מזל-השמש

הוא המזל שבו נראתה השמש בחודש הלידה

המזל-האישי

הוא המזל שעלה באופק המזרחי של מקום הלידה, בזמן הלידה

הקשת הוא מזל-השמש של רוב האישים המוזכרים בכתבה.

באותם המקרים שבהם הקשת הוא המזל-האישי של אישיות מסויימת, מצויין הדבר באופן מפורש.ומה מגלה לנו טלילה
על המזלות האחרים
?

במדור מזל החודש

הופיעו המזלות הבאים -

תאומים, סרטן, אריה, בתולה, מאזניים, עקרב, קשת, גדי, דלי, דגים, טלה, שור
על הקשת -
"חיית במה אמיתית"
אשר שמה אפילו את האריה בצל,

קיראו ב -
כוכבים נוצצים במזל קשת
עוד על מזל קשת


על חיי האהבה של הקשת והתאמתו למזלות השונים, קיראו ב -

ממזל קשת באהבה


כיצד משתקף מזלם של כוכבים ילידי הקשת בתפקידים שהם מגלמים?

כוכבים נוצצים בקשת

גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר


ומה מבשרת רוח המזל של חודשי השנה האחרים?


קיראו כיצד שיקפו אירועים שהתרחשו לאחרונה בארץ ובעולם את רוחו של המזל שבחסותו אירעו

התאומים ברוח הזמן

הסרטן ברוח הזמן

האריה ברוח הזמן

הבתולה ברוח הזמן

המאזניים ברוח הזמן

העקרב ברוח הזמן

הקשת ברוח הזמן

הגדי ברוח הזמן

הדלי ברוח הזמן
הקישור למעלה "הדלי ברוח הזמן" לא עובד
הקישור בשורה הבאה עובד הדלי ברוח הזמן

הדגים ברוח הזמן

הטלה ברוח הזמן

השור ברוח הזמןקיראו עוד על
מדורנו החדש
המזל ברוח הזמןגולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר


גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסברגולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסברמזל החודש - קשת


למדורנו החדש הקשת ברוח הזמן

 

כדי לגלות את המוטיב המרכזי של המזל לא צריך ללמוד אסטרולוגיה - די להתבונן בסמל המזל כדי לקלוט את הרעיונות המרכזיים הגלומים בו. מה מגלה לנו סמל הקשת?
 

את מזל קשת מסמל הצנטאור, דמות מיתולוגית שחציה סוס וחציה אדם המכוון את חיצו אל על. 
החץ במעופו מסמל את התנועה המתמדת שבה נמצא הקשת שלעולם נמצא במסע כלשהואם במרחב, אם בזמן, ואם ברוח. גוף הסוס הדוהר מסמל חיוניות חייתית ופראות - והקשת הוא אכן פרא אציל, ולא אחת נטול רסן. לצד כמיהתו של הקשת לשעוט במרחבים כשהוא חופשי כמו הרוח, הוא שואף להרחיב גם את אופקיו האינטלקטואליים ולחוות התעלות רוח.

 
ההתבוננות בסמל הקשת גילתה לנו כמה מדרכי הביטוי המובהקים ביותר של המזל. בואו נראה כיצד באים מוטיבים מרכזיים אלה לידי ביטוי באישיותם ובגורלם של ילידי קשת מפורסמים.
 מזל קשת ומוטיב האודיסיאה (המסע הגדול)
האודיסיאה, על כל המשמעויות המקופלות במושג זה, היא הרעיון המרכזי של מזל קשת, רעיון הבא לידי ביטוי בשלושה דרכים - נסיעה פיזית למקומות רחוקים, מסע למחוזות הרוח, והפלגה במימד הזמן אל העתיד. עם זאת, החלוקה התוחמת הזאת היא במידה רבה מלאכותית, כי שלוש הדרכים שזורות זו בזו כקבוצות שיער בצמה, כשממד הגילוי, התגלית וההתגלות עובר בהן כחוט השני, ושילובן יוצר את אותו מארג רחב יריעה המהווה את עולמו הרב מימדי, המגוון והצבעוני של הקשת. כך שהקשת הטיפוסי הוא הרפתקן רואה עולם, הנושא את מבטו תמיד קדימה, ולעיתים, בעודו מהגג בבעיות שברומו של עולם, הוא אף צופה את הנולד.
 


