גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר
המאזניים הם
מזל-השמש של רוב האישים המוזכרים בכתבה.

באותם המקרים שבהם המאזניים הם המזל-האישי של אישיות מסויימת, מצויין הדבר באופן מפורש.


מזל-השמש

הוא המזל שבו נראתה השמש בחודש הלידה

המזל-האישי

הוא המזל שעלה באופק המזרחי של מקום הלידה, בזמן הלידהומה מגלה לנו טלילה
על המזלות האחרים
?

במדור מזל החודש

הופיעו המזלות הבאים -

תאומים, סרטן, אריה, בתולה, מאזניים, עקרב, קשת, גדי, דלי, דגים, טלה, שור
עוד על מזל מאזניים


על חיי האהבה של המאזניים והתאמתם למזלות השונים, קיראו ב -

ממזל מאזניים באהבה


כיצד משתקף מזלם של כוכבים ילידי מאזניים בתפקידים שהם מגלמים?

כוכבים נוצצים במאזניים
ומה מבשרת רוח המזל של חודשי השנה האחרים?


קיראו כיצד שיקפו אירועים שהתרחשו לאחרונה בארץ ובעולם את רוחו של המזל שבחסותו אירעו

התאומים ברוח הזמן

הסרטן ברוח הזמן

האריה ברוח הזמן

הבתולה ברוח הזמן

המאזניים ברוח הזמן

העקרב ברוח הזמן

הקשת ברוח הזמן

הגדי ברוח הזמן

הדלי ברוח הזמן

הדגים ברוח הזמן

הטלה ברוח הזמן

השור ברוח הזמןקיראו עוד על
מדורנו החדש
המזל ברוח הזמן

חתן נפל מהמרפסת בביתו שבמג'דל כרום ונחבל בראשו מספר הטקסט מימין

ובצרוף מקרים מוזר כמעט באותו היום
ובאותו הכפר -


צעיר בן 17 נפל גם הוא ממרפסת ביתו במג'דל כרום ונחבל בראשו
קישורהמאזניים והמרפסת

שמתם לב לדומיננטיות של המרפסת בחודש מאזניים?

(ראו הערה מעט למעלה בטור זה + טקסט לימינו, בגוף הכתבה על בני זוג שנופלים ממרפסות)
בכל המקרים המובאים במדור שבהם נפלו החודש אנשים מגובה רב - הם נפלו מהמרפסת. המרפסת ללא ספק מתפרסמת בהשפעת המאזניים - מה שאומר שהיא אחת מהתגלומויותיו של מזל זה.
ואכן היא אוורירית - ממש תלויה באוויר בדומה לכפות המאזניים, והיא אלגנטית - במיוחד כשקוראים לה ורנדה... בנוסף היא משמשת לפנאי ולעצלתיים.

"בשנה הבאה
נשב על המרפסת..."

מאחל לנו
שיר ראש השנה החל בתשרי שמזלו מאזניים

חגי תשרי אוהבים כנראה את המרפסת - סוכות לדוגמה - היכן בונים בדרך כלל את הסוכה?
במרפסת, אלא מה

ובמישנה מסופר
שבשמחת בית השואבה
(המתקיימת בסוכות)
היו הנשים עומדות על גזוזטראות מיוחדות וצופות בגברים החוגגים


והנה ההוכחה הניצחת להיותה של המרפסת בת מזל מאזניים - כי מה היו עושים רומיאו ויוליה ללא הוורנדה הרומנטית שלהם?

קיראו עוד על מאזניים ומרפסותובהורוסקופ של ישראל

המכה היא אישת וכפולה:
ל ונוס (שליטת מאזניים) השולטת במפת-הלידה של המדינה יש את כל הסיבות להזעיף את פניה: בחורף הקרוב היא תעמוד בפני התקפה משולבת של שבתאי ופלוטו.

חוזה המדינה והמרפסת

התמונה האיקונית של החזון הציוני היא של הרצל הצופה כנביא אל האופק ממרפסת מלונו בבאזל;
המזל העולה באופק בהורוסקופ של מדינת ישראל הוא מאזניים
צפו בתמונה המכוננת
ושימו לב לגשר שברקע - הגשר, גם הוא מסומל על ידי מזל הקשר - מאזניים
ביבי והמרפסות

שמו של בנימין נתניהו בן מזל המאזניים, כרוך באופן מובהק במרפסות:

המרפסת בככר ציון
המרפסת הראשונה שבה נקשר שמו, היא זו שממנה השקיף על ההפגנה האלימה נגד רבין בכיכר ציון בירושלים, ביום 5.10.95 (מזל מאזניים) כחודש לפני הרצח.

חזון המרפסות הסגורות
"רפורמת המרפסות של נתניהו" שפורסמה בתחילת יולי 2009 (מזל סרטן), הוצגה על ידו, ברוח מזל סרטן העממי-ביתי, כשיפור בתנאי הדיור של העם.


והנה כותרת שהופיעה בתקשורת:

" התעניינות נתניהו במרפסות מעוררת השתאות "


וראו גם פהעוד על
סאטורן ומאזניים

הקשר ההדוק בין סאטורן למאזניים בא לידי ביטוי גם בעובדה שמשקולות המאזניים עשויות מהמתכת הנשלטת על ידי סאטורן - העופרת.

מזל החודש - מאזניים


 למדורנו החדש המאזניים ברוח הזמן  

 

כדי לגלות את המוטיב המרכזי של המזל לא צריך ללמוד אסטרולוגיה, די להתבונן בסמל המזל כדי לקלוט את הרעיונות המרכזיים הגלומים בו. מה מגלה לנו סמל המאזניים?
 


סמל המאזניים משקף צדק, שיוויון והרמוניה, שיקול דעת ומידות טובות. יחסי הגומלין בין שתי כפות המאזניים מסמלים מודעות לזולת ואת הצורך במישהו שיאזן וישלים את המאזניים ויתנדנד עימם בשניים. ואכן, מזל מאזניים הנשלט על ידי ונוס-נוגה כוכבת היופי והאהבה, הוא המזל ב"ה" הידיעה של כל מה שקשור ביחסים קרובים, זוגיות ונישואין.

