שלום לקוראי המדור,


ברצוני להדגיש שהטיפים מבוססים על המאפיינים הכלל'ים והבולטים של מזל בתולה כמו כן הם אוניברסליים ומיועדים בעיקר לאנשים ללא בעיות בריאות חריגות. אנא התייחסו אל הכתוב כהמלצה בלבד. במקרה של ספק, התייעצו במומחים שעליהם אתם סומכים.
גלו את המרפאים שבתוככם. טפלו בעצמכם באחריות ובאהבה.
בברכה, ג'אנה.

בריאות במזל בתולה


לכבוד מזל הבריאות בתולה אנו פותחים מדור חדש שיתייחס לבריאות מהפן האסטרולוגי. את הכתבה הראשונה הכינה ג'אנה העוסקת בתחום הרפואה ההוליסטית


בני מזל בתולה יקרים,
שבתאי נכנס בימים אלה למזלכם וישהה בבתולה שנתיים וחצי. כניסתו של שבתאי למזלכם עלולה להחליש אתכם ולגרום לכם להיות פגיעים יותר למחלות, במיוחד אלה הפוגעות במעיים. זה הזמן להקפיד על תירגול ותזונה נכונים כדי לתחזק את הגוף.מערכת עיכול רגישה אופיינית לבני מזל בתולה בשל נטייתם לדאגנות וביקורתיות.


באופן כללי, ברפואה ההוליסטית, מערכת העיכול מלמדת אותנו איך האדם מקבל, מעכל ומעבד את חוויות חייו.


ברפלקסולוגיה איזור מערכת העיכול נמצא בחלק המרכזי של כפות הרגליים והידיים.


עיסוי, של כפות הרגליים בעיקר, עם דגש על אזור מערכת העיכול, יכול לסייע ולהקל על התסמינים הלא נעימים.


במקרה של רגישות או שלשול, העיסוי הוא עדין ואיטי. עיסוי ממריץ ועמוק יותר עוזר לפתור בעיות של עצירות.


העיסוי נעשה ע' תנועות סיבוביות בכיוון מחוגי השעון, או בקו ישר מלמעלה כלפי מטה.


פיתולי עמוד השדרה שבתנוחות היוגה (אסנות) המדמות סחיטה גם מעסות את האברים הפנימיים. מומלץ בחום.על קצה המזלג...:


התמונה המאפיינת את מזל בתולה היא אישה המחזיקה שיבולת בידה.


ואכן, מוצרים מחיטה מלאה ומדגנים מלאים מומלצים.


אם בריאותכם מאפשרת, נסו מיץ נבטי חיטה המטהר והמצעיר. אל תבחרו בדרך הקלה והיקרה כמו מיץ קפוא ובטח לא באבקות ובגלולות, שיעילותן מוטלת בספק – סחטו בעצמכם ושתו טרי. שווה את הטרחה!
לקבלת תוצאות מרשימות יותר, משלבים את שתיית המיץ עם טיפולים נוספים הקשורים במערכת העיכול.


לאלה הסובלים מרפלוקס, מצרבות, מאולקוס: מומלץ לאכול ארוחות קטנות לעיתים תכופות. לאחר הארוחה תמצאו תעסוקה שתשאיר אתכם בתנועה. אל תשכבו ואפילו אל תשבו במנוחה. השכיבה או הלחץ בעת ישיבה על שריר הסרעפת יגרמו למיצי הקיבה לעלות, מה שיזמין התקף רפלוקס וצרבות, במיוחד אצל מי שסובלים מעודף משקל.
מיץ תפוחי אדמה סחות טרי על קיבה רקה בבוקר ולפני השינה, הוא אחת התרופות-סבתא בדוקות ויעילות. שכיבה של 1/2 שעה נוספת בבוקר, לאחר בליעת שני חלבוני ביצה מוקצפים על קיבה ריקה, התגלה כפטנט מבריק של כפריים במזרח אירופה. ויש לזה הסבר מדעי. כדי להימנע מזיהום הנובע מחיידקים שנמצאים לעיתים בביצים טריות, הקפידו לקנות את הביצים במקומות שיש בהם פיקוח.
מי שיבולת שועל, אותם מכינים כמו חליטת תה, ומוצרים נוספים אשר להם תכונה "עוטפת" המכסה את דפנות הקיבה, יסייעו מאוד. משך הטיפול כחודשיים. כמובן, כל זה בתנאי שאין סתירה עם לקיחת תכשירים, שאותם אתם חייבים לקבל כדי לטפל בבעיות בריאותיות אחרות.


הפתעה:
מיץ גזר הוא אמנם בריא אבל על אלה מכם הסובלים מחומציות יתר בקיבה להימנע משתייתו.
הזהרו מצריכה מוגברת של תוספי מזון המכילים מגוון "חיידקים טובים".
לקיחתם ברצף יותר משבועיים מחלישה את פעילותה של מערכת החיסון, במיוחד אצל ילדים.


ובאשר לקשר של מזל בתולה לדבורים ולדבש – הייתי ממליצה על המוצרים הנלווים לתעשיית הדבש, כמו פרופוליס ומזון מלכות, שבהם תשתמשו אך ורק לפי הצורך. לילידי מזל בתולה רבים, ובמיוחד לאלה מהם שנולדו על גבול המאזניים יש נטיה לסבול מסכרת.


הדקו את הקשר עם הדבורה החרוצה, הקשורה במזלכם, באימוץ עבודה פיזית או בתירגול גופני. בחרו בפעילות שתקרב אתכם, בדומה לדבורה, לצמחיה ולפרחים. עבודות גינון ואפילו גידול צמחי מרפא בעציץ יחזקו את הקשר שלכם ליסוד האדמה שעליו נמנית הבתולה. טיולים וספורט בחיק הטבע מומלצים ביותר. טניס לדוגמא הוא ספורט בתולי מובהק – חישבו על בגדי הטניס הצחורים הבוהקים. וביום גשם תוכלו להסתפק בספר על בוטניקה.


חשוב מכל: בני מזל בתולה היקרים, בהחלטיות ונחישות, שהן חלק מכם, מספר פעמים בשבוע פנו כ20-30 דקות של רוגע לעצמכם, תוך ניתוק הקשר עם העולם החיצון והמחשבות השתלטניות. הקשיבו למוסיקה רכה ומהנה או הקלטה של דמיון מודרך והתרכזו בטיפול העצמי בלבד. הריכוז המדיטתיבי גורם להופעת גלי האלפה המרפאים במוחכם. והעיקר – התמידו.


לבריאות!
הכתבה עלתה לאתר ביום 20.9.2007