובדה המרעישה הזאת גילה חאלד סואעד ביום 21.7.09; למיותר לציין שבאותו היום היתה השפעתו של מזל סרטן חזקה במיוחד -  כי אל השמש השוהה במזל זה הצטרף גם הירח השולט בסרטן. "על פי האמונה העממית" סיפר חאלד לידיעות-אחרונות שבו התפרסם הסיפור ביום 23.7.09, "אשה שמתקשה להרות כדאי שתשתה כוס חלב של תיש פעם אחת בלבד, והתוצאות לא יאחרו לבוא. התיש שלי מניב שלוש כוסות חלב ביום, ואם מישהי רוצה לשתות – בבקשה, בחינם", מציע חאלד בנדיבות.

במפת השמיים נמצא מזל גדי (התיש) מול מזל סרטן, ומסמל את דמות האב.

 


יום-האב במזל האם
יום-האב, שנחוג ברוב המדינות ביום ראשון השלישי של חודש יוני, "נפל" השנה (2009) בתאריך 21 ביוני – שהוא היום הראשון של מזל סרטן – הלוא הוא מזל האם הגדולה.

והנה חומר למחשבה – יום-האב שהוא חג מודרני בן כמה עשרות שנים בלבד, נחוג לא אחת תחת חסותו של מזל סרטן האימהי . עובדה זו מקבילה לשינוי שהתחולל בשנים האחרונות באב-טיפוס של דמות האב, שנתפס לאחרונה כבעל איפיונים יותר רכים וטיפוליים, או אם תרצו – אימהיים.

 

 

הנה "סיפור חלבי" שהתפרסם בימים אלה הנשלטים על ידי מזל האם -גדולה

"זה רק נראה כמו חלב" היתה כותרת תחקיר שהתפרסם ביום 20.7.09 בידיעות אחרונות. התחקיר האשים מחלבה ידועה בהשקת משקה חדש מהול במים שעלול לגרום להטעיית צרכנים.

עשרת הימים האחרונים של מזל סרטן חלים בדקנאט הנשלט על ידי הדגים, מזל המסמל הטעייה והתחזות. אגב, חג המסכות פורים, חל במזל דגים.

 

 

גם השנה ניצלו חייה של אשה בזכות אותו אביזר נשי-סרטני - החזייה...

בשנה שעברה ניצלה צעירה שאבדה באלפים בזכות חזייתה שבה ניפנפה ונקלטה על ידי מציליה (ראו למעלה). ואילו השנה, כך דיווחו סוכנויות הידיעות (2.7.09), הצילה החזייה דווקא את מי שלבשה אותה בצמוד לגופה... ומעשה שהיה כך היה: איוונט פריירה עשתה את דרכה באוטובוס בסלבדור שבברזיל בשעה שנורתה בחזה על ידי פושעים שניסו לשדוד את הנוסעים. מה שהציל את חייה היתה חזייתה שלתוכה דחסה שטרות כסף מגולגלים שספגו את רוב הפגיעה. אגב,כל מה שקשור בספיגה - גם הספוג באמבטיה - נשלט על ידי מזל סרטן. מה שאולי מסביר מדוע הסרטנים הם טיפוסים "סופגים".

והנה עדכון מאוחר (מיום 20.8.2012):

הספוג המפורסם ביותר בעולם, בובספוג, "נולד" - איך לא - במזל סרטן: לא זו בלבד שהסדרה המצויירת עלתה לשידור הבכורה במזל סרטן (17.7.1999), אלא שכבר אז, כך מגלה אתר ישראלי, "נחשף כי תאריך הולדתו של בוב ספוג הוא 14.7.1986."

ככה שבובספוג, המכונה "מכנס מרובע", הוא גם סרטן בריבוע...