 

כמי שמודעים לזולת ומזדהים עימו, ניחונו ילידי המאזניים ביכולת לראות כל דבר גם מנקודת השקפתו של האחר, עובדה שמקשה עליהם לא אחת להכריע את הכף. ואכן המאזניים הטיפוסי מתקשה להחליט והוא מהסס ומתלבט כאילו היה לפחות המלט.ההתבוננות בסמל המאזניים גילתה לנו כמה מדרכי הביטוי המובהקים ביותר של המזל. בואו נראה כיצד באים מוטיבים מרכזיים אלה לידי ביטוי באישיותם ובגורלם של ילידי מאזניים מפורסמים.
מזל מאזניים ומוטיב הצדק, ההרמוניה והשלום
 

המנהיג ההודי הדגול מהאטמה גנדי הטיף להתנגד לשלטון הבריטי בדרכים לא אלימות, גישה המשקפת את אופיו שוחר ההרמוניה של מזל מאזניים שבו נולד. בצעירותו עסק גנדי במשפטים, מקצוע שסמלו הוא המאזניים.


אהבת השלום והפשרה של ג'ימי קרטר, נשיא ארה"ב לשעבר, משקפת את העובדה שהוא "מאזניים כפול" - בנוסף להיות מאזניים מזל-השמש שלו הוא גם מזלו-האישי. בתור מאזניים טיפוסי קרטר הוא אדם נעים הליכות ומתון, המאמין שפשרה והנכונות להתחלק ולשתף יביאו לפיוס. קרטר לקח על עצמו את תפקיד יונת השלום, גישר בין ניצי כל העולם, ואף הצליח להנחיל שלום בין ישראל ומצרים. בשנת 2002 זכה קרטר בפרס נובל לשלום.


בן מזל מאזניים ג'ון לנון הטיף בשיריו לאהבה ושלום ושירו "Give Peace a Chance" היה להימנון המחאה נגד מלחמת ויאטנם. בגלל פעילותו למען השלום בויאטנם, החל המימסד האמריקאי להתנכל לו - התקשורת המגוייסת תקפה את לנון והסי.אי.איי רדף אותו.
מוטיבים נוספים האופייניים למזל מאזניים באים גם הם לידי ביטוי מודגש באישיותוה של לנון – ראו מזל מאזניים ומוטיב הרומנטיקה והזוגיות, כמו גם מאזניים-עצלתיים
מזל מאזניים ומוטיב היופי

נשיאי ארה"ב ג'ון קנדי וביל קלינטון, שניהם בני מזל-אישי מאזניים, נחשבים כמי שנבחרו לתפקידם הרם הודות להופעה נאה, קסם אישי וכריזמה. הופעתם הכובשת והמצודדת צדה להם הרבה קולות ועשתה להם, ללא ספק, את החלק הארי של העבודה.


המוצלחים שבילידי המאזניים משקפים בדמותם יופי חיצוני ופנימי כאחד.


לפני שגילם את ג'יימס בונד התפרסם השחקן יפה התואר והשרמנטי, רוג'ר מור, בסדרת הטלויזיה "המלאך". מור, העובד בהתנדבות למען ארגון אנשים למען יחס מוסרי לבעלי חיים מוכיח שלא רק בטלויזיה הוא מלאך.


כוכבת העבר בריג'יט ברדו שיופיה הכובש סיחרר עולם ומלואו במחצית השניה של המאה הקודמת, מקדישה את חייה מאז פרשה מעולם הבד למאבק למען רווחת בעלי חיים.


יפהפיה נוספת המוכיחה שילידי מזל מאזניים הקשור בכליות, אכן ניחונו במוסר כליות, היא ירדנה ארזי. ירדנה היא צמחונית מהיום שעמדה על דעתה והבינה מאיפה ובאיזו דרך הבשר מגיע אל הצלחת.

ילידי מאזניים אלה מוכיחים שפעמים רבות שוכנת בגוף יפה גם נשמה יפה.
 מזל מאזניים ומוטיב הרומנטיקה והזוגיות 

נדמה כאילו השחקנית היפהפיה אליזבת טיילור לא היתה מסוגלת להיות רגע אחד לבד. הכוכבת הזוהרת היתה מתחתנת סידרתית שנישאה כ- 7 פעמים וגם לעת בלותה לא טמנה את ידה בצלחת - היא התחתנה עם פולני צעיר וגם התגרשה ממנו כעבור זמן קצר. מזל מאזניים הוא המזל-האישי של השחקנית שהתאהבה בתפקיד הכלה הנצחית.


ג'ון לנון ראה את עצמו כזוג – "לפני שפגשתי את יוקו הייתי חצי אדם", אמר, "איתה אני שלם". באורח מאזניימי טיפוסי הוא חווה את שיא עצמיותו דרך הזוגיות, והגדיר את עצמו דרכה, עובדה שבאה לידי ביטוי בכך שנטל לעצמו את שם משפחתה של יוקו אונו וקרא לעצמו "ג'ון אונו לנון".

 

לעיתים הרומנטיקה המאזניימית גובלת בקיטש - הזמר המתקתק חוליו איגלסיאס ועמיתו הסכריני קליף ריצ'ארד נולדו שניהם במזל מאזניים.
על המתיקות המאזניימית ראו גם על הסרט "החיים המתוקים" בכתבה "כוכבים נוצצים במזל מאזניים".
 מזל מאזניים ומוטיב ההתלבטות וההססנות
 

את דמותו של המלט, הנסיך המתלבט, גילם בן מזל מאזניים כריסטופר ריב. דמותו של המלט הופיעה במחזה "גולדנקרנץ וגילדרשטרן מתים" שהועלה בבית הספר למשחק שבו למד ריב . לשחקנית הדגולה שרה ברנאר, ששיחקה את הנסיך המתלבט(!) היו לבטים משלה, משהו בנוסח: "מאזניים או עקרב, זו השאלה". תאריך לידתה של ברנאר התנדנד בין שני המזלות.