מזל קשת ומוטיב המסע במרחב, השאיפה לראות עולם והכמיהה להרפתקאות

”מסעי גוליבר" מאת ג'ונתן סוויפט הוא לכאורה ספר הרפתקאות, אך למעשה הוא סאטירה נוקבת המאפשרת לקורא לבחון ממעוף הציפור את נלעגותה של החברה האנושית. בספרו ביטא סוויפט גם את אהבת החיות והסוסים האופיינית לקשת, כשתיאר את החברה הנעלה ביותר שאותה פגש גוליבר במסעותיו הרבים כחברה של סוסים -  יצורים נבונים ואציליים שבני האדם הם נחותים לעומתם.

 

מרק טווין ביטא את רוח החופש הקשתית בספרי ההרפתקאות של תום סוייר והקלברי פין, שני נערים צעירים המבלים את זמנם בהברזה מבית הספר ובחיפוש אחר הרפתקאות. טווין גם כתב יומן מסע שהיה לרב מכר, שבו תיאר את טיוליו באירופה ובמזרח הקרוב.

פרט מאלף - סוויפט וטווין נולדו שניהם ביום 30 בנובמבר, ושניהם הצטיינו בחוש מדהים של ראיית הנולד. ראו מזל קשת ומוטיב המסע בזמן, עתידנות, וצפיית העתיד.

 

המערב הפרוע על מרחביו העצומים, סוסיו השועטים, ורוח החופש המנשבת בו הוא ללא ספק התגלמותו של מזל קשת על פני האדמה. ולכן אין זה מפתיע שגיבורי המערב הפרוע ומי שגילמו אותם על הבמה, היו רובם ככולם קשתים. דיווי קרוקט, אותו גיבור אגדי אמריקאי של תחילת המאה ה-19 שכונה "מלך המערב הפרוע", היה בן מזל-אישי קשת. קרוקט החל בקריירה הפרועה שלו כבר בשחר נעוריו: בהיותו כבן עשר הוא הבריז מבית הספר היסודי, ברח מהבית והיה לנווד שהתנסה באין ספור הרפתקאות. דמות ססגונית נוספת במערב של המאה ה-19 היה פורע החוק האגדי בילי הנער, שדמותו היתה לאחד מהסמלים העיקריים של המערב הישן של אמריקה. בילי, שנולד בשם ויליאם הנרי בוני, חי חיים קצרים וסוערים, שהסתיימו בהגיעו לגיל 21 בקרב אקדחים עם השריף של העיירה, לפי מיטב המסורת של המערב הפרוע. וויליאם ס. הארט, המגה-כוכב של ראשית עידן המערבונים שפריחתם החלה בראשיתה של המאה הקודמת, חי במערבון גם בחייו הפרטיים. הארט עוד זכה להכיר כמה מוותיקי המערב הישן ולהתחבר איתם, ואף רכש את אקדחו של בילי הנער.

 


מזל קשת ומוטיב המסע ברוח

הגותו של הפילוסוף היהודי בן המאה ה-17 ברוך שפינוזה השפיעה רבות על המחשבה האנושית. שפינוזה שייסד את מדע ביקורת המקרא, זכה להערכה מצד גדולי אנשי הרוח של העת החדשה, ויש המכנים אותו פילוסוף הפילוסופים.

 

התחום האמוני-רוחני-אידאולוגי הוא במקרים רבים בנפשו של הקשת, ובמקרה של המשורר הגרמני ממוצא יהודי היינריך היינה, זה היה האישיו שסביבו סובבו חייו. קונפליקטים סביב נושאים דתיים ואידאולוגיים סיבכו אותו שוב ושוב, והוא נאלץ אף לגלות בגינן מגרמניה, שבה הוכרז חרם על ספריו. כיאה למי שגילם במידה רבה את הארכיטיפ של מזל קשת, בילה היינה את מירב ימיו בנכר, הירבה במסעות ואף כתב יומן מסע.

