מזל-השמש

הוא המזל שבו נראתה השמש בחודש הלידה

המזל-האישי

הוא המזל שעלה באופק המזרחי של מקום הלידה, בזמן הלידה


כל האישים המוזכרים בכתבה נולדו במזל-שמש עקרב, לבד מאותם מקרים שבהם מצויין שהעקרב הוא המזל-האישי.

כוכבים נוצצים במזל עקרב


לכבוד מזל הבמה אריה פתחנו את מדור הקולנוע ואמנויות הבמה, בהבטחה לספר סיפורים קטנים על כוכבים גדולים, וינייטות ואבק כוכבים.

אבק הכוכבים של מזל עקרב הוא מהסוג האפל, הסקסי והדמוני, שהרי העקרב קשור בפלוטו השולט בתהום מצולות הנפש, במעמקים ובעולם התחתון תרתי משמע. העקרב מדיף משהו קמאי, כריזמה של חטא קדמון, מגנטיזם של תחושת סכנה. אז מי אם לא כוכבים ילידי עקרב ייבחרו לגילום תפקידים שיש בהם קסם אפל שלוטה במיסתורין ואפוף מיניות?

קיראו כאן כיצד משתקף העקרב באישיותם של כוכבים ואנשי קולנוע ובמה
-


 

מי נבחרה לגלם את דמותה ההרואית של סקרלט או'הרה? אותה גיבורה עקרבית של הסרט "חלף עם הרוח", שקמה כמו ציפור-האש מהריסות חייה בהכריזה "כי ככלות הכל - מחר הוא יום חדש"? מי אם לא בת מזל עקרב ויויאן לי. השחקנית היפהפיה נבחרה לאחר שהמפיקים התרשמו מ"הפראות המדהימה שלה", שהוכיחה שהיא-היא סקרלט האולטימטיבית.


 

ומי גילמה את הפאם פאטאל המפתה והמסוכנת, דלילה, בסרט "שמשון ודלילה"? העקרבית הדי למאר.תפקיד נוסף שבו ביטאה שחקנית העבר האולטרה-סקסית את עקרביותה, היה בסרט האירוטי "אקסטזה". הופעתו בו בעירום בשנות ה- 30, עוררה שערוריה.


 

ומי אם לא בת מזל עקרב הכוחני ושוחר המין תתאים לגלם תפקיד של מטרידה מינית? ואכן מי שנבחרה לתפקיד מרדיט שבסרט "חשיפה" מטרידה את מייקל דאגלס מינית, היא בת מזל עקרב, דמי מור. אך יתכן שמור העקרבית אינה מסתפקת בלשחק את דמותה של מטרידנית על המסך, ויש מי שטוען שהיא מגלמת אותה גם במציאות. בשנת 2003 הגיש נגדה מנהל החווה שלה, לורנס באס, תביעה על הטרדה מינית.


 

תקצר היריעה מלהכיל את שלל תפקידיה העקרביים של ג'ודי פוסטר על המרקע, שלא לדבר על כך שגם בחייה האישיים משחק העקרב תפקיד נכבד. העקרב בא לידי ביטוי כבר בתפקיד הראשון שגילמה, הזונה בת ה-12 בסרט "נהג מונית". ג'ודי המשיכה במגוון תפקידים עקרביים, וביניהם קצינת FBI החוקרת סדרת מקרי רצח מזעזעים בסרט "שתיקת הכבשים", וקרבן של אונס קבוצתי בסרט "הנאשמים".
גם מחייה הפרטיים של פוסטר לא נעלם היסוד העקרבי – בשנת 1981 מצאה את עצמה, שלא באשמתה, במרכזה של דראמה עקרבית כאשר מעריץ "שרוף" שלה ניסה להתנקש בחיי נשיא ארצות הברית.


 

כוכב נוסף שמגלם תפקידים עקרביים גם מחוץ למסך הקולנוע הוא הכוכב הצרפתי אלן דילון שהתמחה בתפקידי גנגסטרים קשוחים. אך נראה שהמאפליה העקרבית אינה נעדרת גם מחייו האישיים של הכוכב הזוהר - שומר ראשו נרצח, וידידו של דלון, גנגסטר קורסיקאי, הואשם במעורבות ברצח. גם דלון עצמו נחקר בפרשה.


 

ריצ'ארד ברטון מגלם ב"המרגל שחזר מהכפור" איש שרותי ביון בריטיים בתקופת המלחמה הקרה, שמפעיל סוכנים בגרמניה המזרחית. המרגל שאותו מגלם ברטון מתפקח לאחר שהוא מגלה תככים אפלים וציניים, של הביון הבריטי שעבורו הוא עובד.
ריגול הוא תחום עקרבי טיפוסי. כמו כן מסמל מזל המים עקרב, מים במצב של כפור וקיפאון (ראו לאונרדו דיקפריו, גרייס קלי, בקטעים הבאים).


 

העקרב מסמל ללא ספק מצבים מסוכנים (זיכרו את זנב הארס שלו), ואם להיות ספציפיים יותר - סכנה בים, ואם להיות עוד יותר ספציפיים – סכנה מקרחון בים. ה"טיטאניק" טבעה כתוצאה מפגיעה של קרחון ב"ספינה שלא מסוגלת לטבוע", וכוכב הסרט הוא, איך לא, בן מזל עקרב לאונרדו דיקפריו.


 

ואם מזכירים קרח בהקשרו העקרבי – איך אפשר שלא להיזכר בשחקנית היפהפיה גרייס קלי שנודעה בכינויה "נטיף קרח". והקשר עקרבי נוסף של קלי – היא הרבתה להופיע בסרטי המתח של אלפרד היצ'קוק.


 

העקרבים אוהבים לשחק בשוטרים וגנבים. הדמות הזאת פשוט מוטבעת בהם. מה שמסביר מדוע לוהק דניס פראנץ (כוכב סדרת המשטרה (NYPD, פעם אחר פעם בתפקיד השוטר. הבלש אנדי סיפוביץ שאותו גילם בסידרה המצליחה היה תפקידו ה-27 בתור איש משטרה. "בהתחלה נלחמתי בזה" סיפר פראנץ ברעיון עיתונאי "הודעתי לסוכן שלי שאני לא מוכן יותר לקבל תפקידי שוטרים. מאוחר יותר, כשהתבגרתי, הבנתי שכנראה דמות השוטר טבועה בי, ואין סיבה שאתנגד לה, מאז הפכתי לשוטר של הוליווד".
ביטוי נוסף לעקרביותו של פראנץ היא העובדה שהוא "זכה" בכינוי "סמל המין המכוער ביותר באמריקה". והמסקנה – שמנמן ומקריח ככל שתהיה, אם אתה עקרב – יש לך את "זה".
 

הכתבה עלתה לאתר ביום 1.11.2007