גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר
רוב רובם של המוזכרים בכתבה, העקרב הוא
מזל-השמש שלהם.

באותם המקרים שבהם העקרב הוא המזל-האישי של אישיות מסויימת, מצויין הדבר באופן מפורש.


מזל-השמש

הוא המזל שבו נראתה השמש בחודש הלידה

המזל-האישי

הוא המזל שעלה באופק המזרחי של מקום הלידה, בזמן הלידהומה מגלה לנו טלילה
על המזלות האחרים
?

במדור מזל החודש

הופיעו המזלות הבאים -

תאומים, סרטן, אריה, בתולה, מאזניים, עקרב, קשת, גדי, דלי, דגים, טלה, שור
עוד על מזל עקרב


על חיי האהבה של העקרב והתאמתו למזלות השונים, קיראו ב -

ממזל עקרב באהבה


כיצד משתקף מזלם של כוכבים ילידי עקרב בתפקידים שהם מגלמים?

כוכבים נוצצים בעקרב

ומה מבשרת רוח המזל של חודשי השנה האחרים?


קיראו כיצד שיקפו אירועים שהתרחשו לאחרונה בארץ ובעולם את רוחו של המזל שבחסותו אירעו

התאומים ברוח הזמן

הסרטן ברוח הזמן

האריה ברוח הזמן

הבתולה ברוח הזמן

המאזניים ברוח הזמן

העקרב ברוח הזמן

הקשת ברוח הזמן

הגדי ברוח הזמן

הדלי ברוח הזמן
הקישור למעלה "הדלי ברוח הזמן" לא עובד
הקישור בשורה הבאה עובד הדלי ברוח הזמן

הדגים ברוח הזמן

הטלה ברוח הזמן

השור ברוח הזמןקיראו עוד על
מדורנו החדש
המזל ברוח הזמן

שואב האבק עצמו
הוא עקרבי במהותו.


כמו כל דבר שקשור בשאיבה.

ויעידו על כך מי שנשאבו אל קסמו האפל של העקרב כמו אל חור שחור.

מזל החודש - עקרב


למדורנו החדש העקרב ברוח הזמן

 

כדי לגלות את המוטיב המרכזי של המזל לא צריך ללמוד אסטרולוגיה, די להתבונן בסמל המזל כדי לקלוט את הרעיונות המרכזיים הגלומים בו. מה מגלה לנו סמל העקרב? 
 


העקרב הוא סמל ההתחדשות - התחדשות שבאה בעקבות הרס שאותו מסמל זנב הארס שלו. כמו ציפור האש הנשרפת וקמה מאפרה מחדש כך גם העקרב קשור במוות ובלידה, ומכאן הקשר העקרבי למין ולאברי הרבייה, ליצר וליצירתיות, לרגשות גועשים ולקיצוניות. בתור מזל שהמהות שלו היא של התחדשות מסמל העקרב צורך לזרוק את הישן מפני החדש, ומכאן שהוא מסמל פסולת מכל הסוגים ובתוכם הפרשות גופניות.

 

הכוכב השולט במזל הוא כוכב התהומות והמעמקים, פלוטו, שליטו המיתולוגי של העולם התת קרקעי, החולש על העולם התחתון תרתי משמע, ועל כל מה שרוחש מתחת לפני השטח.ההתבוננות בסמל העקרב גילתה לנו כמה מדרכי הביטוי המובהקים ביותר של המזל. בואו נראה כיצד באים מוטיבים מרכזיים אלה לידי ביטוי באישיותם ובגורלם של ילידי עקרב מפורסמים.מזל עקרב ומוטיב המין

 התאוריה של זיגמונד פרויד לפיה המין הוא הכוח המניע את האדם, מקבילה לעובדה שמזל המיניות, עקרב, היה מזלו-האישי של פרויד.


 הצייר המפורסם פבלו פיקאסו נודע בתור יוצר ייצרי במיוחד. לעת זיקנתו הוא נתן דרור לביטוי יצריו בציורים ארוטיים.

 

מלך הפורנוגרפיה, האמריקאי לארי פלינט, המו"ל של מגזין המין "האסלר", מבטא במיזמי הזימה שלו את המיניות של מזל עקרב שבו נולד, בדרך של עיוות.מזל עקרב ומוטיב ההרס וההתחדשות

המהפכה הקומוניסטית שהמוטו שלו היה "עולם ישן עד היסוד נחריבה", הידועה גם בתור "מהפכת אוקטובר", באה לעולם ב- 25 באוקטובר 1917, במזל עקרב.


 יונתן רטוש הוא שמו הספרותי של אוריאל שלח ממייסדי ה"כנענים", תנועה שהטיפה לנוער להתנער מהגלותיות ולחזור לשורשים העבריים הקדומים. בשנת 1943 קרא רטוש לנוער לצאת חוצץ נגד היהדות ולהתנתק ממנה כדי ליצור עם חדש, עברי ולא יהודי, בארץ ישראל. מוטיב ההרס לשם התחדשות בא לידי ביטוי גם בשמו "רטוש" מהשורש רט"ש.


 העקרב נודע כמי שעוקץ את עצמו בזנב הארס שלו, כך שסמל העקרב עלול במקרים קיצוניים לגלם יסוד של הרס עצמי. צד זה של העקרב בא לידי ביטוי באישיותן של המשוררות דליה רביקוביץ וסילביה פלאת, שנולדו במזל עקרב. שתיהן שמו קץ לחייהן.מזל עקרב ומוטיב האינטנסיביות והקיצוניות

יצירתו של הסופר הרוסי פיודור דוסטוייבסקי הספוגה באבחנות פסיכולוגיות עמוקות ובשאלות אודות הטוב והרע, מיטיבה להביע את הרגשות הקיצוניים והיצרים הדמוניים האופייניים כל כך למזל עקרב בו נולד. שמות ספריו – "החטא ועונשו", "השדים", "מכתבים מהמחתרת", "מעשה מגעיל" - אומרים עקרביות.