בנימין נתניהו ידוע כמי שנוהג להקשיב להמוני יועצים לפני שהוא נאלץ לקבל החלטה כלשהי, ובסופו של דבר האחרון שדיבר איתו הוא זה שמכריע את הכף.


מספרים שכאשר שאלו את לוי אשכול אם הוא רוצה תה או קפה, היה משיב: "חצי חצי".
מזל מאזניים ומוטיב תרבות הקצפת, השעשועים וההומור
  

מאזניים הוא מזלם של היפים והיאפים, של מי שעתותיהם בידיהם ומעותיהם מצויות בכיסיהם, של אנשי חברה מבריקים ומשעשעים ושל סופרים, כמו סקוט פיצג'ראלד האמריקאי, אוסקר ווילד האירי ו פ.ג'. וודהאוס האנגלי, המתארים את סגנון חייהם האלגנטי, הססגוני והמסוגנן של מי שחגים וחוגגים בחוגי הקצפת.

 
בסדרת ספרים משעשעת שגיבורה הוא ג'יבס, משרתו האישי של ג'נטלמן אנגלי מפונק, הפליא וודהאוס לתאר את אורח החיים של אלה שבורכו בפנאי ובשפע של זמן לבטלה. פרט מאלף הוא שהשחקן ששיחק את ג'יבס בגירסה הקולנועית, סטפן פריי, דומה להפליא לאוסקר ווילד, ואף נולד באותו שילוב מזלות כמוהו - שניהם נולדו במזל-שמש מאזניים ומזל-אישי בתולה.

 

כתיבה הומוריסטית ושנונה מאפיינת את המאזניים, מזל שבגלל הזדהותו עם הזולת והשקפתו, מסוגל להשקיף על עצמו מן הצד ולצחוק גם מעצמו. מי שבורכה בצורה עילאית זו של הומור היא נורית גפן, שבתור בת מאזניים טיפוסית היא גם יפהפיה.


 אלוף הז'אנר של ההומור הזה היה ללא ספק הקומיקאי גרוצ'ו מרקס שהפליא בבדיחות שכוונו נגד עצמו, כמו: "אני לא מוכן להיות חבר במועדון שמוכן לקבל אותי". 

מאזניים-עצלתיים ומוטיב "הברכה לבטלנות"... 


המאזניים, כך מסתבר, לא רק מתלבטים אלא גם מתבטלים. ובדרך כלל המאזניים אפילו לא הולך - אלא שוכב בטל, כי מי אם לא מאזניים-עצלתיים ישאף למצב נינוח ושליו שבו תהיינה כפותיו מאוזנות במנוחה שלמה? חלומו של מזל שוחר 'שאנטי' זה הוא להתערסל במיטתו ולכל היותר להתנדנד בניחותה על כפות המאזניים, בנדנדה נינוחה לשניים.


האציל העצל אובלומוב, גיבור סיפרו של איבן גונצ'רוב, משקף את המאזניים הקלאסי הרואה ברכה בבטלה. אך מסתבר שאפילו אצל המאזניים העצלות לא תמיד מחייבת - כי מי לא התעצל והפך את הספר לסרט, ובנוסף גם עמס על עצמו שתי מטלות כשהוא מתפקד כתסריטאי וכבמאי? הבמאי הרוסי המהולל, בן מזל מאזניים, ניקיטה מיכלקוב.


באיזו דרך בחר ג'ון לנון להפגין, כדבריו, "נגד כל האלימות שמתרחשת בעולם?"
בשכיבה במיטה במשך שבוע שלם; ובתור מאזניים טיפוסי הוא לא היה שם לבדו, אלא עם זוגתו יוקו... וצלמי כל הארצות הוזמנו להנציח את הזוג המוחה, המעורסל והמעורטל במיטתו, מה שהעניק משמעות חדשה למושג "חשופים בצריח"...

- - -

לנון הפגין במשך שבעה ימים, שבוע שלם, של שביתה במיטה.

המאזניים היו שמחים אילו כל יום בשבוע היה שבת. אולי בגלל שלמזל השביעי, מאזניים, יש זיקה ליום השביעי.  
 

הכתבה עלתה לאתר ביום 9.10.2007

עדכון ביום 29.9.2013


 

מדורנו החדש "מזל החודש ברוח הזמן" מוקדש למזל מאזניים

 

המאזניים ברוח הזמן - בציר 2008

לבציר 2009      לבציר 2010       לבציר  2011      לבציר 2012

  

מזל מאזניים הנשלט על ידי ונוס, מסמל יופי ואמנות, הרמוניה ושלום, ואת כל מה שקשור באהבה, נישואין וזוגיות

 

רוחו של מזל מאזניים לא ממש שרתה אצלנו החודש, לבד מאותו משב ראשון משיב נפש שהביא אלינו, עם הנץ המאזניים, את פול מקרטני להופעה בפארק הירקון ביום 25.9.2008. מקרטני שנחת בישראל יום קודם לכן, ביום הראשון של מזל מאזניים, ביטא את רוח המזל באמרו שהופעתו בארץ היא מסר של שלום.

 

אך לאחר ההתחלה המבטיחה הזאת נראה כאילו רוח המאזניים סבה על עקבותיה ועזבה את הארץ יחד עם מקרטני, כמו חלפה לה דרך דלת מסתובבת. לכן למרות שניסיתי, לא עלה בידי למצוא אירועים נוספים המשקפים את רוח המזל, וזאת בכל ארבעת השבועות הבאים שבהם המשיך מזל מאזניים למשול בכיפת השמיים.

