המדור הוא בעריכתה של אן רייפלד

אן היא בתה של טלילה סטן ונכדתה של אביבה סטן. מכאן שהיא גדלה בבית שדיברו בו "אסטרולוגית". כיאה למי שמזל מאזניים שולטים בבית 9 (לימודים) ו 10 (קריירה) שלה, פנתה למרות המסורת המשפחתית ללימודי משפטים, ולהסמכה כעורכת דין. אן עורכת את מדור הזוגיות ושוקדת בימים אלו על פתיחת בית ספר לאסטרולוגיה על שם אביבה סטן.

ממזל קשת באהבה


 


כמה מילים על קשת ואהבה

הקשת שוחר החופש זקוק לתחושה של "הכל פתוח" ושל שחרור גם בתחום הרומנטי. כך שמי שחולם ללכוד את סוס הפרא הזה יצטרך להצטייד בפלצור עם חבל ארוך. מי שינסה לרסן אותו ולהחזיק אותו קצר, פשוט יועף מהאוכף. הקשת מכוון לא פעם את חיצי קופידון שלו לעבר מטרות רבות, וחיי האהבה שלו מגוונים בכל צבעי הקשת. הקשת נמשך למגוון רחב ואקזוטי של טיפוסים ועבורו המרעה הרחוק ביותר הוא תמיד הירוק ביותר, כך שחיי האהבה שלו פורחים בארצות רחוקות, או שלבו הולך שבי אחר מי שמרחוק בא.


  

קראו כאן כיצד מסתדרים, או לא מסתדרים, הקשתים עם יתר המזלות -

 

 


קשת וטלה
הקשת וגם הטלה הם מזלות אש, ומכל מזלות האש זו של הטלה היא הלוהטת ביותר, מה שאומר ששניהם נדלקים בדרך כלל ממבט ראשון, מאותו מבט יוקד שאופייני למזלות אש, בעוד גיצים, זיקים וזיקוקים  מתזזים ביניהם. כששני מזלות האש האלה חוברים להם יחדיו, תשכחו מהצתה מאוחרת. מה שתקבלו זו התלקחות מיידית, או שום דבר.

 

בזכות ההרמוניה הטבעית והדמיון שביניהם – שניהם שוחרי חופש, אוהבי אתגרים ופעילות, תוססים והיפר אקטיביים - רבים הסיכויים שגם אחרי ההידלקות הראשונית האש "תתפוס" והם ילבו זה בלב זה את אש הלהבה והאהבה. הבעיה היא שטיבעה של האש הוא לכלות את עצמה מהר. לכן, כדי שהלהבה שבלב לא תדעך, יהיה עליהם לספק לה חומרי בעירה ולהזין אותה, חדשות לבקרים, בזרדים נוספים ובאתגרים חדשים.

 

למרות האהבה שבין הטלה לקשת, אסור לשכוח ששניהם טיפוסים של לוחמים - הקשת המצויד בחץ וקשת הוא סוס מלחמה השש אלי קרב, והטלה נשלט על ידי מארס כוכב המלחמה. למזלם של שני מזלות אש אלה, כעסם שוכך ושוכח באותה המהירות שבה הוא התלקח, ושני אנשי המלחמה האלה מוכנים למחול זה לזה ולסלוח ולכתת את כלי נשקם לנשיקות. כי יותר משהם אויבים הם אוהבים.

 

 

קשת ושור

השור הוא מזל אדמה והשילוב של אש ואדמה הוא, בלשון המעטה, לא נוח. מה עוד שתכונות השור רחוקות מהקשת כמרחק מזרח ממערב - כי השור, טיפוס שורשי המיושב בדעתו ונטוע במקומו, מאמין (ממש לא ייאמן!) שהדשא שלו, ולא שום דשא אחר, הוא הירוק ביותר.