 הרב יצחק גינזבורג הוא חוזר בתשובה שנחשב לבעל דעות ימניות קיצוניות, שבגינן אף נחקר במשטרה. גינזבורג שיבח את הטבח שערך ברוך גולדשטיין במערת המכפלה, וכתב את הספר "ברוך הגבר".


 אמילי ברונטה כתבה את סיפור האהבה הגדול והדראמתי של כל הזמנים - "אנקת גבהים". יציר רוחה של הסופרת, שאותו חצבה מתוך מצולות נפשה העקרבית, הינו היתקליף הדמוני והסוער עד כלות. היתקליף ה"הורס" היה התגלמות האנימוס של הסופרת, שהעקרב היה מזלה האישי.מזל עקרב ומוטיב פתיחת הדף החדש

את הרוח העקרבית של עמידה כנגד מכות הגורל והחלטה נחושה לפתוח בדף חדש, ביטאה מרגרט מיטשל, בת מזל עקרב, בסיפרה "חלף עם הרוח". גיבורת הרומן, סקרלט או'הארה, אומרת אומר בשעה שהיא ניצבת על הריסות חייה, ונשבעת להתמודד ולהשתקם ויהי מה - "כי ככלות הכל, מחר הוא יום חדש". השחקנית שגילמה את דמותה של סקארלט, ויויאן לי, גם היא בת עקרב.

 

המעבר החד של אורי זוהר, אקס במאי ורב בהווה, מחיי ההוללות של תל אביב לישיבה חרדית בירושלים, מבטא את הנטיה העקרבית לעבור מקיצוניות אחת לשניה, ואת הצורך לפתוח פרק חדש.

 

שינוי דעות קיצוני בא לידי ביטוי גם אצל פיודור דוסטוייבסקי - הסופר הרוסי המפורסם שהיה מהפכן בצעירותו, הפנה עורף לדעותיו והפך באחת לדתי אדוק ושמרן.מזל עקרב ומוטיב העולם התחתון – מחתרתיות, ריגול ופרשיות מין

טורו השבועי של נתן זהבי במעריב "זהבי בשטח", מוקדש לסיפורים מהעולם התחתון, עולם שזהבי הכיר בצעירותו גם מהצד השני של המיתרס. פרט מאלף - בשלטי חוצות שמפרסמים את תוכנית הרדיו הפופולרית שלו "זהבי עצבני" מופיע זהבי על רקע תמונה של עקרב.

 

אדגר אלן פו, הסופר האמריקאי שנודע בתור אבי סיפורי האימה ומבשר סוגת ספרות הפשע, נולד במזל אישי עקרב.

 

הסופר הרוסי פיודור דוסטויבסקי נאסר ונכלא בשנת 1849 בעקבות השתתפותו בפעילות מהפכנית נגד הצאר. באותה השנה, בתאריך העקרבי של ה- 16 בנובמבר, הוא נידון למוות על פעילות חתרנית. למזלו הוא ניצל בנס.

 

פחות מזל היה לאשת הריגול והמין היפהפיה מאטה הארי. הארי שהוציאה סודות ממאהביה הרבים, הוצאה להורג על ידי הצרפתים בזמן מלחמת העולם הראשונה בעוון ריגול לטובת גרמניה. עקרב היה מזלה האישי של הארי.


אשת חברה מתירנית אחרת שהיתה קשורה בשערוריית מין וריגול היא מנדי רייס-דייוויס, שהיתה מעורבת בפרשת פרופיומו שהסעירה את בריטניה בראשית שנות ה-60. בשוך הסערה בבריטניה הגיעה מנדי לישראל, נישאה לרפי שאולי, גם הוא בן מזל עקרב, ויחד פתחו מועדון לילה בשם מנדי'ס. העקרב נמשך לחיי לילה, ומי שמנהלים את חיי הלילה של תל אביב ומקומות הבילוי השונים והמשונים שבה – הם ברובם הגדול ילידי מזל-שמש עקרב. ואכן, גם בטבע, אוהב העקרב כוכים אפלים...מזל עקרב ומוטיב המיחזור, הפסולת וההפרשות

אחד מסמלי המזל הוא ה"ארובורוס", נחש קדמון מיתולוגי המקיף את העולם כאשר זנבו נתון בתוך פיו, סמל המיטיב לגלם את מוטיב המיחזור, המהווה את מהותו של המזל.


 לא אחת העקרב הוא אמן הגרוטאות, פסל הפסולת, אשף האשפה, אלוף המיחזור -
הפסל יגאל תומרקין יוצר את פסליו מפסולת ומגרוטאות.
רפי שאולי בעלה לשעבר של מנדי רייס-דיוויס שלצידה היה למלך חיי הלילה והזוהר של תל אביב, עשה לפני שנים אחדות הסבה מקצועית כשהקים חברה למיחזור זבל, צעד שזכה גם הוא לסיקור תקשורתי נלהב. אגב, גם בעלה השני של רייס-דיוויס עוסק במיחזור זבל.


 כאשר שימש יוסי שריד בתפקיד השר לאיכות הסביבה, התפרסמו חדשות לבקרים תמונות של השר כשהוא מציץ מתוך, או לתוך בתי שימוש ציבוריים, במטרה לבדוק את ניקיונם. מזל עקרב המסמל (בין השאר) פסולת והפרשות, קשור כמובן גם בביוב.


 הנסיך צ'ארלס הביע לפני מספר שנים את כמיהתו להיות הטמפון של קמילה, גם אם יהיה עליו להסתחרר אח"כ באסלה.


