גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר
בריאות במזל מאזניים


מזל מאזניים מסמל את הכליות מהבחינה הגופנית והמטאפורית כאחת, כפי שמעיד הביטוי "מוסר כליות"


לפני כחודש נכנס סאטורן (שבתאי) לבית ה-12 של המאזניים שבו הוא ישהה בשנתיים וחצי הבאות. הבית ה-12 קשור בתת-ההכרה ובכל מה שמוסתר ומודחק, וביקורו של סאטורן מרמז שהזמן בשל להתכנסות פנימה ולאינטרוספקציה. סאטורן הוא מורה קפדן ומחנך קשוח והוא דורש שתבחנו את עצמכם ללא כחל וסרק ובלי הנחות. זה לא הזמן לוותר לעצמכם ויהיה עליכם להימנע מנטייתכם לטייח בעיות ולטאטא אותן אל מתחת לשטיח. הסתכלו פנימה, בחנו כליות ומצפון, ובדומה לכליות ששוטפות את הרעלים מהגוף - הינקו והיזכו. רק כך תוכלו לשמור על האיזון, ההרמוניה וערכי המוסר שכל כך חשובים לכם.

בשנים האחרונות מטייל אורנוס בבית 6 של המאזניים, מה שגרם לכם לטלטלה לא קטנה. אורנוס משול לרוח סערה שפורצת כל מסגרת והוא מביא בכנפיו רעננות וחידושים לצד שינויים בלתי צפויים, שחלקם מפתיעים לטובה. סביר להניח שאתם חשים בהשפעה של אורנוס בכל מה שקשור בעבודה וביחסים עם עמיתיכם למקצוע. אורנוס הוא רוח פרצים וכשאורנוס מסעיר את בית 6 הוא מביא למהפכה בסדר הקיים ומקשה לשמור על רצף בתפקוד היומיומי. עיסוקים ותוכניות נקטעים פעם אחר פעם, והשינויים נתכופים פוגעים בתחושת היציבות שלכם ומפירים את האיזון החיוני כל כך למאזניים. סביר להניח שאתם לא אוכלים בצורה מסודרת, וגם קורה - ולא פעם - שלילותיכם היו לימים וימיכם ללילות. בקיצור- מעניין לכם, אולי יותר מדי. מה שמזכיר לי שאחת הקללות הסיניות היותר ידועות היא: "הלוואי שתחיה בזמנים מעניינים".


ובעוד אורנוס משתולל על אחת מכפות המאזניים, מתקדם לו מנגד סאטורן ומתמקם על הכף השניה.


סאטורן הוא בדרך כלל אורח לא קרוא, אך ביקורובבית 12 שלכם הנמצא מול בית 6, יכול להוות משקל נגד לטרוף-המערכות האורני ולעזור לכם לחזור לאיזון. וחייבים גם לזכור שלסאטורן יש יחס מיוחד למאזניים, המזל שבו הואנעלה. אך זה על תנאי בלבד, כי אצל סאטורן אין ארוחות חינם, וכדי לרצות אותו חייבים לעבוד קשה ולעמוד במבחנים מאתגרים. סאטורן שנכנס זה עתה לבית ה- 12 שלכם קורא אתכם לסדר. יתכן שתקבלו איתותים מהגוף, אולי בדרך של חולשה או בעיית בריאות, כשהמסר הוא שהגזמתם, שהגעתם עד לקצה גבול היכולת ושהגיע הזמן לחזור לאיזון ולארגן לעצמכם סדר יום חדש. במידה וניסיתם לאמץ לעצמכם אורח חיים בריא בשנים האחרונות, סביר להניח שבהשפעת אורנוס היה לכם קשה להתמיד בו, כי תמיד קרה דבר מה בלתי צפוי שהסיט אתכם ממסלולכם. כעת, בהשפעתו הממתנת של סאטורן תחושו נכונים יותר, אפילו בשלים, להכניס את עצמכם למסגרת. יתכן שתהיו נכונים אפילו למסגרת מחייבת, משהו שבימים כתיקונם אתם דוחים על הסף כי חשוב לכם להרגיש שכל האופציות פתוחות. מזל מאזניים קשור בדלתות, ומי שנולדו במזל זה אינם אוהבים לסגור דלתות ובטח שלא לטרוק אותן.