 

כך שלא קל לשור להבין ללב הקשת השואף תמיד לשעוט במרחבים, להיסחף ברוח, ולהתנסות בכל חוויה חדשה, וככל שהיא זרה ומוזרה ואקזוטיות יותר, הרי זה משובח. כל זאת בשעה שהשור לא מוכן אפילו לבקר במסעדה סינית, אלא לאכול רק אצל אמא במטבח. כי לא השור ישים את נפשו בכפו ובצלחתו ויסתכן בניסויים קולינריים. ושיהיה ברור - השור לא יסור מהתפריט הקבוע שלו, שהוא תפוחי אדמה עם כל דבר. ואילו הקשת לא מוכן להסתפק אפילו בצ'יפס עם כל דבר...

 

יחד עם זאת, בזכות אופיים המיטיב של כוכבי המזל שלהם - ונוס השולטת בשור ויופיטר שליטו של הקשת, יש סיכוי ששני אלה יגלו שהניגודים שביניהם יכולים להיות גם ניגודים משלימים: כך שיתכן שבזכותה של האמונה וההתלהבות של הקשת יגיח השור מידי פעם מהתלם, והודות ליסוד האדמה של השור הקשת יזכה בתחושת יציבות. ואולי הקשת, שתמיד האמין שהדשא הרחוק הוא זה הירוק, יתחיל לחוש שלמרות הכל, אין כמו הדשא של הבית. דשא שגם אם אינו הכי ירוק, מנצנץ אליו בטללי הבוקר באור יקרות.

 

 

קשת ותאומים

התאום הוא פרפר צבעוני המחפש תמיד גיוון, וזה בדיוק מה שהקשת, על שלל צבעי הקשת שלו, יודע לספק, ובשפע. הקשת עם האופטימיות והחיוניות הבלתי נלאית שלו, הוא טיפוס חוויתי (וקצת חייתי...) שמבריח את האפור ומפריח כל שממון, מה שמבטיח שהתאומים שחייב כל הזמן להיות מאותגר מנטלית ומסוקרן, לא ישתעמם עם הקשת לעולם. וגם לקשת הקשר הזה חיוני – האש של הקשת זקוקה למשב האוויר התאומי, אותו משב קליל-קריר (הקרירות מוסיפה עניין ואתגר לקשת החם), המפיח באש של הקשת מישנה התלהבות.

 

שני המזלות זקוקים לשינויים כמו לאוויר לנשימה, ככה שלא בקלות הם מתנזרים ממנו. אסור לשכוח שהקשת הממיר את חיציו בחיצי קופידון הוא ציד לבבות בלתי נלאה, וגם התאומים, מצידו, אוהב לפלרטט מן הצד. יחד עם זאת, כל עוד יעלה בידם של הקשת והתאומים לרענן חדשות לבקרים את הקשר שביניהם, ולהמשיך לסקרן זה לזה, יש לאהבתם סיכוי להאריך ימים. גם החמצן שהם מעניקים זה לזה בשפע עוזר להפיח רוח חדשה באותה הלהבה שבלב ולהנשים אותה. אפשר לסמוך על הקשת שיתן לתאום מרחב נשימה, וממי אם לא מהתאומים יקבל הקשת חבל ארוך ותחושה של חופשה? (טוב, אולי מהדלי...). כל עוד הקשת לא ימתח מידי את החבל רבים הסיכויים שיישמר ביניהם הקשר – אולי אפילו טרנסאטלנטי, מה שרק מוסיף עוד קיסם של קסם למדורת אהבתם המתלקחת כל פעם מחדש באש זרה.

כי אצל הקשת והתאומים – כמה שיותר רחוק, יותר קרוב

 

 

קשת וסרטן

הסרטן המשפחתי והביתי הוא טיפוס של ד' אמות, ולא פעם גם של ארבע אימהות, שאילו רק היו לו היה שמח להסתופף תחת סינרן. מה שבטוח הוא, שלהיות אמא של סרטן זה להיות אמא בריבוע, בפול טיים ג'וב. והסרטן שתמיד מחפש את אמא, מקווה למצוא אותה בבן זוגו
לא משהו שקוסם לקשת שלחופש נולד.