 

אך לעומת זאת -

ביום 23.10 שבו עברה השמש ממזל מאזניים למזל עקרב, באה סמליות המעבר לידי ביטוי באירוע מזעזע שהכותרת "מאולם החתונות לזירת הרצח" (הארץ 23.10.08)  שיקפה במדוייק. כי מה יכול להיות יותר מאזניים מחתונה? ואיזה מזל, אם לא עקרב, מסמל רצח? "מאולם החתונות" – המאזניים בהתגלמותו, "לזירת הרצח" – כל כך עקרבי.. פן עקרבי נוסף של סיפור הרצח הוא שהחשוד ברצח אשתו וילדיו, מייקל פישר, שהתאבד לאחר המעשה, היה קצין חוקר במשטרה. מצמררת גם העובדה שהאיש החשוד ברצח ילדיו מונה זמן קצר קודם לכן, מדווח הארץ, "לראש צוות חקירה במחלקת הפשעים של היחידה - מחלקה שגם סייעה לאחרונה בחיפושים אחרי הילדה רוז פיזאם שנרצחה". גופתה הקטנה של רוז נמצאה בנהר הירקון לאחר ימים רבים של חיפושים מאומצים, בתוך מזוודה אדומה שהיתה שקועה בבוצה של הנהר.

 

 האירוע הקשה שהתרחש בסיומו של מזל מאזניים מתכתב עם האירוע שהתרחש עם כניסתו של המזל, כך שהוא סוגר מעגל עם הופעתו של פול מקרטני בפארק הירקון. כי מאז שנמצאה המזוודה עם גופתה של רוז הקטנה בירקון ביום חמישי ה- 11 בספטמבר  2008 - בדיוק שבועיים לפני ההופעה בפארק - רוחו של מזל עקרב מרחפת בירקון על פני המים.

 

 

המדור עלה לאתר ביום 26.10.2008
 


 

המאזניים ברוח הזמן  -  בציר 2009

לבציר 2010       לבציר  2011      לבציר 2012

 

 

המאזניים הוא כידוע מזל קליל ואוורירי המסמל שמחות ומועדים טובים, חגיגות, הרמוניה ואושר. אך היות והשנה רוחו אינה טובה עליו - תעדר מהמדור הנימה הקלילה שבדרך כלל אופיינית לו. 

נתחיל בכל זאת עם מטי מעט אירועים, שאותם בקושי הצלחתי לקושש, המייצגים את הרוח האופטימית של המאזניים –


פרופ' עדה יונת הישראלית זכתה בפרס נובל לכימיה - היבחרה של יונת לכלת הפרס, מבטאה לדעתי בכל זאת את רוח המזל - כי מה יכול להיות יותר מאזניימי מהצירוף כלה ו-יונה? או אם תרצו כלת ו-יונת?
ופרופ' יונת אכן אינה נושאת את שם היונה לשווא; מראיונות שנתנה לתקשורת מתברר כי כלת פרס נובל, פרופ' יונת, היא יותר-יונה-מיונה גם בהשקפותיה הפוליטיות. אולי ראוי, אם כן, להציע את מועמדותה בשנה הבאה לפרס נובל לשלום...

 
פרס נובל לשלום – איזה ביטוי מובהק לרוח הנעלה של מאזניים, וכמה הולם להעניק אותו בחסותו של מזל שוחר שלום זה.
השנה זכה בפרס במפתיע, וגם להפתעת עצמו, נשיא ארה"ב ברק אובמה, שנולד ללא ספק בסימן של הפתעה – שהרי מזלו-האישי הוא הדלי. ההורוסקופ הנשיאותי, המורכב מהאופוזיציה רבת העוצמה של האריה (מזל-השמש) והדלי הקוטבי לו, משקף לכן את מהותו הבסיסית של מזל מאזניים – המולות - שהרי המאזניים יוצרים את המולות הראשונה בגלגל המזלות (מול המזל הראשון טלה).
מה שאומר שבכל קוטביות רבת עוצמה, בדומה לזו שבהורוסקופ של אובמה, מהדהדת אותה קוטביות ראשונית, ארכטיפית, שמגלם מזל מאזניים, המבטא את המולות כעקרון משלים או נוגד, בתור אוהב או אוייב. 

 

יונת השלום מתקשרת כמובן עם עלה של זית - כך שמתבקש שקטיף הזיתים יחול במזל מאזניים, מה שבדרך כלל נכון. אבל היות ובמאזניים מדובר – שום דבר לא ממש מוחלט ותמיד יש מקום להתלבטויות, וזאת מידי שנה בשנה, האם להקדים בקטיף, או שמא לאחר. לקטוף או לא לקטוף, זו השאלה.

 

 


הכדור הפורח האוורירי והחינני, היפה והצבעוני, שמרחף לו בחן אלגנטי נאצל, כולו אומר נינוחות ועצלתיים, מבטא כמובן את מהותו של מזל מאזניים – מה עוד שהוא נשלט על ידי משקולות איזוןאז מה פלא שפסטיבל הכדורים הפורחים הגדול בעולם מתקיים בחסות מזל מאזניים?

 

יפרחו לנו אלף כדורים - השנה פרחו קרוב ל-1000 כדורים פורחים בשמי ניו מקסיקו המדברית באירוע שמן הראוי לקרוא לו "הפרחת השממה" - מה עוד שגם בנגב מתקיים כל שנה בסוכות פסטיבל דומה. 

 

אירועים הקשורים בכדורים פורחים אך הרחוקים מלהיום פסטורליים, התחוללו בשני קצוות של הגלובוס באותו היום - 15.10.09: 
בסין נהרגו ארבעה תיירים הולנדים בהתרסקות כדור פורח, ובצרוף מקרים מדהים התחוללה במקביל בארה"ב דראמה של מתח ששודרה בכל ערוצי הטלויזיה במדינה: ילד בן שש מקולורדו נעלם יחד עם הכדור הפורח שהיה קשור בחצר ביתו ושימש את הוריו למחקר מטאורולוגי. כל ארה"ב עצרה את נשימתה וגם תנועת כלי הטיס שבנתיב הרחיפה של הכדור הפורח-בורח נעצרה, מחשש שכלי טיס יפגע בו. לבסוף נמצא הילד, פלקון הייני, בריא ושלם כשהוא מתחבא בעליית הגג של ביתו. 