 באחד משידורי הפרומו של ערוץ 10 נראתה בת מזל עקרב, צופית גראנט, כשהיא נופלת לתוך פתח ביוב. ומביוב, להפרשות – צופית התפרסמה לפני כמה שנים כאשר שתתה את השתן של עצמה בשידור חי בטלויזיה.


 

כדי לסיים בטעם טוב יותר, אוסיף שהקשר הנחשי של העקרב בא לידי ביטוי גם בנחישות רבה (לצד אותה "יכולת רנטגן" עקרבית לנחש עליכם הכל...). אפשר להביא שלל דוגמאות של נחישות עקרבית חשוקת לסת, אך אסתפק באחת, שהיא לדעתי המובהקת ביותר.העקרב - המסומל גם על ידי הנחש - ומוטיב הנחישות

מארי קירי, האשה הראשונה שזכתה בפרס נובל, והאדם הראשון שקיבל שני פרסי נובל, הגיעה להישגיה הבלתי רגילים לאחר שהצליחה לגבור, בנחישותה העקרבית, על אין ספור מכשולים שעמדו בדרכה. בעבודת פרך ובמאמצים סיזיפיים של זיקוק חומרים מסוכנים, היא גילתה את הראדיום. אלא שאליה ועוקצו של עקרב בה - חשיפתה של קירי לקרינה רדיואקטיבית בעת שעסקה במחקריה הרבים, גרמו כפי הנראה להרעלתה ולמותה. הערכה זו התחזקה לאחר ששרידים רדיואקטיביים נמצאו בביתה - ובמיוחד על ספרי הבישול שלה. העקרב נוטה ככל הנראה לצרוך חומרים מסוכנים - ואם לא במשקה (א-לה צופית) אזי לפחות במזון...

 


הכתבה עלתה לאתר ביום 31.10.2007

   מדורנו החדש "מזל החודש ברוח הזמן" מוקדש למזל עקרב 
 


העקרב ברוח הזמן - בציר 2008
לבציר 2009      לבציר 2010       לבציר 2011 

 

מזל עקרב שבו שולטים מארס כוכב המלחמה, ופלוטו כוכב המצולות-הגועשות-והמתפרצות, מסמל ימים הרוויים בתחושה של איום, ימים של נקיטה בדרכים קיצוניות ושל הליכה על הקצה - על סף תהום. זמן העקרב רוחש יצרים ומאופיין בקנאות ובקינאה, ולא פעם גם באלימות מתפרצת.

 

 

ותזכורת קצרה למה שקרה בגבול המזלות מאזניים ועקרב

בחודש שעבר, בימי המאזניים, בקושי מצאתי אירועים ברוח ההרמוניה והזוגיות של המזל, ראו המאזניים ברוח הזמן. והנה, מיד איך שהשמש יצאה מהמאזניים ונכנסה בבוקרו של ה- 23.10.2008 למזל עקרב -  התרחש אירוע קיצוני ברוח המזל: באותו יום בשעה 7 בבוקר רצח קצין משטרה את אשתו ואת שני ילדיהם הקטנים. מפת השמיים מראה שבדיוק בשעת הרצח עלתה המעלה ה-13 של מזל עקרב באופק המזרחי יחד עם מארס שנמצא גם הוא באותה מעלה ממש - ה-13 של מזל עקרב. בנוסף לכך קיבל מארס, שתקף את הירח המסמל משפחה, זוית קשה משליטו השני של מזל עקרב -  פלוטו כוכב ההתפרצויות האלימות.

בגלל שהאירוע שהתרחש בגבול מאזניים-עקרב שיקף בפן הזוגי שלו את מזל הנישואין מאזניים - "מאולם החתונות לזירת הרצח" זעקה אחת הכותרות,  תוכלו לקרוא  גם במדור המאזניים ברוח הזמן, את מה שפרסמתי באתר זמן קצר לאחר שהתחולל האירוע המזעזע.  

 

 

ומה עוד התחולל החודש בהשפעת העקרב?

החודש היה מלא וגדוש באירועים עקרביים שהיריעה במדורנו צרה מלהכילם, ולכן נסתפק בכמה דוגמיות.  סוג הסיפורים שזוכים לייצוג נכבד בלקט שלפנינו הם אלה שמשקפים את הקשר העקרבי עם העולם התחתון תרתי משמע – אם בעולם הפשע, ואם ב"עולמות התחתונים" שנמצאים מתחת לחגורה. בנוסף לזיקה (האטימולוגית לפחות) שבין פשע למפשעה, באה הסמליות העקרבית לידי ביטוי גם במגוון סיפורים הקשורים ב"שירותים" למיניהם – אם בשירותים חשאיים בנוסח 007, ואם בשירותים מסוג 00 - המכונים בשפה המדוברת "בתי שימוש".

 


והנה לקט מובחר מבציר עקרב 2008 :

נפתח בסיפור נוסף שהתרחש בימים שבגבול מאזניים-עקרב; אלא שלא כבמקרה הקודם שגילם ביטוי מזעזע של שילוב המזלות (ראו למעלה "מאולם החתונות לזירת הרצח" ) במקרה שלפנינו בא השילוב של שני המזלות לידי ביטוי משעשע:
ביום 20.10.08 דיווחו אמצעי התקשורת על שתי יונים החשודות בריגול. היונים שנתפסו ליד כור גרעיני באירן נחשדו שהסתובבו שם שלא על מנת ללקט כבנות מינן התמימות גרעינים, אלא סודות גרעין.
למיותר לציין שפרשת היונים המרגלות משקפת להפליא את שילוב המזלות מאזניים ועקרב: יונים הן כמובן סמל מובהק של מאזניים -  מזל הזוגיות וההרמוניה -   עובדה המשתקפת בביטויים "זוג יונים", "יונת השלום"; ואילו עולם הריגול, כמו גם כל הקשור בגרעין הוא עקרבי בריבוע.