 

לבד מאהבתו של הקשת למרחבים החורגים מהמגרש הביתי, הוא נודע גם בחוסר הטקט שלו, ואילו הסרטן נודע בעודף רגישותו. מתכון שאינו מבטיח שהיחסים יעלו יפה. אך אל יאוש, לא בהכרח תצרוב אש הקשת את הסרטן הרך, ולא תמיד יחוש הקשת שרגשות הסרטן סוגרים עליו כים רוגש. כי לשני אלה יש יותר מסיכוי להסתדר ביחד - מסתבר שבמישור הכוכבי מתקיימת הרמוניה בין הסרטן לקשת שאותה מבטאה מה שנקרא בשפה אסטרולוגית "נעלותו" של יופיטר במזל סרטן. ובמילים פשוטות – יופיטר אוהב להיות במזל סרטן. בהקפתו סביב השמש שוהה ביופיטר בכל אחד מ-12 המזלות כשנה, והכי הכי הוא אוהב להתארח אצל מזל סרטן. מה שאומר שלמרבית ההפתעה יכולים הקשת של המרחבים הפתוחים וסחופי הרוח, והסרטן המשתבלל בקונכיתו, למצוא את עצמם דרים בכיף בכפיפה אחת, כל זאת בתנאי שימצאו מכנה משותף. ומה שמשותף לשניהם הוא המזג הטוב הטבוע בהם, וגם חוש הומור שלא חסר. אלה יקרבו ביניהם כך שהסרטן יצטרף אל הקשת במסעותיו שבדרכים או ברוח, והקשת יסכית להתביית מעט. אז אולי הפתרון עבורם הוא לעבור ולגור בקרוון...

 

 

קשת ואריה

האריה מלך החיות הוא מזל-הלב-הגדול, האוהב והלוהב. וכשחץ הקשת מפלח אל לב הארי, צפו לאהבה מהסרטים, לאהבה שהיא גדולה מן החיים. כי כשהאריה והקשת מוצאים זה את זה, הם מוצאים את עצמם, את תמצית נשמתם והווייתם. והקשת, אותו ילד-שאוהב-את-העולם-והעולם-אותו-אוהב, מגלה לפתע שלמושג "אהבת עולם" יש משמעות נוספת שעליה לא חלם - כי הנה אותה הלהבה שבעבר בלבו היבהבה-כבתה-נדלקה, היתה לאש תמיד.

 

הקשת והאריה הם מזלות אש, מה שאומר שהם חמים, נלהבים ורחבי לב, בעלי תעוזה, אופטימיים ופתוחים. אלה הם שני טיפוסים מדליקים, חיוניים ואוהבי חיים ששלהבותיהם המשתלבות זו בזו מציתות לא רק את יצריהם אלא גם את כושר יצירתם, במיוחד בתחום אמנות הבמה, ואת הפוטנציאל שלהם להגשמה עצמית. הצמד הזה אוהב להרחיב אופקים ולנסוע, והם משוגעים על נופש וחופשות – שהרי האריה בחופש הגדול נולד והקשת – לחופש נולד. חייהם סובבים סביב בילויים, ריקודים ובידור, ובזכות הקשת לומד האריה להתבדר גם ברוח...

 

למרות ההרמוניה השורה בין שני מזלות אש אלה, יש ביניהם גם חיכוכים. אם בגלל שתלטנותו של מלך החיות ואם בגלל חוסר הטאקט של הקשת. אך שניהם רחבי לב ואוהבים מכדי לנטור טינה, וכאשר אפילו מלך החיות מוכן בכבודו ובעצמו למחול על כבודו, חוזר השלום במהרה למשכנם.

 

 

קשת ובתולה

החיבור בין יסוד האש של הקשת ליסוד האדמה שעליו נמנית הבתולה, בא לידי ביטוי לא פעם באש כבויה ואדמה חרוכה. מה עוד שבין שני המזלות מתקיימת זוית קשה של 90 מעלות, המבטיחה שהבתולה הביקורתית תהיה מודעת, יותר מתמיד, לכל מגרעת אפשרית.