 

 

הסרטן לא קשור בחלב בלבד אלא שולט בבל מה שקשור בנוזלים ובמשקאות, במיקווי מים ובאוקינוסים הסרים בגאותם ובשפלם להשפעתה של הלבנה שליטת הסרטן, הנוסכת עליהם את השפעתה 

 לכן עיתוי תאריך העלאת מחיר המים ליום 1.7.09 עולה הקנה אחד עם הסימבוליקה הקוסמית של סרטן כמזל המים פר-אקסלאנס -  מה עוד שיש כאן סמליות סרטנית כפולה כי מחיר המים שהועלה הוא לצריכה ביתית. גם "חוק המטפלות" לקח "טרמפ" על היום הזה ועבר בקריאה ראשונה בכנסת.

 

 

בנוסף לכל אלה התכבד מזל סרטן לארח השנה התרחשויות נוזליות שהוגדרו כ"ראשונות מסוגן" ו"משנות סדרי בראשית" -

 "לראשונה בעולם"  הכריזה הכותרת ("הארץ" 10.7.09) "עיירה אוסטרלית החליטה: אסור למכור מים מינרלים בבקבוקים" תושבי העיירה הצביעו כמעט פה אחד נגד תעשיית המים המינרליים שבקבוקיה מהווים מפגע סביבתי, מתוך החלטה נחושה להגן הן על כדור הארץ, וגם על ארנקם – המניע גם הוא עולה בקנה אחד עם הסרטן, שכל מה שקשור בהגנה ובחסכון קשור בו.  בצרוף מקרים (!) היתה זו המכה השניה לתעשיית השתייה באוסטרליה באותו היום: שעות אחדות לפני כן אסר ראש ממשלת ניו-סאות-ויילס על כל אנשי הממשל לקנות מים בבקבוקים, שלדבריו מהווים בזבוז של כסף ומשאבי טבע. 

 

 וידיעה נוספת שהתפרסמה בו ביום באותו עתון :
"שפעת החזירים משנה סדרי בראשית: האדמו"ר מגור אסר לשתות מכוסו"  -  הידיעה סיפרה כי החשש מפני שפעת החזירים הביא את האדמו"ר מגור לשנות סדרי בראשית בחסידות שלו, מעמד ה"לחיים", מסורת בת למעלה מ-200 שנה שבה מועבר הגביע שלו מיד ליד ומפה לפה חדל זמנית להתקיים.
באירועים שהיו בחסירות לאחרונה קיבל כל אחד מהנוכחים כוס חד פעמית ובה מעט מהיין שהותיר האדמו"ר בגביעו.

 

 

יופיטר שוב "חטף אותה" במזל סרטן

האירועים האסטרונומיים הדרמטיים שהתרחשו על פני יופיטר השנה, כמו גם לפני עשור וחצי  -  כאשר כוכבי שביט התנגשו בכוכב-הלכת הענק – התחוללו כולם במזל סרטן ואפילו באותו היום ממש, ב- 19 ביולי: ביום זה בשנת 1994 התפוצץ כוכב השביט שומייקר-לוי על פני כוכב-הלכת הענק; וגם השנה לא אכזב תאריך זה המיועד לפורענות על פני יופיטר, כאשר ביום זה ממש הותיר גרם-שמיימי שהתנגש בכוכב-הלכת צדק "צלקת"  על פניו שגודלה ככדור הארץ. באותו יום גורלי – 19.7.2009 – "חווה" יופיטר "התנגשות" נוספת, הפעם סימבולית – הירח, שליטו של מזל סרטן, נכנס למזל דלי שבו שוהה יופיטר ויצר עימו צמידות.

 

 

הצד האפל של הירח

השנה, בעיצומו של מזל סרטן, פרצה אל תודעת הציבור דמותה של "האם המרעיבה", שהיא אנטיתזה של דמות האם המיניקה והמיטיבה. במאמר שאפרסם בקרוב באתר, אכתוב מהן השגותי לחשיפתה של התודעה הקולקטיבית הישראלית לארכיטיפ של "האם האיומה".  