 

ומאיסוף סודות גרעין (או שמא גרעינים...) לאיסוף מודיעין אזרחי - חוק תעודת הזהות ומאגר המידע הביומטרי, המכונה "חוק האח הגדול", כי הוא נותן לרשויות המדינה את הרשות לדעת עלינו הכל, אושר בכנסת ביום 29 באוקטובר 2008. 

 

ועוד אירוע עקרבי למהדרין, סיפור שיש בו גם רצח וגם עולם תחתון – וכי מה יכול להיות יותר עקרבי מזה?
ביוםו 17 בנובמבר (2008) נרצח בפיצוץ מכוניתו מלך העולם התחתון יעקב אלפרון.

 

והנה סיפור על הלבשה תחתונה מהחלק התחתון – הדרומי – של כדור הארץ שהתפרסם ביום 3.11.08 בחינמון "24 דקות":  מעצבת אופנה ניו-זילנדית רשמה פטנט על זוג תחתונים מיוחד המחובר לתקשורת לוויינית: "ככה הגבר שלך ידע איפה את ומה את עושה" הסבירה המעצבת את המצאתה כשהוציאה עליה פטנט.


ובחסות מזל עקרב נערכה תחרות הישבן היפה בעולם. הזוכים המאושרים, צעירה ברזילאית וצעיר צרפתי יזכו בחוזה דוגמנות לשנה בחברה המייצרת הלבשה תחתונה.


ביום 3.11.08 דיווח החינמון "ישראל פוסט" על גבר שנדבק למכסה האסלה בשרותים ציבוריים באנגליה. כשהמכסה דבוק לאחוריו הובהל האיש לבית החולים, שם שוחרר בעזרת חומרים כימיים וללא פגע מהמכסה.

 

הידיעה הבאה, גם היא מאנגליה, היא ממש סיפור מהעכוז -  כומר שתפוח אדמה תקוע בעכוזו הובהל לבית חולים.  הכומר הנבוך הסביר לצוות בית החולים שהמקרה קרה כאשר מעד מסולם בשעה שתלה וילון ונפל על ערמת תפוחי אדמה.

 

והסיפור העקרבי ביותר בסדרת סיפורי בתי השימוש התרחש בישראל

ביום 3.11.08 דיווחה התקשורת על גבר שחש בכאב באשכיו בעת שהתיישב בשירותים שהותקנו באתר בנייה. כשקם כעקוץ נחש גילה לתדהמתו נחש באסלה.  גם נחש וגם אסלה, התיתכן סימבוליקה עקרבית מזו?

 

ועוד סיפור מהביוב שמככב בו זוחל - צב מים גדול הגיח מפתח ביוב בכפר סבא והתחיל לצעוד בכבדות לאורך הכביש. הוטרינר יובל סלומון אסף את הצב למרפאתו שבעיר. "זה צב מסוג אפריקן סופט-של (שיריון רך) שחי במים מתוקים", הסביר. "הוא ככל הנראה נשטף באחד מימי הגשם בשבוע שעבר על תוך תעלות הביוב. הוא מיובש לגמרי וכעת מתאושש בתוך אמבטיית מים גדולה. כשיתחזק, נשחרר אותו בנחל אלכסנדר, מקום המחיה הטבעי שלו."
 

והנה סיפור צהוב ממגרש הכדורגל - שחקן כדורגל הפסיק משחק באמצע כי היה חייב לרוץ להטיל את מימיו. "ידיעות אחרונות" (מיום 17.11.08) שדיווח על התקרית תמה אם לכדורגלן הוצא "כרטיס צהוב".


ונעבור מהעולם התחתון (והתחתונים למיניהם...) לתחום נוסף המתרחש גם הוא מתחת לפני השטח, והפעם - מתחת למים: תחרות של צילומים תת-מיימיים התקיימה באילת ב-10 בנובמבר 2008.

 

ונקנח בשני סיפורים המבטאים עקרביות מקאברית:
שלד מכשפה התגלה במערת החילזון בגליל: המכשפה השאמאנית בת 12 אלף שנה התגלתה בחפירות של ארכיאולוגים מהאוניברסיטה העברית. לצד השלד התגלו גם שרידי 50 צבים, נמר ורגל אדם.


והנה דיווח מעיר בעלת קונוטציות עקרביות, שיקגו - הלוא היא בירת הפשע (מיל'). בוילה נאה באחד מפרווריה השלווים של העיר התגלו בתחילת חודש נובמבר שני שלדים וגופה בביתה של קשישה . לדברי הרשויות, מדובר בשלושת האחים של הקשישה, שני גברים ואשה, שאחד מהם מת לפני 20 שנה לפחות.


ואחרי העקרב מגיע הקשת. דיווח מיום התחלפות המזלות 23.11.08  על אירוע שהתרחש בחלל החיצון שיקף להפליא את שילוב הסימבוליקה של שני המזלות:
במעבורת החלל האמריקאית התגלתה תקלה במיתקן הממחזר שתן והופך אותו למי שתייה. יש לנו פה שילוב של סימליות עקרבית (הפרשות + מיחזור) עם סימבוליקת המרחבים של מזל קשת שאותה מגלמת המעבורת המשייטת בחלל.