 

את החוויה הרוחנית המכוננת של חייו חווה המחזאי הידוע יוג'ין יונסקו בילדותו, עת טייל ביום קיץ בכפר צרפתי. בעודו מטייל בכפר שטוף השמש, הוא חווה בפתאומיות של מכת ברק הארה מיסטית, שבערוב ימיו סיפר כי השפיעה על ראיית העולם שלו יותר מכל חוויה אחרת.

 


מזל קשת ומוטיב המסע בזמן, עתידנות, וצפיית העתיד

משחק השחמט מחייב את היכולת לצפות את מהלכי המשחק קדימה; אין זה מפתיע על כן שאלוף העולם בשחמט לשנת 2007, ההודי ויסוואנתן אנאנד, הוא בן מזל קשת.

 

ספרו של ארתור קלארק, "אודיסאה בחלל", הוא על מסע שמתרחש לא רק במרחבי עתק של מרחקים בלתי נתפסים, אלא גם בממד הזמן. קלארק התברר גם כבעל ידיעה מוקדמת הגובלת בכושר נבואי כאשר תיאר ירח בודד המקיף את פלוטו, שנים לפני שאותו גוף שמיימי התגלה. קשת אחר אף עלה על קלארק בכושר צפיית הירחים שלו. ראו ג'ונתן סוויפט, למטה. 

 

לסופר האמריקאי מרק טווין היה חלום נבואי שבו חלם בפרטי פרטים כיצד אחיו ייהרג על ספינת קיטור, חודש לפני שהטרגדיה אירעה. בעקבות האירוע התגברה התעניינותו בתורות הנסתר והוא הצטרף ל"אגודה לחקר הפרפסיכולוגיה". טווין גם חזה את מותו שלו כאשר שנה לפני פטירתו התייחס לקשר שבינו לבין כוכב השביט האלי: "באתי לעולם הזה עם השביט בשנת 1835" אמר, "האלי חוזר בשנה הבאה, ואני צופה ללכת עימו".

 

נראה שלבני מזל קשת יש כשרון מיוחד לצפות מראש ירחים של כוכבי לכת (ראו ארתור קלארק למעלה). כ- 150 שנה לפני שהתגלו שני ירחיו של כוכב הלכת מאדים (מארס), צפה אותם ג'ונתן סוויפט בספרו "מסעי גוליבר". סוויפט גם הצליח לצפות בצורה כמעט מדוייקת את המרחקים שבין הירחים שחזה לבין כוכב הלכת האדום, ואת משך הזמן הקצר להדהים שבו הם מקיפים אותו: הירח הקרוב מבין השניים מקיף את מאדים בכ- 10 שעות -  מה שאומר שהוא מקיף אותו יותר מפעמיים ביום, כי היממה של מאדים (משך סיבובו סביב צירו) היא בדומה ליממה שלנו בת כ-24 שעות. המדענים נרעשים עד עצם היום הזה לנוכח ידיעתו המוקדמת של סוויפט, ואחת התאוריות המדעיות שניסו להסביר אותה היתה שסוויפט עצמו הגיע מכוכב הלכת האדום. זה מה שנקרא "גברים ממאדים"...

 


הכתבה עלתה לאתר ביום 7.12.2007
   

מדורנו החדש מזל החודש ברוח הזמן מוקדש החודש למזל קשת

 

הקשת ברוח הזמן - בציר 2008

לבציר 2009      לבציר 2010       לבציר 2011 

 

 

יופיטר, כוכב השפע והמזל הטוב השולט במזל קשת משרה רוח של אופטימיות, של אמונה וגם של אמונה בניסים. לכן אין זה מפתיע שחג הניסים, חנוכה, חל במזל קשת.  

 


נפתח את הרשימה באירוע שדווח בתקשורת ביום שבו מחליף מזל קשת את עקרב - 23.11.2008 -   אירוע ששיקף להפליא את שילוב שני המזלות: תקלה במיתקן הממחזר שתן במעבורת החלל. מסתבר שבמעבורת החלל האמריקנית (קשת = מסעות למרחבים) יש מיתקן הממחזר שתן (עקרב = הפרשות ומיחזור) כדי להפוך אותם למים הראויים לשתייה.