 

 

 המדור החל לעלות  לאתר ביום 1.9.2009

 עדכון: 20.8.2012 

 


 

הסרטן ברוח הזמן - בציר 2010

לבציר 2011    לבציר 2012

 

מזל האם הגדולה והחזה הנשי

איך שנפתח מזל סרטן - מככב החזה הנשי באמצעי התקשורת ועושה כותרות. וזה קורה מידי שנה: בשנתיים האחרונות, למשל, ניצלו שתי נשים ממוות הודות לחזייתן – האחת בהרי האלפים והשניה בדרום אמריקה; לפני שלוש שנים פרצה שערוריה בעקבות הופעת דמותה חשופת החזה של קנצלרית גרמניה, אנג'לה מרקל על שערו של שבועון. גם השנה לא נפקד מקומו של החזה הנשי מאירועי הפתיחה של מזל סרטן. ושוב, איך שנכנס מזל סרטן עשו שדיה של אשה, והפעם אשה רגילה לגמרי - לא יפה, לא מפורסמת ולא צעירה – כותרות.


ומעשה שהיה כך היה:

החזה גוייס לחזית -  למריקה דה פלוריו (56) נמאס מהרעש שהקים מידי יום שכנה בן החמש, שנהג לנסוע במשך שעות במכונית הצעצוע שלו ליד ביתה שבפרווור שליו ליד העיר קינגסטון שבקנדה. אחרי שכל הבקשות שהפנתה לזוג הסבים של הילד לא הועילו, החליטה מריקה לגייס את החזה שלה למאבק. למחרת, כאשר הילד החל שוב בפעולות ה"הרעשה" שלו בחזית ביתה, יצאה אליו מאריקה כשהיא חשופת חזה. וזה עזר, ועוד איך עזר - כי הסבים שנחרדו מהמחזה מיד הבהילו את בן החמש לביתם.

והם גם הזעיקו את המשטרה. אלא שהשוטרים הודיעו לזוג הסבים כי שכנתם לא עברה על שום חוק, שכן החל משנת 1991 חשיפת חזה נשי בציבור אינה נחשבת בקנדה לעבירה. והכל בזכות סטודנטית צעירה בשם גוון ג'ייקובס שנתבעה לדין בגלל שטיילה לה ביום קיץ חם בשנת 1991, חשופת חזה בראש חוצות. זיכויה מאשמת חשיפה מגונה יצר תקדים שהתיר לנשות קנדה להסתובב בפרהסיה בחזה חשוף. ומתי כל זה קרה? ב-19.7.1991. במזל סרטן כמובן.

 

 

מהדק הניר הפך לבית -   ממש בסוף מזל סרטן, על גבול האריה תאב היוקרה, התפרסם השנה סיפורו של נער בן 17 שהצליח להמיר טלפון משומש במכונית פורשה.
הישג מדהים עוד יותר ארע גם הוא במזל סרטן כאשר צעיר קנדי הצליח להגשים את החלום הסרטני האולטימטיבי – בית. ואת הבית הוא השיג, לא יאומן כי יסופר, תמורת מהדק ניר משרדי.
"מבצע בית" של קייל מקדונלד יצא לדרך ביום 12 ביולי 2005  כאשר הצעיר הקנדי בן ה- 26 הציע מהדק ניר אדום באתר החלפות. ומעשה קסמים - כעבור 14 החלפות הפך המהדק לבית. וזה קרה בדיוק כעבור שנה, ביום 12 ביולי 2006 בעיצומו של מזל סרטן. איך לא.

 

 

לא על החלב לבדו יחיה הסרטן - הקשר של הסרטן לאם הגדולה לא מגביל אותו לחלב בלבד. הסרטן מסמל את כל סוגי המשקאות, ואם השפעת מזל דגים נמהלת בהשפעתו - גם משקאות אלכוהוליים.  ובהיותו מזל מים הוא קשור לא רק בנמל הבית אלא בימאות ובספנות.  ביום 17.7.2010, בדקנט האחרון של הסרטן, הנשלט על ידי מזל דגים, דיווחו אמצעי התקשורת שצוללנים גילו בין הריסוטיה של ספינה טרופה בים הבלטי, בקבוקי שמפניה עתיקים, מהמאה ה-18.  בטעם של פעם, כמו שהסרטן הנוסטלגי אוהב.