אירועים נוספים האופייניים לקשת יתפרסמו בקרוב במדור הקשת ברוח הזמן

 

 

 

המדור עלה לאתר ביום 23.11.2008 ועודכן ביום 21.12.2008

 


 

העקרב ברוח הזמן  -  בציר 2009

לבציר 2010    לבציר 2011

 

 

העקרב קשור בהתחדשות, מוות והישרדות, במעמקים ובעולם התחתון, ביצרים אפלים ובדמותה של לילית – האם האיומה.  הבה נראה עד כמה השתקפו איפיוני המזל באירועי חודש עקרב 2009 - 

 


העקרב כמזל של מוות והישרדות
 
"ממעמקים קראתיך יה"   -  העקרב פתח את עונת 2009 שלו באירוע עקרבי טיפוסי המגלם את שתי הפנים של העקרב של מוות ושל הישרדות פלאית.  גם בור עמוק ואפל לקח חלק בסיפור האימה שהתרחש בלילה שבין 23 ל-24 באוקטובר השנה (2009):
"הרגשתי שאני נופלת", שחזרה טטיאנה טאקצ'נקו (33) שנמצאה בבור ליד כביש החוף כשלצידה גופת גבר את רגעי האימה שעברו עליה. ממיטתה בבית החולים סיפרה כיצד יצאה מהמכונית לחפש את ידידה שהסיע אותה מבילוי ונפלה בעקבותיו לבור שבו נהרג. כמה דקות קודם לכן החנה הידיד את המכונית לצד הדרך. "הוא אמר לי שהוא הולך להשתין וכבר חוזר". משבושש הידיד לחזור יצאה טטיאנה לחפש אותו, נכנסה לבית נטוש שאליו הוא הלך וצנחה לבור שעומקו 20 מטרים, שבו מצא ידידה זמן קצר קודם לכן את מותו. מצבה היה נואש, איש לא יכול היה לשמוע את זעקותיה הבוקעות מהבור הסמוך לכביש החוף הסואן. אך למזלה הטוב הבחינו שוטרים שיצאו לסיור בוקר ברכב הנטוש, ערכו חיפוש בסביבה אחר בעליו -  וכך גילו בבור את טטיאנה שזכתה בהישרדות עקרבית מופלאה.

 

 כמזל המוות 
מוות בוונציה – בשייט גונדולות, שהזכיר את השייט המיתולוגי בנהר סטיקס של נשמות המתים העושות את דרכן לשאול, ערכו תושבי ונציה תהלוכת הלוויה לעירם לנוכח התגברות ההגירה השלילית ממנה.  מספר תושביה של עיר התעלות ירד לפחות מ-60 אלף, מספר סמלי שלדעת רבים מבשר את קצה הקרב של ונציה.

מוות במוסקבה  - במוסקבה נרצח בתחילת נובמבר המרגל שבתאי קלמנוביץ. היש משהו עקרבי יותר משילוב של רצח וריגול? בהחלט כן - רצח וריגול + הרעלה רדיואקטיבית כתוספת: ביום האחרון של מזל עקרב של שנת 2006 נפטר בלונדון מרגל רוסי בעקבות הרעלה מסתורית בחומר רדיואקטיבי. הרדיואקטיביות נשלטת על ידי מזל עקרב, כמו גם מי שגילתה אותה, המדענית הפולניה-צרפתיה מאדאם מארי קירי.  

ובישראל נפטרו ביום אחד שלושה חברי כנסת לשעבר: ביום 11.11.09 הלכו לעולמם אליהו שפייזר, עמנואל זיסמן ונפתלי פדר.

 

 

כמזל ההישרדות
העקרב מסמל, כידוע, הישרדות - אז מה פלא שגמר ההישרדות בפיליפינים צויין במזל ההישרדות.פאר-אקסלנס
ובקשר לפיליפינים קשה לאמוד עד כמה הצליחו הם עצמם לשרוד את אסונות הטבע שניתכו עליהם בעקבות ליקוי החמה שנראה בארצם בקיץ 2009. 

 


 

ולצד "השריד והפליט" -  מסמל העקרב פליטה ובתי שימוש, זבל ואשפה


המזל הנשלט על ידי פלוטו מסמל את הצורך לפלוט את המיותר, כדי להתנקות ולהתחדש, מה שאומר שהוא שולט בפסולת ובהפרשות למיניהן, אשפה ובתי שימוש -  כך שלצד ההילה של השירותים החשאיים, מסמל העקרב גם סתם שירותים...

 

"יום השירותים הבינלאומי" – מסתבר שיש דבר כזה - ומי מכל המזלות זכה בכבוד לארח את יום "בית הכבוד"? מאז 2001, מצויין יום השירותים הבינלאומי ברחבי העולם ב-19 בנובמבר. וכי אפשר אחרת?

 

ועוד בנושא חירייה וזבל - שחקן הקולנוע האמריקאי דנזל וושינגטון יגלם פועל אשפה (הארץ 12.11.09)
 

ואירוע טראגי מקומי – פועל נהרג (6.11.09) כאשר נלכד במכונה לדחיסת אשפה.

 

 

 

אימה, האם האיומה, ונשים קטלניות. ובקיצור - אמא'לה !!!

 

העקרב מסמל את האיום המחריד מכל: כאשר המהות האמורה להעניק לנו הגנה ובטחון - דמות האם – פוגעת.


האלה קאלי המייצגת את דמות האם האיומה במיתולוגיה ההודית, הופיעה על העטיפה של השבועון האמריקאי טיים כסמל לסבלם של ההודים בעת חלוקתה של הודו בשנת 1947. אותו גיליון הופיע ביום 27.10.1947. במזל עקרב. איך לא.
עוד על האם האיומה ומזל עקרב ראו עונשם של יצרני החלב הקטלני .

 

ומן הכבד אל הקל -  חג ההלו-ווין האמריקאי, שבו נהוג לבקר בבתים רדופי רוחות וללבוש מסכות מפחידות נחוג מדי שנה ב- 31 באוקטובר. 

 

"פעילות על טבעית" סרט האימה של אורן פלאי, הבמאי יליד ישראל הפועל בארצות הברית, הגיע לישראל בעקבות מזל עקרב במחצית נובמבר 2009.  הסרט מציג שלל ישויות ודימויים עקרביים, רוחות רפאים ושדים.

