בריאות במזל עקרב


מזל עקרב קשור באברי המין וההפרשה, כמו גם לאף ולסינוסים. איברים אלה הם רגישים במיוחד אצל העקרבים.

אבי יעקובוביץ' יועץ טבעוני מחיפה, מחבר הספרים "הנס הירוק" (על עשב החיטה), ו"עד 120" (ריפוי טבעי למחלות שכיחות), נותן החודש עצות בריאות לעקרבים ולכל מי שסובל מבעיות עקרביות.אבי ביקש להקדים להמלצות שלו הסבר קצר:
"הרפואה הטבעית לא מטפלת במחלות אלא מטפלת באנשים" הוא אומר, "צריך להכיר את האדם כדי לתת לבעיה שלו מענה אישי. בעיקרון, כל ריפוי טבעי בסיסו הוא הצורך לאזן את האדם על ידי הקניית הרגלי חיים נכונים בתזונה, בפעילות גופנית, במחשבה חיובית וכדומה. זה העיקר. ולשם השלמה ניתן להיעזר בשיטות רפואה שמשקלן משני, כמו הומיאופתיה, דיקור, עיסוי ו"תרופות סבתא".


והנה כמה "תרופות סבתא" שעליהן ממליץ אבי למי שסובלים מבעיות עקרביות טיפוסיות:דלקות באברי המין:

1. שחיה בים. אפשר גם בבריכה של מי מלח. לא לפחד מהסיפורים על זיהום הים כי לים יש יכולת טיהור עצמית. למעט מצבים שבהם החוף מזוהם ברמה בלתי נסבלת אל תימנעו משחיה בים כי התועלת גוברת על הנזק, אם ישנו כזה.


2. להקפיד על תזונה מאוזנת עם דגש על הורדה דרסטית של סוכר לבן. הסוכר הלבן גורם לחומצות שמפרות את חילוף החומרים הנורמלי, שלא לדבר על כך שהסוכר מושך אליו חיידקים, קנדידה ושאר מרעין בישין.


3. צמחי מרפא עם אפקט אנטי דלקתי. מומלץ במיוחד עשב החיטה, שניתן להכין ממנו מיץ או ללעוס אותו. צמח מצויין נוסף הוא המרווה – לשתות חליטה שעשויה מעלים בתפזורת שהן איכותיות יותר מהעלים בשקיות (כמו שקיות תה).בעיות בדרכי הנשימה ובאף:

1. להקפיד על פעילות מעיים קבועה בבוקר, כי כשמנקים את הגוף מרעלים מיד יורדת רמת הריר באף. להסדרת פעולת המעיים ניתן לאכול תאנים או שזיפים מיובשים המושרים במים חמים.


2. חשיפה לשמש – בחורף ניתן לבצע את התרגיל הזה גם בצהריים. לעמוד עם הפנים לשמש כשהעיניים עצומות ול"נשום את השמש" במשך כחמש דקות. לנשום גם דרך הפה. לשמש יש כוח רפואי מדהים.


3. לצמצם צריכת מוצרי חלב כי הם עלולים לגרום להפרשות. יחד עם זאת אפשר לשתות חלב איכותי, שהוא חלב לא מפוסטר שבא ישר מהפרה, מהעז או מהנאקה. חלב כזה יכול להקים חולה על הרגליים.


4. לצמצם צריכת תרופות. התרופות מדכאות את יכולת הגוף לתקן את עצמו. התופעות שנקראות הפרעות דרכי הנשימה, הסימפטומים שלהם הן דרכי הריפוי של הגוף. כי על ידי ההפרשות הגוף מנקה את עצמו, והתרופה מדכאה את הניקוי והתיקון הזה.


ולסיום מצטט אבי את הרמב"ם שאמר: "אם יוכל לתקן את המחלה בשיעור המזון בלבד, לא יתקן אותה בתרופה". כלומר – תרופה נותנים אם הגוף לא יכול לתקן את עצמו, מקרים אלה נדירים כי לגוף יש יכולת תיקון מדהימה בכל גיל אם לא מפריעים לו. ואחת ההפרעות הגדולות הן התרופות.
הכתבה עלתה לאתר ביום 29.10.2007