 

 

המדור עלה לאתר ביום 31.7.2010

 עדכון: 20.8.12

 

 


 

 

הסרטן ברוח הזמן  -  בציר 2011

לבציר 2012 


הסמל המרכזי של מזל סרטן הוא האבטיפוס, או אם תרצו – האם-טיפוס, של האם הגדולה המיניקה והמגוננת, כך שכל מה שמתקשר עם אמהות ולידה, טיפול, הזנה והגנה, ביטחון ובית ונגזרות רבות אחרות של רעיון האימהות - בא לידי ביטוי בחודש שבו השמש מתארחת במזל סרטן.

 

ביתי הוא מקלטי...

איך שהשמש נכנסה השנה, ביום 22.6.11 למזל סרטן, כשרק עברה את סף ביתו של מארחה, היא נזעקה להיכנס מיד לחדר הבטחון. כי באותו היום, היום הראשון של מזל סרטן שהוא כזכור בעל צורך נפשי עמוק - כפייתי כמעט -  בבטחון, התקיים "תרגיל העורף הגדול" שדימה נפילת טילים על מרכזי אוכלוסיה. 


הכניסיני תחת כנף אוהלך והיי לי עיר ומקלט...
שני המיניסטרים החולשים על התחומים הסרטניים של "הגנת העורף" ו"השיכון", מתן וילנאי ואריאל אטיאס, חברו להם יחדיו בעיצומו של ירח סרטן ובערב יום השנה החמישי למלחמת לבנון השניה (11.7.11) ירדו דרומה והכריזו שהפיקו את לקחיה:  "לא נראה עוד את עיר האוהלים של גאידמק", הודיעו והבטיחו להקים עיר אוהלים שתקלוט  בעת חירום את תושבי הצפון והמרכז. (עיר אוהלים כמו של... גאידמק?)

  

כל הארץ אוהלים, אוהלים
ובעוד השרים מדברים על עיר האוהלים שאולי תקום בערבה, צצה לה ב- 14 ביולי 2011 עיר אוהלים בשדרות רוטשילד בתל אביב. מחאת האוהלים קמה גם היא בגלל מצב של חירום - אבל לא של טילים נופלים אלא של מחירי דיור נוסקים.

ברוח "תודעת הבית" הדומיננטית כל כך במזל סרטן, "תפסה" מחאת האוהלים חזק, ותוך ימים צצו וניראו בכל רחבי הארץ מאהלי מחאה.

 

ואוהל המחאה הוותיק ביותר הוא כבר בן שנה

ביום 8.7.11 ציינה משפחתו של גלעד שליט שנה למגוריה באוהל המחאה שאותו הקימו מול בית ראש הממשלה בירושלים. כתובת האוהל, המצמררת במקריותה, כך דיווח אתר nrg, היא "רחוב עזה 1". 

 

אסיר ניסה לברוח מהכלא בתנוחת עובר
אם במזל טלה נמלטו אסירים מהכלא כשהם מחופשים לכבשים, באיזו דרך יבחר אסיר למלט את עצמו בימים אלה של מזל סרטן? מסתבר שהאם-טיפוס הסרטני של האם הגדולה אכן שימש השראה לאסיר: חואן רמירז טיחרינה ניסה להימלט מהכלא המקסיקני בתחילת יולי השנה, כשהוא מקופל במזוודה בתנוחת עובר.

 

אשה תפסה בידיה פעוטה שנפלה מקומה 10 

זה קרה בעיר הסינית האנגזו בתחילת יולי השנה: בת שנתיים נפלה מקומה עשירית - ונתפסה על ידי אשה שעברה במקום במקרה.