 

אשה קטלנית 1 – המארחת הרוצחת
מיוקי אודה
(35) מארחת ברים בעיר טוטורי שביפן נעצרה בתחילת נובמבר כחשודה ברציחתם של ששה גברים, ביניהם מאבטח בן 27 וקצין משטרה. המארחת היפנית נעצרה ב – 2 בנובמבר 2009, ומה קרה למחרת?

אשה קטלנית 2  - הסנדקית הצהובה  

ביום 3.11.09 נגזרו על קאי קאיפינג 18 שנות מאסר. קאיפינג (46), מהעיר צ'ונגינג שבסין עמדה בראש אירגון פשע אימתני שהטיל את חיתתו גם על המשטרה המקומית.
משפטה של הסנדקית הצהובה היה מקור לא אכזב לסיפורים צהובים גדושי שחיתות ומין.   

אשה קטלנית 3 –  שוב "אלמנה שחורה" ביפן
כעבור כשבוע, ללא כל קשר עם המקרה של המארחת הרוצחת, נלכדה ביפן קוטלת גברים נוספת שרצחה גם היא ששה גברים. קנאה קיג'ימה (32), המכונה "האלמנה השחורה", חשודה שפיתתה גברים להעביר אליה את רכושם בעקבות הבטחתה להינשא להם, ולאחר מכן רצחה אותם.

 

הערה קטנה ו"צהובה":   העובדה שכל הנשים הקטלניות הן "עקרבות צהובות" מהמזרח הרחוק, לא ממש מפתיעה. בספרי המזל-האישי שלך עמדתי על "הקשר האוריינטלי" של העקרב : "יש משהו אקזוטי בהופעתו של העקרב", כתבתי בעמוד 71 של הספר "הבעתו שלווה וקפואה משהו, עיניו מלוכסנות קימעה והמראה המיסתורי של המזרח הרחוק נסוך על פניו..."

 

 


האב כעקרב


העקרב מסמל אמנם את האם האיומה, אבל כאשר השמש המסמלת את האב-טיפוס של דמות האב מבקרת במזל זה, היא צובעת את האב בגוונים עקרביים מובהקים. 
והנה קווים לדמותו של האב העקרב כפי שניתן ללמוד מהסיפורים הבאים –

 

גם מהקבר המשיך האב לנקום ולנטור - תחת הכותרת "קשה כמו אבן", הופיע במעריב (18.11.09) סיפורו המדהים של אב, שגם לאחר מותו התעקש לרדוף את בנו ולהתעמר בו. מסתבר שהאב מעולם לא סלח לבנו, לא בעולם הזה ואף לא בעולם הבא, על כך שהעז להתחתן בלי לבקש את אישורו. עוד בחייו הזמין לעצמו האב מצבה שעליה נחקק: "בני בגד בי, לא כבדני והזניחני", שמתחתיה האב נח, או מנסה לנוח, את מנוחת העולמים שלו. קברו המתריס שוכן בבית עלמין של מושב ששמו הוא, למרבה האירוניה - בן-זכאי.

 

בצל אב קטלני - באותו עתון (מעריב מיום 18.11.09) מופיע סיפורו של עוד בן רדוף-אב  – חואן, בנו של ברון הסמים האימתני, פבלו אסקורו, שהיה בטרם שנרצח לפני כעשרים שנה, האיש המפחיד ביותר בדרום אמריקה. הבן, שאותו כינה האב "הפציפיסט הקטן שלי" מקדיש את חייו לניסיון לפצות את קורבנות אביו ולכפר על חטאיו. 

 

גילה שאביו הוא מי שנשא בתואר "האיש המפחיד ביותר בארה"ב" - תקליטן תמים בן 41 שאומץ בינקותו, מתיו רוברטס, גילה לאימתו שראש כנופיית הרצח צ'רלס מנסון, שרצח בין השאר גם את שרון טייט אשתו של רומן פולנסקי, הוא אביו. מנסון, אגב, הוא בן מזל עקרב. "זה כמו לגלות שאביך הוא היטלר" התוודה רוברטס המזועזע.  (סוכנויות הידיעות 23.11.09)

 

 

 

והנה כמה אירועים שהתרחשו השנה בגבול המזלות עקרב -  קשת:

 

עונשם של יצרני החלב הקטלני  

מזל עקרב המסמל את האם האיומה ואת חלבה הארסי, מסמל בהתאמה גם תחליפי חלב רעילים. ביום 24.11.09 בגבול המזלות עקרב וקשת שמסמלים בהקשר זה את החטא ועונשו, הוצאו להורג בסין  שני אנשים שנמצאו אשמים בפרשת החלב הרעיל שגרם למוות ופגיעה בתינוקות.
מה שמזכיר פרשה דומה שהתרחשה בישראל -  פרשת תחליף החלב רמדיה התפוצצה בשנת 2003 זה קרה לא רק בהשפעתו של העקרב, אלא ביום הופעתו הדרמטית של ליקוי לבנה בתאריך הטעון של 9.11.2003.

 

נכנס קשת - יצא סוד
מזל עקרב מסמל גם משקאות מקולקלים - בשעות הצהריים של היום האחרון במזל עקרב, בשעה שמזל דגים החמקמק והחשאי עלה באופק והירח הקשור בנוזלים ומשקאות הסתתר בבית 12 -  התרחשה פעילות חרישית של העלמת בקבוקי משקה מקולקלים על ידי היצרן ממדפי הסופרמרקטים.  וכך מתאר זאת ידיעות אחרונות (26.11.09):
"ניסו לעשות את זה בשקט בשקט – אבל עשו יותר רעש ממה שציפו. זה קרה בצהרי יום ראשון השבוע" (כלומר ביום 22.11).  הבעיה היא שקשה לשמור סוד פקוק בבקבוק בעת שהשמש נחלצת מהעקרב אל  מזל קשת שלחופש נולד. בעקבות השמש גם הסוד פורץ ומבעבע בתזזית של משקה תוססססס.