בהשפעתו המרצינה של סאטורן לא תוכלו להמשיך ולדלג כמו אותו "ילק דלג רקדן שכל הקיץ שר ורן". זה לא הזמן להיות מאזניים-עצלתיים, כעת אתם נדרשים לקחת את עצמכם בידיים, להתכונן כנמלה חרוצה לחורף המטאפורי, לסדר את הבלגן שהביאה רוח הפרצים של אורנוס ואולי אפילו לסגור איזו דלת ולהתכנס בעצמכם כפי שמתחייב מביקורו של סאטורן בבית 12 הסגור והנסתר. זה הזמן לנקות בפינות הנסתרות מבלי להתפתות לחפף ולעגל אותן כהרגלכם. צו השעה הוא לעשות סדר חדש בדרך היסודית ביותר.עצות למאזניים המארחים את סאטורן בבית ה-12 שלהם

כשסאטורן בפתח אין זה הזמן "לטייח", כי על סאטורן לא "עובדים". זה הזמן לעבוד על עצמכם, למרק את פנימיותכם ולדקדק בקטנות כבגדולות. במסגרת אותן "עבודות השיפוץ", תרתי-משמע, שעליכם ליטול על עצמכם, חישבו אם לא הגיע הזמן לסייד גם את הבית. לא את הבית ה-12 אלא את הבית הקונקרטי שלכם, שבו אתם גרים... ציבעו את הקירות בצבעים פסטליים והרמוניים הקשורים במזל מאזניים כדי להקיף את עצמכם ביופי וברוגע שלו אתם זקוקים כלאוויר לנשימה. זיכרו שהדבר שפוגע בבריאותכם יותר מכל - מלבד חוסר הרמוניה ביחסים עם הזולת - היא סביבה נטולת יופי וחן.


הצבע המומלץ לילידי מאזניים הוא לבנדר (סגלגל). פרח הלבנדר קשור במזלכם ולכן כל מה שקשור בו, כמו גם בשמים ושמנים ארומתיים המופקים ממנו, ייטיב עימכם. נסו לצבוע את חדר השינה בסגלגל חלומי ותגלו שאתם חוזרים לשלווה ולהרמוניה שאתם כה זקוקים לה. טבילה באמבט בשעה שאתם אפופים בגוונים ובניחוחות לבנדר, תחולל נפלאות ותצליח להפיג את טרדותיו של סתם יום של חול.כדי להכין את גופכם ל"חורף" של סאטורן, הנה כמה "טיפים":

תזונה
זה הזמן לשנות הרגלי אכילה או להתחיל בדיאטה מתונה. הדגש הוא על מתונה, כי למרות שיום כיפור חל במאזניים, צום ודיאטות חריפות אינם מומלצים לילידיו. מאזניים הוא בפירוש לא מזל של אקסטרים.


טוב תעשו אם תמירו את השקיקה שלכם למילקשייק ולכל מה ששוקולדי וקצפתי בחיבה לפירות מתוקים. פירות עתירי מים ייטיבו גם עם הכליות שלכם. דיאטה של ענבים מומלצת במיוחד אם אינה קיצונית מידי ובתנאי שהיא נעשית בהדרכתו של מומחה. השתדלו לצרוך צימוקים במקום שוקולד, אך אל תגזימו גם באכילת "מתוקים בריאים" כי בנוסף לנטיה לבעיות כליה עלולים המאזניים לפתח גם סכרת.


פעילות גופנית ותרבות הפנאי
למאזניים מתאימות פעילויות ותחביבים הנעשים בזוגות או בצוותא. משחק ברידג' שהוא אלגנטי וגם אינטליגנטי כאילו תפור על מידותיכם. הוא מדבר אליכם בהיותו שילוב של אינטראקציה חברתית ואתגר אינטלקטואלי. בתחום הספורט, טניס ובמיוחד טניס זוגות הוא ספורט מאזניימי טיפוסי, כמו גם כל פעילות גופנית הדורשת שיווי משקל וביטוי אמנותי. ריקוד ובמיוחד ריקוד בלט, והחלקה על קרח או על סקטים משקפת את מהותם של המאזניים. גם עיסוק ביוגה ובאמנויות מלחמה מהמזרח הרחוק יכול לתרום לכם רבות.
ואם להרחיב בנושא של פעילות גופנית הקשורה בשיווי משקל - מידי פעם אני רואה בפארק השכונתי בחור שמתאמן בהליכה על חבל מתוח. כמובן שלא יכולתי להתאפק ושאלתי אותו אם הוא מאזניים. "לא, לא" הוא מחה "אני מזל בתולה". אלא שהנתונים שהוא מסר לי הוכיחו בבירור שהוא מאזניים - ומאזניים בריבוע. כי בנוסף לאופק המזרחי שהיה בשעת לידתו במזל מאזניים, נמצאו במזל זה גם ונוס ומרקורי שהם הכוכבים השולטים בהורוסקופ שלו.


הליכה על חבל כתרפיה פסיכולוגית - לתפיסתי אימון בשיווי משקל ובהליכה על חבל מיטיב עם אלה מילידי המאזניים הסובלים מחרדת נטישה, ואלה אינם מעטים בלשון המעטה. רבים מילידי המזל מוכנים לדבוק בבן זוג לא מתאים בגלל הפחד שלהם להישאר לבד. התאוריה שלי היא, שפיתוח שיווי המשקל וחיזוק האיזון הפנימי מהווה משקל-נגד לתלות הכפייתית באותו משהו חיצוני (בן זוג) שאמור להקנות לנו את האיזון הנכסף.הכתבה עלתה לאתר ביום 12.10.2007