וו ג'ופינג (31), ראתה את הפעוטה תלויה מחלון הדירה ומיד החלה לרוץ לכיוון בניין המגורים והצליחה לתפוס את התינוקת שנחתה עליה מהשמיים. סיפור ההצלה וההצלחה הזה הוא ממש נס משמיים. וו שהוכיחה במעשה ההצלה שלה תושייה ואומץ לב ונכונות להקרבה, היתה לגיבורת היום בסין. וגם האם הגדולה, גאה ללא ספק בבתה, וו. 

 

שפריץ חלב-אם לפרצוף

שוטר שביקשו לעצור נהגת במדינת אוהיו שבאר"ב הופתע כאשר האשה, סטפני רובינס (30), שהתנגדה למעצר בטענה שהיא אמא מיניקה, חלצה שד והתיזה חלב-אם ישר אל פניו.

 
ובינתיים נפתחת חזית הנקה גם בישראל...   

"חוק עידוד ההנקה" שהוגש בתחילת יולי לכנסת מעורר סערה. המתנגדות טוענות שזאת בריונות ש"נכנסת לנשים לחזייה".

 

החיתול שעורר סערה
מזל סרטן קשור לא רק בחלב-אם ובתחליפיו אלא במכלול שלם של מוצריט לתינוקות וביניהם חיתולים. באחד הימים הראשונים של מזל סרטן השנה התפרסם סיפור חיתולי, ולגמרי לא היתולי, על ישישה סיעודית בת 95 שנדרשה בשדה התעופה של פלורידה (ארה"ב) להוריד את החיתול לפני טיסתה, כדי שתוכל לעבור חיפוש גופני על ידי אנשי הבטחון. בתה הנסערת של הקשישה סיפרה שאמה כמעט והפסידה את הטיסה בגלל האירוע המביך. 

 

ובינתיים, בשדה התעופה של ניו יורק...
אולי לאות הזדהות עם הקשישה שעוכבה בשדה התעופה של פלורידה והושפלה בבדיקה פולשנית, פלש למחרת בבוקר מצע דשל כ- 150 צבות שעלו על מסלולי שדה התעופה JFK ועיכבו את הטיסות. למיותר לציין,שהצבות, שחלקן אולי אף קשישות מ- 95 שנותיה של הקשישה מפלורידה התנהלו ב"איטיות של צב"....

והקשר של סיפור הצבות למזל סרטן הוא האימהות שלהן: ההסבר הרשמי לתופעה המוזרה של פלישת הצבות הוא שהן חיפשו מקום להטיל בו את ביציהן.

ובאשר למצב הכוכבי שהקביל לאירועים שאותם ניתן לתמצת כ"אמהות קשישות שמעכבות טיסות": ב- 28 ו- 29 ביוני יצרה השמש אופוזיציה מהמזל האמהי סרטן לפלוטו במזל גדי המקשיש. וכדי להשלים את הסימבוליקה יצר פלוטו זויות קשות לאורנוס (מטוסים) ולסאטורן (עיכובים וזיקנה).

 

על דרך שקוראים לה "אמא" - וזה לא שביל החלב

ככה זה – אפילו כביש שנחנך במזל סרטן, יש בו משהו אמהי:
ב-12 ביולי נחנכו בסביבות תל-אביב שני נתיבי תחבורה, מחלף וגם דרך, הנושאים שניהם את אותו השם "אם המושבות". מה שמוכיח שלפחות בכל מה שקשור באם-הדרך - אמא יש גם שתיים...  יחד עם זאת, עם כל הכפילות והשניות הזאת אי אפשר שלא לחשוד שלמזל תאומים יש יד וגם רגל בדבר. מה עוד שבנוסף להיותו כפול, מזל זה קשור בתחבורה וכבישים.