 

ובבית המשפט באיטליה: הפשע השטני ועונשו
ממש באותו היום -  22.11.09 -  דרשה התביעה באיטליה מאסר עולם לאמנדה נוקס שלקחה חלק פעיל באונס קבוצתי ורצח של שותפתה לדירה, באירוע שאותו הגדירה התביעה "פשע שטני". הפשע המזעזע התרחש במזל עקרב, בתחילת נובמבר 2007, במזל עקרב: וכי מה יכול להיות יותר עקרבי מאומס + רצח? האנס המיתולוגי האדס, שחטף את פרספונה ואנס אותה, הוא בן דמותו של פלוטו שליטו של מזל עקרב.
גם הכינוי "עיני קרח" שהודבק לרוצחת משקף את העקרב, הקשור במים קפואים. מה שמזכיר שריצ'רד ברטון שגילם את דמותו של "המרגל שחזר מהכפור" בסרט הנושא שם זה, היה עקרב. וכי היתה לו ברירה אחרת לנוכח הסמליות הכפולה של מרגל + כפור?

 

 

הכתבה עלתה לאתר ביום 11.12.09

 


 

העקרב ברוח הזמן  -  בציר 2010

לבציר 2011

  

 

 

העקרב מסמל זוחלים למיניהם, תופעות מפחידות, את העולם התחתון וכל דבר מחתרתי. הוא קשור במחשכים, ביצרים אפלים ובדמותה של לילית – האם האיומה. 

הבה נראה עד כמה השתקפו איפיוני המזל באירועי חודש עקרב 2010 -  
 


בגבול המזלות מאזניים ועקרב התפרסםמה ידיעה ששיקפה להפליא את סמליותם של שני המזלות:
תנין 
שהשתחרר מתיק שבו הוברח על ידי אחד הנוסעים בטיסה פנים אפריקאית, גרם לבהלה רבתי בקרב הנוסעים שנמלטו לכיוון תא הטייס. עקב כך איבד המטוס את שיווי משקלו (מאזניים הוא סמל שיווי המשקל) והתרסק.  19 נוסעים ניספו. 

  
והנה עוד סיפור על פאניקה בגבהים - השדים והרוחות לא חיכו השנה ל"ליל כל הקדושים" החל ב-31 באוקטובר כדי להלך אימים: כבר ביום הראשון של העקרב (23.10.10)  נבהלו 11 בני משפחה אחת שחשבו שהם ראו את השטן וזינקו, כך דיווחה התקשורת, מחלון דירתם שבקומה השלישית. בני המשפחה נפצעו ואושפזו בבית החולים, והצעיר ביניהם, תינוק בן 4 חודשים נהרג. זה קרה אמנם באזור פאריז שבצרפת, ו"ליל כל הקדושים" הוא חג אמריקאי – אבל למה לשים לעקרב גבולות?

 

ואילו בישראל הופיעה דמותה המבעיתה של האם האיומה: ביום 10.11.10 חנקה אם את שתי בנותיה הקטנות למוות. 

 

הסיפורים הבאים משקפים את הקשר של העקרב למיחזור ולפסולת:


שואבי אבק יוצרו מפסולת ימית - 
יצרן שואבי אבק שבדי שהשיק פרוייקט להגברת המודעות לכמויות העצומות של פסולת פלסטיק המציפה את האוקינוסים, יצא במבצע מיוחד - איסוף הפסולת ומיחזרה לתפארת: הוא יצר ממנה חמישה דגמים שונים של שואבי אבק, וכינה אותם על שם האוקינוס שממנו נאסף הפלסטיק – דגם האוקינוס השקט, האוקינוס ההודי, הין התיכון, הים הבאלטי, והים הצפוני. קישור לכתבה.


לתדלק את אוטו פח הזבל – בזבל: מאות מכוניות הזבל שעושות את דרכן במרחבי קליפורניה נוסעות על דלק נקי שיוצר ממקור מלוכלכך –   גז שמופק מהתפרקותו של הזבל.   קישור לכתבה.


נאפולי טובעת בזבל והמאפיה עושה הון עתק - בסיפור הזה מככב לצד הזבל שחקן עקרבי נוסף: העולם התחתון. המאפיה מתנגדת לפתרון בעיית הזבל היות והיא מרוויחה משינועו לאתרים לא מורשים. ובינתיים, כך מדווח הארץ ביום 25.10.10, מתגוללים אלפי טונות של זבל ברחובות נאפולי.


התגלה כוכב חום מבאיש -  דיווחה התקשורת ב- 11 בנובמבר. הכוכב, מסוג ננס חום, מורכב בין היתר מגופרית, עובדה המסבירה את ריחו הלא נעים. ננס חום הוא כוכב אכזב – גרם שמיימי שלא הצליחו להפוך לכוכב.
 

ניר טואלט גרם לשריפת יער - מטיילים ברמת הגולן שהדליקו נייר טואלט גרמו לשריפה, שכילתה כ-10,000 דונמים של חורש טבעי.  

 

נכלאה 20 יום בשירותים - בת 69  הגרה בגפה בפריז, גילתה לזוועתה שאינה מצליחה לצאת מהשירותים מכיוון שהמנעול נשבר.  זה קרה ב-1 בנובמבר והאשה הצליחה לשרוד 20 יום בזכות ברז מים שממנו שתתה. נסיונותיה להזעיק עזרה עלו בתוהו, והאירוע העקרבי נמשך עד ל- 19 בנובמבר, כלומר כמעט עד לסיומו של מזל עקרב: האשה ניצלה באותו היום הודות לשכנים ערניים שהבחינו בהעדרותה והזעיקו את כוחות ההצלה. אלה מצאו אותה במצב קשה והעבירוה לבית חולים לשם התאוששות. 