 

הקשת נכנס לחיי הבתולה כרוח סערה הפורצת לחנות חרסינה, ויום אחד הבתולה המסוייגת שבקושי מוכנה להעמיד אצלה בויטרינה כלב מחרסינה, מוצאת לפתע סוס בסלון, שהוא בנוסף לכך גם טיפוס חסר נימוס. אך אל דאגה, חוסר הנחת ביניהם הוא הדדי - הדקדקנות של הבתולה ועמידתה על כל פרט (ועל כל פרוטה), מביאים לקשת את הסעיף. ועוד לא הזכרנו את העוקץ שלה. מה שאומר שביחסי הקשת והבתולה גלום פוטנציאל של תוקפנות, של דו קרב שבין החץ לעוקץ. לעומת החץ שהקשת יורה, בדרך כלל ללא כוונה לפגוע העוקץ הבתולי מכוון, גם מכוון, לפגוע.

 

השניים הם ניגודים מושלמים - הבתולה בוחנת את העולם דרך מיקרוסקופ, ומרוב עלים לא רואה את העץ, ואילו הקשת מתעלם מהעלים (וגם מהעצים) ורואה את היער. ובמחיצת הבתולה, היער, ככל שהוא רחוק יותר, הוא נראה לקשת ירוק יותר... מצד שני – לפני שהקשת פוצח בדהרה פרועה לכיוון הידוע רק לו, אולי מוטב שילמד קצת הליכות אצל הבתולה? וגם לא יזיק לו קשר עם מי שמוכן לנקות לו מידי פעם את האורוות... וגם הבתולה יכולה להפיק משהו מקשריה עם הקשת – אולי היא תלמד לפרגן לעצמה ואפילו תשגר את עצמה מדי פעם לחופשה...

 

 

קשת ומאזניים   ראו מאזניים וקשת

 

קשת ועקרב   ראו עקרב וקשת 

 

 

קשת וקשת

אש כידוע, מושכת אש, והיות והאש של מזל קשת היא פרובוקטיבית במיוחד, ולנו יש פה עסק עם שתי קשתות, צופים הכוכבים פרץ של התלקחות גדולה, אם בלהבה של אהבה, או באש של איבה. בכל מקרה, ההצתה בין שני אנשי האש האלה תהיה מיידית, לטוב ולרע.

 

לאהבה האוחזת בלב שני הקשתים יש את מירב הסיכויים ללבלב ולפרוח, בתנאי שהיא אינה מכלה את עצמה במהירות של שריפה בשדה קוצים. כדי לשמור על גובה הלהבה ולהשיב לה את קיסמה, יש לספק לה חדשות לבקרים קיסמים חדשים, מהסוג שמלהיב את לב הקשת. ולזוג הזה יש כל כך הרבה במשותף - הם תאווי חיים ופעילות, אוהבי חופש ובעלי חיים, הרפתקות ומסעות, ובנוסף הם גם שוחרי דעת. שהרי הקשתים שואפים תמיד להרחיב גם את אופקיהם הרעיוניים ואוהבים להגות בבעיות שברומו של עולם. נסיעות בדרכים ומסעות במחוזות הרוח שזורים אצל הקשתים תמיד אלה באלה, ויוצרים קשר אמיץ בין בני הזוג. והיות ושני הקשתים מצויידים בשמונה פרסות של מזל, ניתן לצפות ש"יילך" להם בדרכם המשותפת ושהם ידהרו זה לצד זו לאורך רוב הדרך. אך גם אם הם ישעטו, מידי פעם, איש לדרכו, המרחק לא יפריד ביניהם. כי אצל הקשת, כמה שיותר רחוק, יותר קרוב.