ואכן, הצצה במפות השמיים מגלה שביום חנוכתה של "אם המושבות" הכפולה, יצרה הלבנה המסמלת את האם הגדולה ושולטת במזל סרטן, קשר למזל תאומים; וכאילו כדי להדגיש את השניות - לשני כוכבים, לזוג כוכבים שבדיוק התארחו במזל הכפול: הצמד-חמד ונוס ומארס, שנצמדו שם זה לזו (בדיוק כמו שהם אוהבים...)

 

הבית המתגלגל

אילו לסבתא היו גלגלים... ומה אם לאמא יש? טוב, לא בדיוק לאמא, אלא לאחד מפניה של האם הגדולה: הרחם העוטפת שלה, המשתקפת בעולמנו בדבר המגונן הזה הנקרא "בית".
הכתבה "משאית מבית טוב", שסיפרה על ביתו המתגלגל בדרכים של יוסי טיאר, התפרסמה בידיעות אחרונות ב- 5.7.11 - שהוא-הוא היום שבו (מידי שנה) מתמזגת השפעתו של הסרטן הביתי עם זו של הקשת שוחר המרחבים והנסיעות. ותגידו אתם אם בית-נוסע אינו הביטוי האולטימטיבי של השילוב הסרטני-קשתי...

 

מים, מים, מאמא-מיה! 
הארץ דיווח ב- 14.7.11 על בריכה טיפולית שבה מתחברים המתרחצים "למים שבתוכם וחוזרים אחורה, לרחם הבריכות של ישראל"
המטפלת ליבי עשת מדמה:את הטיפול לחזרה לרחם: "כמו תינוק שנאחז באמא. המים מקבלים אותך כמו שאתה... יש אנשים שאמא שלהם הפסיקה לחבק אותם בגיל שנתיים... המים נותנים להם אהבה ללא תנאי... המים מאפשרים לך להרגיש אהוב, המים מרככים אותך." מה יכול להיות יותר סרטני מזה?

 
הסרטן לא רק בא מהמים -  אלא גם זורם, בדומה לנחל, אל הים. והנה כמה סיפורים ימיים שהיכו גלים בימים סרטניים אלה: 


נתחיל בקפיצה מהבריכה לאמבטיה – ולא לסתם אמבטיה אלא לאחת שהיתה ממוקמת באוניה, ולא בסתם אוניה: בתחילת יולי התגלתה בקרקעית האוקיאנוס האטלנטי בין שרידיה של ספינת הפאר טיטאניק, האמבטיה של רב החובל של האניה הטרופה, אדווארד סמית'. על רב החובל הזה באמת אי אפשר לטעון שהוא טבע באמבטיה...
 

וברוח הים הסרטנית הנוסטלגית התבשרנו כעבור מספר ימים שבקרוב-בקרוב יתחיל חיפוש אחר ספינה טרופה אחרת: האוניה אלטלנה שהוטבעה מול חופי תל אביב בשנת 1948 ב -22 ביוני – היום הראשון של מזל סרטן.

 

הנוסטלגיה מנשבת ללא ספק גם במפרשיה של ספינת הצי המקסיקאי שביקרה ב-12 ביולי בנמל חיפה. הספינה השייכת לחל הים של מקסיקו היא, תאמינו או לא – ספינת מפרשים.

 

אך מה שבאמת הסעיר את המדינה באותם הימים היה המשט שאמור היה להפליג מיוון לעזה. המדינה היתה בכוננות דרוכה ועצרה את נשימתה כל אימת שדווח על הרמת עוגן של ספינה דרדסית, או על פיצוצים מסתוריים שניטרלו ספינה אחת או טירפדו אחרת; כל זאת כדי למנוע את הפלגתן אל המים הטריטוריאליים של ישראל.

 

איך שהשמש הקיצית המשייטת לה בשם-מים הכחולים נכנסה לתוך "המים הטריטוריאליים" של מזל סרטן, וכבר התגלע סכסוך גבולות בין ישראל ללבנון. ואם חשבתם שגבול זה משהו יבשתי אז בא מזל סרטן ומוכיח שיש גם גבול ימי, והוא אפילו גבול-מריבה בין לבנון לישראל שהודיעה: "לא נוותר על אף שעל".
 