 

 

 

ומכדורים פורחים לבלונים - אותם אורחים פורחים אווריריים וססגוניים המקשטים אירועים חגיגיים בחן מאזניימי טיפוסי. אלא שהבלונים שנישאו השנה במשב רוחו של מזל מאזניים לא ייצגו במקרים רבים מצב רוח טוב ואווירה חגיגית. בצירוף מקרים מוזר, באותו סוף שבוע של אמצע אוקטובר שבו נקשרו כדורים פורחים בתאונות ובאירועים לא קלים, נכון גורל דומה גם לבני-דמותם הזעירים – הבלונים. 

 

בניתוח תוך-רחמי מסובך שהתקיים ביום 15.10.09, הוחדר בלון לבית הבליעה של עובר הסובל מפגם נדיר בסרעפת שלו, בניסיון להציל את חייו.

 

במקרה אחר, קיצוני ומזוויע, שארע באותו סוף שבוע, עורר שם הגז הליום שבו נופח בלון שנצמד לתקרתה של דירה שרופה - אסוציאציה עם – Hell (גיהינום באנגלית): בדירה שאליה פרצו מכבי-האש שהוזעקו על ידי שכנים, התגלו בשבת (17.10.09) שש גופות של בני משפחת אושרנקו שנרצחו כמה שעות קודם לכן, אחרי שעוד הספיקו לחגוג, עם בלון ההליום האדום ודמוי הלב, את יום הולדתה של ילדתם בת השלוש, שגם היא נרצחה.

.


 

 המאזניים קשורים בשמחות ובאהבות, בנישואין ובירחים של דבש. אלא שהשנה, כך מתברר מדיווחי התקשורת, לא הכל ממש דבש. השנה, בגלל סיבות שננסה לעמוד עליהן אחר כך, נוסף מימד מקאברי לסימבוליקה של החתונה והכלולות שהיא כל כך מרכזית למזל מאזניים – ולא מעט כלות לבשו שחורים. 

אם כי במקרה הראשון היתה זו דווקא הכלה שלבשה תכריכים:

  

בארה"ב ירה חתן בערב כלולותיו בשוגג בארוסתו והרגה. החתן שהתעורר בלילה משנתו לקול רחש, חשד שהדמות שבה הבחין בחשכה הוא גנב שפרץ לביתו.  (דיווחי סוכנויות הידיעות מיום 12.10.09)

 

חתן נפל מהמרפסת שבה ישב למחרת החתונה עם אשתו הטריה, נחבל בראשו ונפטר מפצעיו כעבור שבוע. החשד הוא כי החתן בן ה-29 מעד בעקבות התקף אפילפסיה (מחלת הנפילה - נפילה=סאטורן). האירוע הטרגי התרחש בתחילת אוקטובר במג'דל כרום שבגליל. (ידיעות 11.10.09)

 

אשה שחגגה בחברת בעלה את יום נישואיהם ה-30 במרפסת דירתם בחולון, נפלה מהקומה השלישית אל מותה. החשד הוא שהיא איבדה את שיווי משקלה (סמליות של מאזניים) בעקבות שתיה מופרזת של אלכוהול.
(ישראל פוסט 15.10.09)

 

שלושה אורחים שחגגו בחתונה בתל-אביב ביום 21.10.09 פונו באמבולנס לבית החולים לאחר ששתו מן הלימונדה שהוגשה לאורחים. השלושה אושפזו כשהם סובלים מכוויות חמורות בוושט שנגרמו מחומר ניקוי רעיל ומרוכז שנמהל בלימונדה. שימו לב שהמקרה אירע על גבול מזל עקרב המסמל רעל. (חדשות מחלקה ראשונה)

 

יומיים לאחר מכן היכה הגורל גם באורחיה של חתונה אחרת:

17 מהקרואים שעשו את דרכם לחתונה בצפון מערב פקיסטן, נהרגו בפיצוץ האוטובוס שבו נסעו. (דיווחי סוכנויות הנביעות מיום 23.10.09)

 

הסיפור הבא אמנם אינו על חתן וכלה או על מי שחוגגים את יום נישואיהם, אבל היות ומדובר באשה שתרמה לבעלה כליה (האבר בגוף הקשור למזל מאזניים), במעשה נאצל שהוא ללא ספק מופת לזוגיות, צרפתי את המקרה הספציפי הזה.
ביום 14.10.09 דיווח "הארץ" כי יום לאחר שתושב ירושלים בן 40 קיבל תרומת כליה מאשתו הוא נפטר במפתיע. האירוע נחשב לחריג מכיוון שההשתלה היתה סטנדרטית ובוצעה ללא סיבוכים.

  

 

 

מזל מאזניים קשור – כפי שסמל המאזניים מעיד – בעולם המשפט

ואכן אירועים משפטיים עשו החודש את הכותרות - בתחילת החודש נפתח משפטו של רה"מ לשעבר אהוד אולמרט, שבדומה לראשי ממשלה אחרים ורבים של מדינת ישראל, גם הוא בן מזל מאזניים. ביתר ימי החודש רגשו וגדשו את אמצעי התקשורת ידיעות בהקשר לדו"ח שהכין השופט הבינלאומי ריצ'רד גולדסטון על מבצע "עופרת יצוקה": רבים בצמרת הפוליטית והבטחונית במדינה חוששים שבעקבות דו"ח זה הם ייתבעו לדין בבית המשפט הבינלאומי בהאג. פעילות משפטית בצמרת ניכרה גם באיטליה, שם ביטל בית המשפט העליון חוק שחוקק ראש הממשלה, סילביו ברלוסקוני, המעניק לו חסינות משפטית.

 

 

 

הביטוי הבעייתי השנה של מזל מאזניים - מחשבות על סיבות אפשריות


האם יתכן שכניסתו הצפויה של שבתאי-סאטורן למאזניים היא שהכבידה על המזל, והיא שקלקלה לו את "עונת 2009" שלו? 