 

 

עם הנץ מזל קשת דיווחה התקשורת על מופע זיקוקי דינור קולוסאלי במלון אטלנטיס בדוביי. המופע המרהיב, כך דווח, "שם בכיס" את מופע הזיקוקים של האולימפיאדה שהתקיימה בבייג'ינג כמה חודשם קודם לכן, באוגוסט 2008, תחת חסותו של מזל אריה. מסתבר שהקשת יודע לפעמים להיות יותר אריה מאריה: לאריה היתה אולימפיאדה? טוב ויפה, אומר הקשת, אבל מי הוא זה ששולט באולימפוס? מי אם לא יופיטר-זאוס, כוכבו של מזל קשת!

והערה לקוראים הקבועים של האתר: שימו לב שמזל קשת מוזכר באתר לעיתים תכופות בהקשר של זיקוקי דינור.

 

 

סמלו של מזל קשת הוא אדם שגופו גוף סוס. והנה בעיצומו של מזל קשת התבשרנו על אדם עם לב של סוס. אמצעי התקשורת סיפרו ביום 14.12.2008 על תושב צפון הארץ שחייו ניצלו בזכות ניתוח שבו הושתלו בליבו רקמות מלבו של סוס. 

 


חיה נוספת הנשלטת על ידי הקשת היא הכלב. ב- 10.12.08 דיווח החינמון "ישראל היום" תחת הכותרת: הכלב -  ידידו הטוב ביותר של התינוק, על שני גורי כלבים שהצילו פעוט בן שלוש שהלך לאיבוד ביער בוירג'יניה, ארה"ב. הפעוט ששהה ביער למעלה מיממה בטמפרטורה שמחת ל-0 ניצל הודות לכלבים ששמרו על חום גופו של. 

 


נסיעות ותיירים הם בתחומו של מזל קשת. ביום 16.12.2008 ארעה תאונת האוטובוס החמורה בישראל, כאשר אוטובוס ובו מדריכי תיירות מרוסיה התדרדר לתהום בדרך לאילת. הדבר ארע כאשר נהג האוטובוס ניסה לעקוף אוטובוס אחר בכביש מסוכן. הנטיה להמר ולסמוך על המזל אופיינית לקשת, אלא שלא תמיד אפשר לסמוך על המזל, אפילו לא בחודש שמזלו, קשת, נושא על נס את חג הנסים, חנוכה.
 

 

המדור עלה לאתר ביום 29.12.2008

 

 


 

 

הקשת ברוח הזמן  -  בציר 2009

לבציר 2010    לבציר 2011

 

 

ביבי דוהר (שוב?) - ביום 4.12.2009 הופיעה ב"ידיעות אחרונות" קריקטורה שהציגה את בנימין נתניהו בדמותו של צנטאורוס - דמות מיתולוגית שחציה אדם וחציה סוס - סמלו של מזל קשת. אך לא רק את מזל החודש שבו הופיעה הקריקטורה היא שיקפה אלא גם את מזלו-האישי  של ביבי - קשת. ראו ההורוסקופ של בנימין נתניהו.

 

 

לצד סוסים מסמל הקשת גם כלבים: תופעה יוצאת דופן נצפתה בשבוע השני של דצמבר 2009 בעיר יקטרינסבורג שברוסיה - כלבים ירוקים. מוזרויות למיניהן קשורות במזל דלי, ואכן יופיטר (צדק) שליטו של מזל קשת נמצא השנה בדלי, ומושפע ממנו. חברי מועצת העיר שהתכנסו כדי לדון בבעיה חשדו כי לפסולת כימית הנמצאת במחסן בעיר השפעה על פרוות הכלבים, והחליטו לפנות אותה ללא דיחוי לרווחתם של ההולכים על ארבע.

ובינתיים מדווחים תושבי העיר שלמרות צבעם המוזר של כלבים הם אוכלים ונובחים כרגיל - רק בירוק.   

 

 

גם האירועים הבאים מפליאים לשקף בנוסף לרוחו של מזל קשת, גם את העובדה ששליטו של המזל, יופיטר (צדק), נמצא במזל דלי:

הסיפור הראשון מבטא שילוב של מזל המסעות והמרחבים - קשת - בסמליות הדליית של אולטרא-חדשנות וחלל: ביום 7.12.2009 נחשפה חללית הנוסעים הראשונה ספייס-שיפ-2, שהוצגה בנוף הירחי של מדבר מוהאבי שבין לוס-אנג'לס ללאס-וגאס. בחללית יש מקום לששה נוסעים שיהנו מטיסה בת שעתיים וחצי בחלל תמורת 200,000 דולר. שזה ללא ספק ים  - או לפחות דלי - של כסף. 