לא חלפה יממה וקולות רקע לא בלתי מתאימים נשמעו באיזור: היו אלה פיצוצים בבסיס חיל הים הקפריסאי, שגרם ל- 12 הרוגים. 

 

ברוח הסרטנית של החזרה לרחם שבה גם ספינת החלל אטלנטיס לנמל הבית שלה, והפעם לתמיד. כי הסרטן מסמל לא רק לידה: הבית הרביעי של ההורוסקופ המקביל לו, ואשר אליו השמש נושרת בסופו של יום בסביבות חצות - מסמל סגירת מעגל. 

 

ואולי נסגור את המעגל בסיפור על "הדבר לכשעצמו", כלומר על סרטן קונקרטי – ולא באותו ים של דברים שנובעים מהסמליות הסרטנית.
סרטן ענק התגלה ב"אי של פארק היורה" 

 

 

בציר 2011 החל לעלות לאתר ביום  3.8.2011

עדכון: 19.8.12 

 


 

 

הסרטן ברוח הזמן  -  בציר 2012

 

 

נפתח את הבציר בכמה סיפורים שהתפרסמו בגבול שבין הסרטן המימי לשכנו האוורירי - התאומים  

 

בשני הסיפורים הראשונים מככב מה שנוצר מעירבול של מים ואוויר, הלוא הן - הבועות...

הבו גודל לסודה!   מזל המים סרטן שולט במשקאות ואם תוסיפו לו קורטוב של אויר תאומי תקבלו  - איך לא – סודה  אלא שלאחרונה טפחה קיבולת כוס הסודה המוגשת ברשתות המזון המהיר בארה"ב למימדים מבהילים, וברשת "Kum & Go"  אף החלו להגיש סודה בכוסות אדירים שתכולתן גדולה פי 3 מקיבולתה של קיבת אדם ממוצעת!

כך מגלה לנו בדאגה אימהית האתר הנושא את השם הסרטני "אמא ג'ונס".

 

בועה במזל סרטן - גם בסיפור הזה מככבת דאגה אימהית, ורק בזכותה הוא הסתיים בטוב. האמא, תמי גונזלס, שהיתה בשבוע ה-17 להריונה, הסתכלה בצילום האולטרה-סאונד שזה עתה קיבלה לידיה וראתה משהו מוזר: "בועה" שיצאה מפי העובר. הבועה התגלתה כגידול סרטני נדיר ומסוכן, ולכן הוחלט לבצע ניתוח חירום - שהוא הראשון מסוגו - ברחם, להסרת הגידול. הניתוח הוכתר בהצלחה וכעבור חמישה חודשים נולדה התינוקת ליינה כשהיא בריאה, שלמה ויפה - וללא שום סימנים חיצוניים לניתוח שאותו עברה, זולת צלקת זערורית בפיה.

 

סיפור יוצא דופן על לידה שהתרחשה בגבול התאומים והסרטן מגלם להפליא את סמליותם של שני המזלות: 
בשקט תלדי בנים -  שילוב המזלות תאומים-סרטן התגלם בימים אלה גם בסיפור מוזר ביותר על יולדת בתענית דיבור - כל מה שקשור בדיבור (או בהעדרו)  נשלט על ידי מזל תאומים.  הלידה התרחשה בשבת, 23.6.12, בסביבות 8 בבוקר, והיולדת, אשה חרדית כבת 30 מבני ברק, הסתירה במשך יום שלם בין קפלי שמלתה את תינוקה, שחבל הטבור שלו היה מחובר אליה, ולא גילתה דבר לאיש, כדי שלא להפר את תענית השתיקה שגזרה על עצמה. קישור לסיפור
שליטו של מזל תאומים, מרקורי, נמצא ביום הלידה ב דקנאט הדגי של מזל סרטן. והדגים מסמלים, כידוע, הסתרה ושתיקה, שנאמר: "שותק כמו דג".

