מילות תואר כמו
Mousy (עכברי)
או
Plane Jane (ג'יין השדופה)
מתארים לא פעם נכוחה את הופעתם הצנועה של ילידי הבתולה. אלא שתמיד ישנם יוצאים מהכלל - הכוכבת האיטלקיה היפהפיה והמגה-מרשימה, סופיה לורן, היא בת בתולה, ואפילו מובהקת מבחינות רבות. כמו למשל שמירתה על פרטיות וצניעות והקפדתה על אורח חיים בריא.
גם העובדה שהיא הופיעה בתפקיד גיבורה בשם יהודית בסרט הנושא את השם הזה, קושרת אותה למזל בתולה: יהודית הוא שם בתולי מובהק.

כוכבים נוצצים במזל בתולה


לכבוד מזל הבמה אריה פתחנו את מדור הקולנוע ואמנויות הבמה, בהבטחה לספר סיפורים קטנים על כוכבים גדולים, וינייטות ואבק כוכבים - - - אבק כוכבים?! אופס... השיבולת שהבתולה מחזיקה בידה עלולה ליהפך למיאבק-נוצות...

שלא כמזל אריה שכולו שואג מלכות, הוד והדר, הבתולה היא טיפוס מינורי הקשור בעולם הדברים הקטנים והזעירים. הבתולה מחפשת את המשמעות בדברים הרגילים והבנאליים, את היופי שבאפור ואת הקדושה שבחול. עולמה של הבתולה צר לעיתים כעולמה של נמלה, מציאות של סתם יום של חול של עוסקים זעירים ועובדים זוטרים. ולכן כל מי שכפופים לבכירים מהם וכל מי שטרודים במלאכתם מגלמים את המהות הבתולית, המסמלת את מעמד העובדים בעולמו של האדם כמו גם בעולם החי, ולכן פועלי ייצור ומשרתים לצד נמלים עמלניות ודבורים חרוצות נשלטים אלה וגם אלה על ידי מזל בתולה. גיבור הסאגה הבתולית הוא האדם הקטן המדשדש בשיגרת היום יום, וגם העכבר, בהיותו קטן ואפרורי, יכול להופיע בתור גיבור בתולי מובהק.


קיראו כאן כיצד משתקפת הבתולה באישיותם של כוכבים ואנשי במה וקולנוע -


 

את דמותו הקולנועית של המשרת המיתולוגי ג'יבס, גיבור ספריו של פי. ג'י. וודהאוס, מגלם כמובן שחקן בן מזל בתולה – השחקן האנגלי סטפן פריי.


 

העכבר המצוייר מיקי הביא תהילת עולם ליוצרו, וולט דיסני, שהבתולה היא מזלו האישי. מיקי מאוס הוכיח שלפעמים העכבר מוליד הר...


 

בדומה לעכבר המצוייר מיקי, גם העכברוש המצוייר רמי לא היה כפוי תודה ליוצרו.רמי העכברוש כוכב הסרט רטטוי שמספר כיצד זכה רמי להגשים את חלומו להיות שף במסעדה יוקרתית בפריז, בישל ללא ספק סיפור הצלחה גם עבור יוצרו בן מזל הבתולה בראד בירד, והגשים עבורו כמה חלומות.


 

ההצלחה המסחררת ביותר שיצאה מבית היוצר של אגאתה כריסטי, בתולה כפולה ומכופלת שמזל בתולה מתפקד הן כמזל השמש שלה והן כמזלה האישי, הוא המחזה "מלכודת עכברים" שזכה בהצלחה חסרת תקדים – הוא מוצג מזה 60 שנה ללא הפסקה על במות התיאטרון בלונדון. בהשפעת הבתולה החרוצה ממשיך המחזה לעבוד שעות נוספות גם לאחר פטירת המחברת שלו.

 


 

בבן מזל הבתולה חיים טופול אין שום דבר עכברי – אדרבא ניחשתי שמזלו האישי אריה, ולא התבדיתי - שעת הלידה שהוא נתן לי (במפגש מיקרי ברחוב) אישרה את ניחושי. גם אשתו וכמה מילדיו, כך סיפר, הם אריות. חיים טופול אמנם אינו נראה כמו בתולה, אבל שמו מעיד כאלף עדים שהבתולה היא מזלו: "חיים" הינו שם בתולי מובהק ו"טופול" הוא באיטלקית עכבר. (מכונית איטלקית קטנה וחמודה נקראת "טופולינו" - עכבר קטן).


 

שלא כבמקרה של חיים טופול, לשחקן פיטר סלרס, חייבים להודות, היה בהחלט מראה עכברי. ומה פלא? סלרס היה בתול כפול ומשולש: בנוסף למיקומם של השמש והאופק המזרחי בבתולה, גם כוכב מארס של השחקן המפורסם נמצא במזל זה. מה פלא אם כן שסלרס לא הסתפק בתפקיד כפול בסרט "העכבר ששאג" וכיכב בו בתפקיד משולש? סלרס מילא שלושה תפקידים שונים של מי שעומדים בראשה של ממלכה זעירה המשולה לעכבר – של הדוכסית שליטת הממלכה, של ראש הממשלה ושל מנהיג הצבא. גילום תפקידיהם של ראש הממשלה ושל מנהיגה הצבאי של הממלכה הזעירה, מקביל לעובדה שבהורוסקופ של סלרס השמש (ראש הממשלה) צמודה למאדים (מנהיג הצבא) ושניהם נמצאים בשטח שיפוטה של הבתולה (ממלכה זעירה).


 

בת מזל בתולה אינגריד ברגמן הופיעה בתפקיד הבתולה מאורליאן בסרט הנושא שם זה. הבתולה מאורליאן הוא הכינוי של הגיבורה הצרפתיה הנודעת ז'אן דארק.


 

השם מדונה מסגיר שלזמרת בת מזל האריה יש גם צד בתולי. ואכן בתולה הוא המזל-האישי שלה. הלביאה-הבתולית מדונה היטיבה לשקף את שילוב הצד הבתולי בצד החתולי שלה בסרטון הוידאו "כמו בתולה" שבו הופיעה לצד אריה כשהיא חמושה במסכה של מלך החיות.


 

בשחקנית היפהפיה גרטה ("האלוהית") גרבו לא היה שום דבר עכברי, מה שלא הפריע לה להיות בתולה סופר-טיפוסית, מסוייגת וקרירה שמעולם לא נישאה ושמרה בקנאות על פרטיותה: "I WANT TO BE ALONE" היה המוטו שלה.
 

הכתבה עלתה לאתר ביום 19.9.2007