 

השפעתו של מזל מאזניים התחילה השנה בלילה שבין ה-22 ל-23 בספטמבר, לפני חצות. באותו זמן שהה שבתאי (סאטורן) במעלה ה-26 של בתולה, כ-4 מעלות לפני תחילתו של מזל מאזניים. אינני מכירה חוק אסטרולוגי המייחס השפעה לכוכב על מזל מסויים עוד בטרם היכנסו לאותו המזל, מה עוד שהשפעתו של שבתאי בדרך כלל מתעכבת. גם היחסים הטובים השוררים בין שבתאי למזל מאזניים -  שבו שבתאי נעלה -  אמורים להבטיח שהנחיתה של שבתאי במזל לא תהיה קשה מדי. זאת כמובן בתנאי שהמאזניים שומרים על החוקים והתקנות ופועלים באיזון וביושר. כוכב-חמה, הלוא הוא מרקורי שליח האלים, שנסוג באותם הימים ממזל מאזניים והגיע לבתולה, פגש שם את שבתאי, ומי יודע מה הוא סיפר לו באותו המפגש שהתקיים כיממה לפני תחילתו של מזל מאזניים, וכחמישה שבועות לפני ששבתאי אמור לבוא בשערו של מזל זה.


שמתי לב לקשר של המאזניים לשערים, דלתות וכניסות בימי נעורי הרחוקים, כשרק התחלתי ללמוד אסטרולוגיה. קלטתי את הקשר הזה לראשונה כאשר הצטרפתי לסבתי שהלכה לבקר זוג מכרים. בעל הבית שהיה בן מזל מאזניים, הפליג בתיאור השיפוץ שהוא מתכנן לכניסה לדירה, לדלת ולמבואה, ולא טרח להתייחס ליתר חדרי הבית. הדרך הכמעט אובססיבית שבה התייחס לשיפוץ הכניסה לדירה גרמה לי לתהות אם קיים קשר בין מזל מאזניים לדלת הכניסה, אינטואיציה שאותה הצלחתי לאשש אחרי ניסיון של שנים. התייחסתי לזיקה הזאת כאשר כתבתי על הסרט "דלתות מסתובבות"  במדור הקולנוע  המתייחס למזל מאזניים קישור..אני נכנסת לפרטים האלה כדי להעלות אפשרות שעצם העובדה ששבתאי התקרב לכניסה של המאזניים (למרות שהוא לא נכנס לתחומו של המזל לאורך כל 30 הימים שבהם היתה השפעתם של המאזניים פעילה) עשויה להקדים את השפעתו - אם נכונה התאוריה שלי שהמאזניים רגישים במיוחד למה שקורה על סף דלתם.

הערה מיום 6.10.2013 - ראו כתבה חדשה שעלתה בימים אלה לאתר: מאזניים - מזל של דלתות, כניסות ושערים 

 

ומהי השפעתו של שבתאי? כוכב רציני ומחמיר זה מסמל את מידת הדין, ולכן אולי אין זה מקרה שיום כיפור חל במזל השביעי, מאזניים, שבו שבתאי (השולט ביום השביעי - שבת) נעלה. שבתאי השולט בכבדה שבמתכות, העופרת, עלול להכביד את ידו אם המאזניים הקשורים בכליות לא עשו "בדק בית". במקרה כזה יבשרו את התקרבותו של שבתאי רוחות קרות שיפרצו דרך הדלת הסדוקה. והמכות שלו על דלתו של מי שלא היכה על חטא הן קשות.


מתי יכנס שבתאי למאזניים? עם כתיבת שורות אלה נמצא שבתאי ממש על מפתנם של המאזניים שבשערם הוא ייכנס הערב, יום חמישי 29.10.09. הרקע כבר מוכן - היום הזה הוא מאוד אפור, וכותרת העתון מבשרת: "הלילה: החורף מגיע בסערה". בינתיים הים האפור שקט לגמרי - ללא גל או אדווה המשחקת על פניו. הוא מונח שם חרישי ושטוח לחלוטין, כאילו נוצק מעופרת מותכת, עופרת יצוקה. בעוד פחות משעה, בשעה 7:07 בערב, שבתאי, הכוכב השביעי, יעשה את הכניסה שלו למזל השביעי מאזניים. מאזניים, המזל המסמל את האופק המערבי ואת שקיעת החמה. 

המזל השביעי, היום השביעי.

האם התכוננו ל"קבלת שבתאי"?
 

 

המדור עלה לאתר ביום 26.10.2009

תאריכי עדכון

 

 


 

המאזניים ברוח הזמן  -  בציר 2010

לבציר  2011      לבציר 2012

 


כמה מתאים וכמה הולם שחתני פרס נובל לשלום נבחרים מידי שנה במזל מאזניים המסמל אחווה ושלום. אלא שהשנה התמונה הקשורה בפרס רחוקה מלהיות ורודה, ונראה שכפות המאזניים מיטלטלות במשבים לא ממש טובים של רוח הזמן:


מצבו של חתן פרס נובל לשלום לשנת 2010, לוחם זכויות האדם הסיני ליו שיאבו מדאיג ביותר. הסיני האמיץ נמק בכלא בתנאי בידוד וספק אם השמועה על זכייתו בפרס גונבה לאוזניו: אשתו, שהיתה אמורה לבשר לו על הזכייה המרגשת "נעלמה" באורח פלא בדרכה לבקרו בכלא...

ולא רק אשתו של חתן הפרס, אלא גם כלה אחרת, מאייריד קוריגן מגוואייר כלת פרס נובל לשלום 1976, מקושרת כעת לכלא: בעצם ימים טרופים אלה של תחילת אוקטובר 2010 נעצרה מגוואייר ונכלאה - וזה קרה מכל המקומות בישראל. ראו את מאמרו של גדעון לוי "כלה בכלא". 
 