 

מחאת האוהלים התחוללה בשנה שעברה בעיצומו של מזל סרטן, ואילו השנה, 2012, התחדשה המחאה בגבול המזלות תאומים-סרטן, מה שבא לידי ביטוי ב - 
אוהל באוויר - סיפורו של האוהל המרחף התרחש בדיוק בגבול שבין שני המזלות, ב- 22 ביוני השנה. ביום זה, בהפגנה שקטה שנערכה בשדרות רוטשילד, אחזו בידיהם כמה עשרות צעירים באוהל בודד שאותו הניפו באוויר.  
ומ"הנפה" – ל"תפנית": עיתון הארץ שדיווח על ההפגנה, ציין שאותו היום, ה-22 ביוני, עשוי להירשם כתפנית בהיסטוריה התל אביבית, כיום שבו ראש העירייה, רון חולדאי, איבד את שלטונו בגלל ההתנפלות האלימה על המפגינים של פקחים ושוטרים, שאף עיקמו את זרועה של דפני ליף. והנה פרט מאלף: ה- 22 ביוני אכן מסמל תפנית בהיותו "יום המפנה הקייצי" -  היום הארוך ביותר בשנה שבו השמש משנה כיוון ועושה "אחורה פנה". הימים שמתחילים להתקצר משתקפים בפנייה ובשיבה פנימה, שאותה מסמל הסרטן השולה פנינים מפנימיותו. 
 

 

והנה סיפורים סרטניים נוספים שהיכו גלים השנה -

 

החזייה קשורה במזל האם הגדולה, ולכן זה רק טבעי שמידי שנה בחודש סרטן היא עולה לכותרות:  

הסבתא של כל החזיות -  ואילו השנה, 2012, נקפו ימי הסרטן ואף חזייה לא צצה באופק. ואז, בדקה התשעים, כשכבד נדמה היה שהחזייה שכחה מהופעת האורח העונתית שלה - זה קרה! והיא קימבקה בגדול - ב- 19 ביולי התפרסמה תגלית מרעישה: בעת חפירה שערכה הארכיאולוגית ביאטריקס נוץ בטירה באוסטריה התגלתה חזייה בת 600 שנה.

 

הסרטן בדומה לאם הגדולה - מטפל, מגונן, מסוכך ושומר, עוטף כל דבר והכל משמר.
ניר הפלא העוטף והמשמר - בימים אלה דווח על המצאה פנטסטית המגלמת את רוח המזל: ניר עטיפה שבכוחו לשמר את טריותם של מוצרי מזון לאורך זמן – פי 4 מתאריך התפוגה הרגיל שלהם. מאחורי ההמצאה עומדת אשה צעירה, קאוויטה שוקלה, שקיבלה את ההשראה להמצאתה מסבתה ההודית.

  

ובסיפור הבא, המשקף את הרגישות הסרטנית במיטבה מככב, איך לא, סרטן אמיתי (ואשה אמיתית) -
במזל סרטן האיר המזל פנים לסרטן -  בעל מסעדת מאכלי הים היוקרתית "מאמא לטינה" שבאי סרדיניה, נדהם כאשר זוג תיירים מגרמניה הסכים לשלם לו 500 אירו עבור הסרטנים שבמטבחו. "כשהאישה נכנסה למסעדה, היא מיד ראתה את סרטני הים", סיפר המסעדן לתקשורת. "היא ניגשה אליי ושאלה אם הם עדיין בחיים ואם תוכל לקנות אותם". לאחר שבני הזוג שילמו במיטב כספם עבור הסרטנים הם החזירו אותם לים.

איזו חזרה נהדרת בתשובה.

 

בציר 2012 עלה לאתר ביום 16.8.2012

עדכון: 18.8.2012, 20.8.2012