לחצו על התמונה להגדילהגולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר
מפת הלידה של יגאל עמיר


23.5.1970מפה סולארית


שני דברים בולטים במפה זו:
1. הפוטנציאל האלים הגלום בריבוע שבין מאדים לפלוטו
2. התסביך המשיחי המסומל על ידי המולות שבין השמש לנפטון


פרט מאלף הוא שאותם סמלים בעייתיים מאדים-פלוטו ושמש-נפטון, המופיעים במפה של עמיר, 'מככבים' גם במפות הרלוונטיות לרצח רבין:
1. במפת ליקוי-החמה הגורלי, ליקוי החמה אשר בישר את הרצח, צמוד מאדים לפלוטו.
2. בהורוסקופ-העתיד של המדינה לתקופת הרצח, נמצאת השמש המקודמת בריבוע לנפטון.בהשוואת מפת ליקוי-החמה הגורלי לזו של עמיר, מזדקר פרט מאלף: הצמידות מאדים-פלוטו אשר בצילה המאיים התהווה ליקוי-החמה, היא כידוע מצב כוכבי האומר כולו אלימות. צמידות טעונה זו 'התיישבה' על המולות שמש-נפטון שבמפת-לידתו של עמיר – ובכך היוותה קטליזטור רב עוצמה (או כלשון הביטוי האנגלי 'טריגר' = הדק של רובה) שהפעיל את התסביך המשיחי שלו, מה עוד שהצמידות מאדים-פלוטו נמצאת בגבול עקרב-קשת, גבול מזלות המסמל קנאות (עקרב) אידאולוגית (קשת).
השוואה בין המפות של רבין ועמיר:

בהשוואה בין שתי המפות בולט אנטגוניטזם חזק - השמש, כמו גם הירח של עמיר, נמצאים בהיבטים קשים לכוכבים במפת-הלידה של רבין.


השמש של עמיר נמצאת מול מאדים של רבין. המולות שמש-מאדים מסמלת התנגדות חריפה לדמות האב, ותוקפנות (מאדים) נגד דמות בעמדת סמכות (שמש).


אורנוס של עמיר נמצא בקירבה מסוכנת לשבתאי של רבין. צמידות בין שני כוכבים אלה היא תמיד נפיצה מכיוון ששבתאי מייצג סמכות ומסגרת נוקשה ואורנוס-המורד מסמל את שבירתן של מסגרות. כך שמוטיב הבן המורד והקם על דמות האב שוב משתקפת אלינו מתוך השילוב של שתי המפות.


הירח של עמיר יוצר 'צלב גדול'עם המערך הכוכבי הקשהמיבנה 'T' שנוצר בהורוסקופ של רבין בין הירח, שבתאי ופלוטו; מיבנה זה המסמל חרדות קיומיות מודחקות, מעיב ללא ספק על המפה של רבין.


הירח של עמיר הוא מלכתחילה בעייתי למדי, היות וגם הוא נתון, ממש כמו הירח של רבין במיבנה 'T', ושוב כמו במיקרה של רבין מיבנה כוכבי קשה זה "נופל על" המעלות הראשונות של המזלות הקרדינליים-פעילים. כך שמיבנה ה-'T' של עמיר (שבו לוקחים חלק הירח, נוגה ואורנוס) מתנגש ומתנגח בזה של רבין כאשר עיקר החיכוך הוא בין אורנוס של עמיר לשבתאי של רבין שביניהם מפרידה רק מעלה אחת .


לסיכום: היקלעותו של הירח הבעייתי של עמיר למיבנה המלחיץ שבמפת-לידתו של רבין, מחריפה את תחושת חוסר הבטחון הבסיסי של עמיר ויוצרת חרדות קשות המניעות את פוטנציאל האלימות הטמון במפת-לידתו בהיבט מאדים-פלוטו.
הכתבה עלתה לאתר ביום 3.11.2006


הכתבה נערכה ביום 11.7.2007