אירוע נוסף המיטיב לשקף את מיזוג הקשת והדלי הוא הסרט אווטאר שאפילו דרך השקתו, במכה אחת (ביום 17.12.2009) בכל העולם מגלמת את הרוח האוניברסלית וחוצת הגבולות האופיינית לשני המזלות. אווטאר מציג לצד טכנולוגיה חדשנית ומדהימה של תלת-מימד, מסר מוסרי ואידאולוגיה ירוקה והומניטרית המתגלמת בדמויות האנשים הכחולים ילידי כוכב הלכת פנדורה, המייצגים את אחד הארכטיפים של מזל קשת - הפרא האציל והתם.

 

 

 המדור עלה לאתר ביום 2.3.2010

 


 

הקשת ברוח הזמן  -  בציר 2010

לבציר 2011

 

 

משנכנס כסלו מרבים בצהלה, שהרי מזל קשת המסומל על ידי הסוס, הוא מזלו של חודש כסלו.
רוח החופש מנשבת במזל זה ופורעת את רעמת הסוס הדוהר פרא. זה הזמן להשתחרר, להתיר את הרסן ולהתפרע בשמחת חיים ילדותית. ילדים שמחים לקראתו, כמהים אחרי חודש מר-חשוון נטול החופשות מבית הספר.  עכשיו כולם יוכלו להיות "שרי החוץ" ולא רק הקשתות שבחבורה... זהו חודש של אופטימיות ואמונה, שלא פעם מתרחשים בו ניסים ונפלאות. חודש של קשת בענן, חודש של הבטחה...

 

 

מזל קשת לא יכול היה לבחור לעצמו נציגה הולמת יותר מאשר את בילבי – אותה ילדה ששיערה שגוונו ג'ינגי-להבה (מזל קשת הוא מזל אש), כה תואם את מזגה הסוער, ואת שובובתה שובת הלב והתנהגותה הפורעת את כל הכללים והסדרים. אז מה פלא ש"בילבי בת-גרב", ספרה  של אסטריד לינדגרן נולד ממש בתחילת מזל קשת, ורוחו הטובה שורה על כולו? כבת מזל קשת טיפוסית, בילבי היא בת-מזל וילדה מאושרת, וזאת למרות היותה יתומה. אמנם יש לה אבא, אבל הוא ספן שמבלה את ימיו בימים רחוקים. כך שבילבי יכולה להגיד "אשרי יתומה אני", ולחגוג את החופש בשלל הרפתקאות. ובין לבין היא גרה "לבדה-לבדה" בבית קטן המכונה "וילה מצחיקולה"; לבדה -  לבד מסוס וקוף שגרים יחד איתה. כי בילבי, כמו כל קשת אמיתי, אוהבת בעלי חיים. 
התאור המקסים של ההוויה הקשתית שהסופרת השוודית הצליחה לנסוך לתוך ספרה, משקפת את הצד הקשתי היפה של לינדגרן עצמה, שבמפת לידתה נמצאת ונוס, כוכב היופי והאהבה, במזל קשת.
והנה עוד פרט מאלף -  ניתן לבקר ב"וילה מצחיקולה" הנמצאת בפארק שעשועים באי גוטלנד שבשבדיה. משמעות השם "גוטלנד" -  ארץ האל – משקף את מוטיב האמונה, האופייני למזל קשת.

 

 

הקשת נודע באהבתו לחיים ולבעלי-חיים  -  יום זכויות בעלי החיים הבינלאומי חל, איך לא, במזל קשת – בעשירי בדצמבר מדי שנה. לרגל יום זה עורך "סלון מזל", מוסד תל-אביבי המוקדש לפעילות חברתית אקטיביסטית, מכירה מוזלת על כל הספרים הקשורים לשחרור בעלי חיים וטבעונות.   