 

ומפרס נובל לשלום - לשיחות השלום -

רוח נכאים מתקשרת גם לשיחות השלום בין ישראל לפלסטינים. נראה כאילו שהרוח יצאה כבר מזמן מהמפרשים ושני הצדדים מלהגים בשיחות סרק. הרושם המתקבל הוא ש"המשט" הזה לא יגיע לעזה... או לכל מקום אחר...

 

המצב הכוכבי המשקף את "קלקולו" של מזל ההרמוניה והשלום הוא סאטורן כוכב המגבלה והקשיים, שהתמקם מזה כמה חודשים במזל מאזניים ומכביד על כפותיהם במשקל העופרת שלו. ראו מה כתבתי לפני שנה על כניסתו הצפויה של שבתאי למאזניים.

 

 

תנו לגבר עוגיית קאפקייק
ענייני מגדר קשורים במזל מאזניים המסמל את הקוטביות שבין המינים ואת "האחר" האולטימטיבי.  "האחר" בדרך כלל מיוצג על ידי דמות האשה, אבל בעולם הפמיניסטי מתגלם האחר דווקא בדמות הגבר, כפי שמדגים הסיפור הבא:

ביום 26.9.2010 דיווח "ידיעות אחרונות" על מיזם חדש בעולם המתוקים שעליו חולש מזל מאזניים: דיוויד אריק, עורך דין אמריקאי מובטל, הרגיש שעוגיות הקאפקייקס הן נשיות מדי, ופתח במנהטן מאפייה שהסיסמה שלה היא "קאפקייקס גבריים לגברים גבריים". העוגיות מבית היוצר של אריק מתהדרות בטעמים קשוחים כמו קרם בירה ופירורי בייקון  -  קונטרה ל"סוכר ותבלין וכל מה שטוב ונעים", שמהם, כמאמר שיר הילדים מ"אמא אווזה", עשויות לא רק עוגיות אלא גם ילדות קטנות. 

וממה עשויים בנים?
בנים, לעומתן, כך מגלה לנו השיר, עשויים מחלזונות וזנבות. 

 

בפסטיבל בוואריה כנראה מסכימים עם הקביעה הזאת... עובדה:  
 


תנו לגבר בירה וזנבות שור
זה מה שמגישים, לצד כרוב חמוץ, לגברים ולסובאים אחרים בפסטיבל האוקטוברפסט - חגיגת אוקטובר - הנערכת במינכן בירת בוואריה מידי שנה במזל מאזניים.
למרות חוסר העידון המופגן שלו, יש לפסטיבל בכל זאת זיקה למזל מאזניים: הוא נערך לכבוד חתונה. ולא סתם חתונה, אלא חתונה בנוסח של - "היה היו פעם, לפני שנים רבות, נסיך ונסיכה", וסיפור על חתונה שאליה הוזמנו, ושבה חגגו כל אנשי הממלכה. חתונה מן האגדות. 

 

 

חתונה מן האגדות

לא יאומן, אבל חתונת הקסם הזאת התחוללה במציאות, וזה קרה לפני 200 שנה בדיוק, ובבוואריה שטירותיה שימשו השראה לטירות הקסומות בסרטי וולט דיסני. זה קרה במציאות, במרחב ובזמן, ובתאריך ממשי וקונקרטי שחל ביום ה- 12 באוקטובר 1810. ביום זה נשא הנסיך הבווארי לודויג את בחירת ליבו הנסיכה תרזה, והזמין את כל תושבי בירת ממלכתו, מינכן, להשתתף בחגיגות. ומאז ועד עצם היום הזה – פרט להפסקות בגלל מלחמות או מגפות –מעלים על נס מדי שנה בשנה, וחוגגים באושר ובעושר את אותה מסיבת נישואין.

ובעת החדשה אף מפיחים נופך מאזניימי נוסף באוקטוברפסט ומקשרים אותו עם יום איחודן של שתי הגרמניות, המערבית והמזרחית, שחוברו להן יחדיו במזל האיחודים והנישואין מאזניים, ביום ה-3 באוקטובר (1990).

 

 

ובמזל מאזניים חייבת להתחולל חתונה שתעשה כותרות, אפילו אם אין בה נסיכים ונסיכות -

 

החתונה פוצצה – והאורחים חגגו
דראמה בחתונה באשקלון – החתונה פוצצה רגע לפני החופה. ככה החליט אבי הכלה לאחר ששמע מחברתה שהחתן נוהג להרביץ לה. בו במקום החליט האב לבטל את החופה. החתן עזב את האולם חפוי ראש, ואילו 550 הקרואים המשיכו לרקוד ולשתות עד לשעות הקטנות.

 

 

בציר 2010 החל לעלות לאתר ביום 14.10.2010

תאריכי עדכון

 


 

  

המאזניים ברוח הזמן  -  בציר 2011

לבציר 2012

 

מרפסות מתקשרות לי למזל מאזניים, כי יש בהן משהו אוורירי ומעודן ומתורבת וגם משהו מאוד רומנטי... המרפסת של רומיאו ויוליה... המרפסות גם - בדומה לכפות המאזניים המתנדנדות בין שמיים לארץ - תלויות באוויר במן עדנה מרחפת היאה למזל האוויר מאזניים שונוס הענוגה שולטת בו.

 

 

והנה כמה סיפורי מרפסות, כולם בציר מאזניים 2011

וראו עלילות מאזניים-מרפסת ב"בציר 2009" (טור שמאל)

 

האשה קפצה מהמרפסת, והבעל ניסה להימלט בדרך האוויר
זוגיות היא תחום מאזניימי מובהק, כך שרק מתבקש שידיעה שבה שלובים זה בזה בני זוג + מרפסת "תככב" בחסות המזל, מה שאכן אירע ב – 10 באוקטובר השנה: בירושלים, אשה שהותקפה על ידי בעלה קפצה ממרפסת דירתם שבקומה השלישית, ולמזלה נחתה נחיתה רכה יחסית במרפסת הקומה השניה. לבעל המכה שניסה להימלט מהארץ בדרך האוויר לא חיכתה נחיתה רכה בארצות הברית, כי לפני שעלה בידו להמריא הוא נעצר בנתב"ג ו"נחת" במעצר.  קישור לידיעה.