והנה פרט מאלף - היום שבו שוחררה האשה מהשירותים, ה-19 בנובמבר, קשור בבתי-שימוש. ראו במדור של השנה שעברה (2009) יום השירותים הבינלאומי.

 

העקרב קשור לא רק בשירותים מסוג 00, אלא גם באלה מסוג 007, כי חשאיות, נזכיר למי ששכח, היא שם המשחק העקרבי:

 

עם כניסתו של מזל עקרב החלו להופיע לצד מסמכי ויקיליקס שחשפו פשעי מלחמה אמריקאיים, כותרות נוספות שבישרו על גילויים אפלים, והפעם - בחלל החיצון: תגליות על חורים שחורים כיכבו לצידם של גילויים על החומר האפל, שממנו, כך משערים האסטרופיזיקאים, מורכב היקום. גם המגנטיזם העקרבי האפל זכה לעדנה כאשר כותרת שהופיעה ביום 9.11.10 שאלה: "האם 'מושכים אפלים' עיצבו את היקום?" 


העקרב  קשור לעולם התחתון, התת-קרקעי, גם במובן הקונקרטי -   לכן כמה הולם שכותרת כמו "מזרח לונדון: שופינג מתחת לפסי הרכבת"מופיעה במזל עקרב  

  
והעקרב לא נפרד מעלינו לפני שהוא פוצץ פרשייה בעלת מרכיבים עקרביים מובהקים  -  מין ומשטרה: בשלהי מזל עקרב החלה לחרוך את הכותרות פרשיית מין שבעקבותיה פרש ניצב אורי בר-לב מהמירוץ למפכ"לות. ברקע, כך נרמז, נרקחה לפי מיטב הסימבוליקה העקרבית, קנוניה.

 

ואחרון אחרון - חביב? - העקרב קשור ב...עקרבים. כך שבקושי חלף שבוע מאז נכנס המזל וכבר התבשרנו כי זן חדש של עקרב זערורי התגלה במערה בעמק יוסמיטי.

 

 

המדור החל לעלות לאתר ביום 30.11.2010

המדור עודכן ביום 7.12.2010


 


 

  

העקרב ברוח הזמן  -  בציר 2011

 

 

איך שנכנס מזל עקרב עלתה לכוצרות דמותה של האם האיומה - אחת ההתגלמויות המובהקות של המזל שבו הירח, סמל האם, נפול:

ב -25 באוקטובר נודע על אם בארה"ב שרצחה את שני בניה כדי לזכות בביטוח החיים שלהם.
ביטוחי חיים, אגב, קשורים במזל עקרב.   

 

פן דמוני נוסף של העקרב הופיע באיטליה: פני השטן התגלו בציור קיר בכנסייה מהמאה ה-13

 

משנכנס מזל עקרב מרבים בסיפורי נחשים – למרות שניתן היה לצפות שבעקבות התכנסות הנחשים לשנת החורף, יהיה קצת שקט מהם. והנה כמה סיפורי נחשים:
בפלורידה שבארה"ב בלע פיתון בורמזי ענק איילה שלמה
אספן נחשים שבביתו נמצאו כמאה נחשים נידון לשנת מאסר, בלואיזיאנה שבארה"ב.
ובספרד, גבר שביקש למשוך מזומנים, נדהם כאשר יחד עם השטרות השתלשל מהכספומט גם נחש...

 


בתור מזל שקשור בכל מה שרעיל ומסוכן, שולט העקרב גם על כורים גרעיניים; והעקרב, בל נשכח, הוא מזל מים.

הסמליות העקרבית משתקפת להפליא באירוע הבא - 

בתחילת נובמבר שם חבר פרלמנט יפאני, יאסוהירו סונודה, את נפשו בכפו (הרועדת), ושתה קבל עם ועולם מים מהכור הגרעיני שניזוק בתחילת השנה ברעידת האדמה. כך קיווה סונודה בן ה-44 להוכיח לכולם שיפן הצליחה להתגבר על סכנת הקרינה.

 

ואפרופו מים וכורים - "המים הכבדים" הנמצאים בכורים, אינם ראויים לשתייה. מה שמוכיח שהם עקרביים... ואכן, מי שהפיק לראשונה מים כבדים, גילברט ניוטון לואיס, היה - איך-לא – עקרב...

 


לא רק מים כבדים קשורים בעקרב אלא גם יסודות בעלי משקל:

הטבלה המחזורית של היסודות התכבדה ביום 4.11.11 במשקל מוסף, כששמותיהם של שלושה יסודות כבדים חדשים – קופרניקיום, דרמשטדיום ורנטגניום - אושרו על ידי האיגוד הבין-לאומי לפיזיקה טהורה ושימושית.

 


יותר עקרבי מזה לא יכול להיות: אסלה "אסלית" מהמתכת העקרבית, הפלדה, ולא סתם פלדה, אלא פלדת אל-חלד. האסלה, שהיתה שייכת לשליטה המודח של עירק, סדאם חוסיין, נלקחה שלל על ידי הכוחות האמריקאיים, וכעת עם נסיגתם הם יקחו אותה עימם לארה"ב, שם היא תוצג אחר כבוד בבית הנכאות של רשות עקרבית לעילא: במוזיאון המשטרה. קישור לסיפור.

ל"מוזיאון השירותים החשאיים" (אם יש דבר כזה) לא נותר אלא לקנא... 

 

 

הבציר עלה לאתר ביום 19.1.2012  
הבציר עודכן ביום 29.2.2012