על הקשר החייתי-זאולוגי של הקשת וכוכבו יופיטר-צדק, מעיד גם שמו היווני של הכוכב – זאוס – המשתקף במילה "זואון" שפירושה ביוונית "חיה". המושגים זואולוגיה, Zoo (גן חיות) ו- Zodiac (גלגל המזלות, שבשפות אירופיות נודע כ"גלגל החיות"). ובקשר לגלישתי לדידקטיות -  הקשת קשור בהרחבת הדעת ובשפות זרות.
 

 

לקשת יש זיקה מיוחדת אל הסוס, שאף מופיע בסמל המזל - 

אז מה פלא שאותה בת קשת מובהקת, בילבי בת-גרב, מגדלת את החיה האצילה אצלה בבית ב"וילה מצחיקולה"?

 

ואילו בארה"ב חוגגים ביום ה- 13 בדצמבר ברוב דהרה והדר את "יום הסוס". ביום זה מעלים על נס את התכונות הטרומיות של החיה האצילית הזאת ואת תרומתה להוויה האמריקאית, המתהדרת בסיסמה הכל כך קשתית – "ארץ ההזדמניות הבלתי מוגבלות".
ואכן – הקשת הוא המזל-האישי של ארה"ב -  המזל שסמלו הוא הסוס, הוא-הוא המזל שעלה באופק המזרחי בזמן הצהרת העצמאות המפורסמת ב- 4 ביולי 1778 בפילדלפיה. כך במפת-הלידה שהכינה לארה"ב האסטרולוגית הנודעת ליז גרין (Liz Greene).

 

 

והשנה, אצלנו, עוד בטרם נכנס מזל קשת והוא רק התקרב בדהרה - הציע דובי זכאי (מעריב 19.11.10), טיול לסוסיתא שהיא "הסוס מעל הכנרת" כהגדרתו.
הצרה עם זכאי היא שהתאורים שלו כל כך נפלאים ומפעימים שאדם מן השורה - ומן הכורסה - יסתפק בהם כי ליותר מזה קשה לצפות, ויוותר ספון בביתו. בתאורי הנוף השגיאים והחושניים ואהבת הארץ של זכאי יכול להתחרות רק ספי בן יוסף, שכתב בזמנו בעתון המתחרה (ידיעות אחרונות).  
 

 

הקשת משאיר השנה את טביעת פרסותיו גם במוסף "גלריה" של עתון הארץ (17.12.10), שם הוא דוהר ומדלג מעמוד לעמוד:


"לרכוב על סוסי האור" היא הכותרת לראיון עם הצייר גלעד קידר, שמאז שנת 2010 כותב את התאריך כ- 010 שאותו אפשר לקרוא גם כ"סוס". קידר רואה בסוס כמי שפתח בפני האדם מרחבים חדשים (עכשיו אתם מבינים מדוע סמל הקשת מגלם סוסים ומרחבים כאחד?). בילדותו הוא אף גידל סוסים בעצמו, "הם היו החיים שלי", הוא אומר, "חשבתי שזה מה שאעשה כל החיים, אך בסופו של דבר התעייפתי מהאחריות של הדאגה לסוס. את הציור והסטודיו לעומת זאת אני יכול לעזוב כשיש משהו אחר." אהבת הסוסים והחופש שלו, כמו גם התרחקותו מאחריות כובלת, משקפת את הקשת הנכון תמיד להרים עוגן ולהפיג הרחק מנמל הבית.


את העמוד הבא של אותו עיתון מקשטת (ומקשתת...) הדוגמנית וכוכבת הקולנוע היפהפיה מלאני פרס, המצהירה על אהבתה לסוסים ומבקשת: "תנו לי לנקות אורוות!".

ואם ניחשתם שהיא בת מזל קשת אז כנראה שצדקתם - כי הראיון פורסם (17.12.10) כמה ימים לאחר יום הולדתה (39).

