גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסברלפרסום התצפית של
טלילה סטן
בתקשורת הבינלאומית
היו השלכות רחבות ומפתיעות:

כתבי-היד הסודיים של
אייזק ניוטון
שהוסתרו מהציבור במשך מאות בשנים זכו בעקבותיה בחשיפה עולמית

לכתבה בנושאהאם חזיתי את רצח רבין?


טלילה סטן צפתה בעיה חמורה לממשלת ישראל בנובמבר 1995 ובעקבותיה תהפוכות בארץ ובעולם

 

בעקבות רצח רבין צוטטה התחזית גם בעיתונות הבינלאומית. "סוכנות הידיעות הצרפתית" דיווחה בדצמבר 1995:


"טלילה סטן האסטרולוגית הישראלית שהזהירה מפני 'בעיה חמורה הצפויה לממשלת ישראל בנובמבר 1995 בגלל נטייתו השלילית של הירח', צופה ששנת 1996 תהיה בהשפעתם של תהפוכות ואירועים בלתי צפויים בישראל וגם בעולם בגלל הדומיננטיות של פלוטו ואורנוס."

 

לבעיה החמורה שאותה צפיתי לממשלת ישראל - שבאה לידי ביטוי בנובמבר 1995 ברצח יצחק רבין, היו אכן השלכות דרמטיות שהשפיעו על ישראל ונתנו את אותותיהם בעולם.


את התצפית שזכתה בדצמבר 1995 בפרסום עולמי פרסמתי כמה חודשים קודם לכן, לקראת ראש השנה, בגליון ספטמבר של ירחון "את". מי היה מאמין שהתצפית שהופיעה בצנעה במדור האסטרולוגי של "את", תתגלגל במקרה לידיו של כתב "סוכנות הידיעות הצרפתית", ג'ו סטריש, שיחליט לתת לה פרסום עולמי? ומי היה מאמין שאותו פרסום יפלס את הדרך לידיעה מרעישה שתחשוף סוד מעולם המדע שנשמר בקנאות במשך מאות שנים, ושפרסומו יכה את העולם בתדהמה?

 

אבל בואו נחזור לאותו פרסום מפתיע של התחזית שלי בתקשורת הבינלאומית. למה זכתה דווקא התחזית הזאת, ולא תחזיות אחרות (ומרשימות ממנה) שפרסמתי, בכבוד הזה?

 

התשובה שלי היא, שזה הכל עניין של מזל, כי אותן תחזיות מרשימות וספציפיות יותר ממנה, שנראו דמיוניות ולא פעם הזויות כאשר הן הופיעו בתקשורת, לא זכו להדים כאשר התגשמו. גם כאשר התגשמותן הדהימה רבים, איש לא טרח לתת לי את הקרדיט.


חורה לי במיוחד המקרה של אותו שדרן רדיו מפורסם שהתחזית שלי, על השפעתו של אירוע אסטרונומי על הצפוי במדינה, נקטלה על ידי האסטרונום שהשתתף בתוכנית. אותו אסטרונום אף אמר קבל עם ועדה שהסיכוי שהתחזית תתגשם היא כמו הסיכוי שהוא יזכה בפרס הגדול בפיס. כעבור זמן קצר התגשמה "התחזית הדמיונית" שלי באופן מדויק, ואילו שדרן הרדיו שגם נסע לוושינגטון כדי לסקר את האירוע שאותו צפיתי - לא רק שלא הסכים, בשובו מוושינגטון, לאזכר את התחזית, אלא אף טען כעבור כשנתיים ב"מוסף הארץ" שהוא מעולם לא ראיין אסטרולוגים "כי אני לא סובל שרלטנים".

לפרטים נוספים על אותה התחזית ראו

התצפית שלי והתפוצצותו של כוכב השביט.


   

הכתבה עלתה לאתר ביום 3.11.2006

תאריכי עדכון