 

אריה במרפסת
הידיעה הבאה שגם בה מככבת מרפסת - עשתה כותרות דווקא במזל עקרב. "איחרת בחודש", נזפתי בידיעה שהתפרסמה ב- 6.11.11 ודיווחה על גור אריות ששוחרר ממרפסת בניין בביירות שבלבנון, ויוטס בקרוב לסביבה מתאימה יותר - לפארק האריות דרקנשטיין בדרום אפריקה.

למיותר לציין שתאריך פרסום הידיעה לא "הסתדר" לי, ואכן חיפוש באינטרנט גילה שהידיעה ה"מירפסתית" הזאת התפרסמה לראשונה בתחילת אוקטובר, בעיצומו של מזל מאזניים, בעוד הפרסום במועד העקרבי המאוחר יותר, לא היה אלא "פולו-אפ".

 

"השמפיניון העליון" שבמרפסת
ביום הראשון של מזל מאזניים, 23.9.11, פורסמו תמונות בהן נראו חברי "אצולת וול סטריט" במרפסת של מסעדת יוקרה, כשהם לוגמים שמפניה ומשקיפים מלמעלה, בשעשוע מופגן, על מפגיני "כיבשו את וול סטריט".  
 

 

קיראו מה כתבתי על המאזניים החוגגים בחוג הקצפת,

וראו על הקשר מאזניים-מרפסת ב"בציר 2009"

 

 

בציר 2011 עלה לאתר ביום 10.11.2011

תאריכי עדכון  

 

  


 

 

המאזניים ברוח הזמן  -  בציר 2012

 

 

 
כוכב היהלום שהתגלה - מה מזלו ומה כוכבו?

איזה יופי! אמרתי בליבי באחד מימי תחילת אוקטובר 2012 - הנה, בעיתוי אסטרולוגי מושלם מתגלה לנו כוכב - כוכב שמיהלומים מורכב! כמה מתאים, חשבתי, שהתגלית  מתפרסמת במזל מאזניים, בעוד שסאטורן הנחשב ל"נעלה" במזל זה, מכבד אותו בנוכחותו.  כי מה אם לא סאטורן במאזניים מסמל יהלומים? הנה עוד הוכחה, ציינתי לעצמי בסיפוק, לתובנה האסטרולוגית שלי, תובנה שבה התחלקתי לא אחת עם קוראי האתר:  סאטורן, המסמל גיבוש וקשיות, בהימצאו ב"מזל הנעלות" שלו מאזניים - שבו תכונותיו באות לידי ביטויין הנשגב ביותר -  משקף את שיא הגיבוש והקשיות ולכן יתגלם באותו גביש שהוא החומר הקשה ביותר עלי אדמות – היהלום.  וכדי שהטקסט שתיכננתי לפרסם לכבוד התגלית, יהלום ולו במשהו את ברק היהלום, חשבתי לסיים אותו בהברקה קטנה -
ככה זה כשכוכב-הלכת עטור הטבעות סאטורן, משתדך לו עם מזל הנישואין, מאזניים...
.  
אלא ש... שוד ושבר! מה אני מגלה?
שביום שבו התפרסמה התגלית, 11.10.12, סאטורן כבר לא היה במאזניים!  הוא עזב את המאזניים כמה ימים קודם לכן, ביום 6.10.12, ונכנס למזל עקרב.
מה עושים?! התאריך הלא מתאים של פרסום התגלית איים להרוס לי את הסיפור. חיפשתי נואשות אחרי פרסום מוקדם יותר, אבל כולם הופיעו באותו היום – 11.10.12. ואז עלה בדעתי שאת הפרסומים בתקשורת ההמונים בוודאי הקדים פרסום מדעי. אלא מה? כדי שאותו פרסום מדעי יעלה בקנה אחד עם  האסטרולוגיה היה עליו להופיע בחלון זמן צר: מצד אחד, לפני שסאטורן עזב את מאזניים – כלומר לכל המאוחר ביום 5.10.12, ומנגד, לא לפני 23.9.12, היום שבו התחיל מזל מאזניים.       
אחרי חיפוש אינטרנטי אינטנסיבי הצלחתי להתחקות אחר תולדות  תגלית כוכב היהלום - התגלית זכתה לפרסום עולמי לאחר שקיבלה אישור להופיע בכתב-עת מדעי המוקדש לאסטרופיזיקה.

והתאריך?

5.10.12  - היום האחרון שבו שהה סאטורן במאזניים...
 

  

 

גדיים על נדנדה

 

"נד-נד נד-נד, רד, עלה, עלה ורד,

שנינו שקולים במאזניים, בין הארץ לשמיים""

(מתוך "שיר הנדנדה")

 

 

ואכן, הנדנדה בשניים היא "מאזניימית" במהותה, ומי ששקולים הפעם בין הארץ לשמיים, אינם משקולות העופרת המתנדנדים בדרך כלל כל כפות המאזניים, אלא שני גדיים חמודים, המזכירים עופרים.
שני הגדיים המשתעשעים על הנדנדה, משקפים - איך לא - את מזל גדי, המזל שכוכבו, סאטורן, נחשב ל"נעלה" במאזניים. הקשר ההדוק בין סאטורן למאזניים בא לידי ביטוי אף בעובדה שמשקולות המאזניים עשויות מהמתכת הנשלטת על ידי באטורן - העופרת.

 

הוידאו שעלה לאינטרנט באחד הימים הראשונים של מזל מאזניים (25.9.2012), הצליח "ללכוד" את סאטורן רגע לפני שיצא ממזל מאזניים שבו שהה כשנתיים וחצי, ונכנס (בתחילת אוקטובר) למזל הבא – עקרב.

 

 

בציר 2012 עלה לאתר ביום 27.9.2013

עדכון אחרון ביום 28.9.2013