 

 
פרסת המזל – והעיתוי הקשתי הממוזל
בצרפת ניצל גנב רכב מאימת הדין - וזה קרה בזכותה של דקה אחת, ששים שניות טבין וטקילין: עורכת דינו של הגנב הצליחה להוכיח שהרגע שבו נעצר הלקוח שלה חל בדיוק דקה לפני יום הולדתו ה-18.
הכל התחיל כאשר ב-29 בנובמבר 2009 חגג צעיר צרפתי את יום הולדתו בגניבת מכונית ויצא בשעטה לנסיעה פרועה. אך הדהרה בכבישי מערב צרפת נקטעה על ידי המשטרה, ולאחרונה הובא הצעיר הפוחז לפני שופט בעיר מגוריו נאנט. אלא שאז שלפה עורכת דינו, דלפין בראנקה, את הקלף המנצח: התברר שהצעיר נעצר בשעה 22:49, בדיוק דקה לפני שעת הלידה המדוייקת שלו 18 שנים קודם לכן. וכך, בזכותה של דקה-דקיקה הועבר משפטו של הצעיר בר-המזל לבית הדין לנוער.  ("ידיעות אחרונות" 7.12.10)

 

 

הקשת מסמל לצד סוסים גם כלבים, ובסיפור הראשון מבין שלושת הבאים משתקפת נדיבותו הטבעית של הקשת במיטבה:


מכל הלב למען הכלב, או - הנפש הטובה מגאנג'ינג
הא וונג'ין תושבת מחוז גאנג'ינג שבסין, מכרה את ביתה, מכוניתה ותכשיטיה כדי לקנות שטח קרקע במחוז מגוריה ולהקים עליו בית מחסה לאלפי כלבים. בנוסף לכך נמצא בליבה הרחב של וונג'ין מקום גם לחתולים, ולאחרונה הקימה בית מחסה נוסף ש- 200 חתולים מיאו-אושרים יכולים לקרוא לו בית.

 

 

הקטעים הבאים מדגימים את הצד השטותניקי, חובב ה"איזה קטע !", של הקשת:


תנו לכלב בירה
כניסתו של מזל קשת נתנה השנה ללא מעט כלבים סיבה טובה לקשקש בזנב – מבשלת בירה הולנדית השיקה בימים אלה משקה חדש - בירה לכלבים המשווקת תחת הסיסמה "בירה לחבר הכי טוב שלכם". הבירה מכילה חומרים שמיטיבים, לטענת הפרסומים, עם כלבים. יחד עם זאת החברה ממליצה שלא לתת לכלב יותר מבקבוק אחד ליום של "קוויספל" ( Kwispel ), כך נקראת הבירה החדשה שמשמעות שמה בהולנדית היא "לקשקש בזנב".

 

 

חתונה על ארבע
בפארק ציבורי בעיירה טוומבה בקווינסלנד שבאוסטרליה, נערכה בתחילת דצמבר השנה (2010) חתונה בלתי רגילה: כשלושים אורחים שהוזמנו לאירוע צפו בחתן, ג'ו גיסו, כורע בחליפה חגיגית מול הכלה, האני, שהגיעה לאירוע בשמלה לבנה והינומה. "את החברה הכי הטובה שלי, ואת הופכת כל יום לטוב יותר", אמר גיסו (20) לכלה בת החמש.  גילה של הכלה אינו כה בלתי סביר, כי מדובר בכלבה. בעלה-בעליה מצהיר שאין לו כל כוונה לבלות עם כלבתו ליל כלולות מסורתי: "אני אוהב מאוד את האני, אבל זאת אהבה אפלטונית", אומר החתן.
 

 

 

המדור עלה לאתר ביום 18.2.2011

המדור עודכו ביום 9.3.2011 

 


 

  

הקשת ברוח הזמן  -  בציר 2011

 

הקשת הוא מזל הדת והאמונה, מהות המשתקפת להפליא באירוע הבא שהתחולל בעיצומו של מזל קשת - 

 

ראיות לקיום "החלקיק האלוהי"  

ביום 13.12.11 געש עולם הפיזיקה ורעש:  חוקרים במאיץ החלקיקים הענק CERN בשוויץ הודיעו כי יש בידם ראיות המקרבות אותם לגילוי "החלקיק האלוהי", אותו חלקיק מסתורי שיוכיח כי כל החומרים שביקום קשורים זה לזה.

 

וכשמתרחש מגה-אירוע כזה, למי יש כוח לעסוק בקטנות וללקט זוטות מן הגורן ומן היקב? בבציר ההילולים הזה נוותר אפוא על עוללות הגפן.

 

 

 

הבציר עלה  לאתר ביום 1.3.2012