 

בגלל מזגם הסוער של איש ואשת האש האלה, שבעטיו הם ממהרים לפתוח באש, עלולים זיקוקי הדינור הצבעוניים שחוגגים ביניהם, להפוך באחת לזיקים חורכים. יחד עם זאת בזכות ההרמוניה הבסיסית השורה בין השניים, הסערה תשכך באותה המהירות שבה החלה, ומאחורי חשרת העבים תופציע קשת צבעונית, ואולי אפילו קשת כפולה...

 

 

קשת וגדי

הקשת והגדי הינם ניגודים מושלמים – כי בעוד העולם מצטייר לקשת בשלל צבעי הקשת, רואה הגדי את המציאות בכל גווני האפור והשחור; ובשעה שהקשת משקיף קדימה בתקווה - מביט הגדי אחורה ביראה. הגדי הוא ללא ספק טיפוס ירא עולם, ואילו הקשת - רואה עולם. הקשת תר תמיד אחר אופקים חדשים ואתגרים חובקי עולם, ואילו הגדי הוא מי שנושא בעולו של עולם, עול שאליו נירתם עוד בהיותו עול ימים. וכך בעוד הגדי, כך נדמה, היה זקן כבר כשנולד, אצל הקשת, כך נראה, מלבלב האביב בלב, גם בהיותו בסתיו חייו.

 

הגדי הוא ללא ספק "כבד" מדי לטעמו של הקשת האוהב לשעוט במרחבים ללא מטען עודף, קל רגליים ולבב. ובעוד הקשת חושש שמזל האדמה גדי יקרקע אותו ויזרוק עפר ואפר על המדורה העולצת בלבו, חושש הגדי שההרפתקנות שלוחת הרסן של הקשת תערער את היסודות היציבים שעליהם הוא שואף לבנות את עצמו.

 

למרות שקשה להם למצוא שפה משותפת - שהרי הגדי לא מתחבר לדהרה הצוהלת של הקשת ולחגיגת החופש שלו, והקשת לא מוכן להירתם לעול שהגדי מנסה לכפות עליו, בכל זאת יתכן דו קיום ביניהם. אך לשם כך יהיה על הגדי להתגבר על שאיפתו לאכוף על הקשת את השקפת עולמו ולהחזיק אותו קצר, והקשת יצטרך להבין שגם לחופש יש גבולות. או אז יעריך קשת את היציבות שהגדי מעניק, ואילו הגדי יוקיר את הערך המוסף שיש לצבע ולחום שהקשת מכניס לחייו.

 

 

קשת ודלי

מזל האויר דלי הוא החמצן של הקשת ומשביו הרעננים הם כל מה שדרוש למזל האש הזה כדי ללבות את השלהבת שבליבו, כך שההידלקות ביניהם היא מיידית. יש ביניהם הרבה מן המשותף, ובראש ובראשונה שניהם אוהבי חופש, והם גם מוכנים להעניק אותו בנדיבות זה לזה. וכשהקשת חופשי לשעוט במרחבים והדלי מקבל את מרחב הנשימה שהוא זקוק לו, השלהבת שבלבם תלבלב ותפרח והאהבה מהחלון לא תפרח. היות ושניהם סולדים ממסגרות ושיגרה, הסיכוי שהם ימסדו את יחסיהם בנישואים קונבנציונליים קטן. יחד עם זאת, ולמרות אהבת הגיוון והשינויים האופיינית להם ונטייתם להבריז ולחלוף עם הרוח, עשויה אהבתם להכות שורשים רב שנתיים בליבם בזכות ההרמוניה הבסיסית והדמיון הרב שחוגג ביניהם.

 

הקשת והדלי דומים בהשקפה הרחבה וחובקת העולם שלהם, בהעדפתם להסתכל על המקרו במקום על המיקרו, ובעובדה ששניהם מעמידים במרכז עולמם ערכים ואידיאליים. אך בעוד שהדברים בוערים אצל מזל האש קשת כאש בעצמותיו, מסוגל הדלי האוורירי להתנתק, ולגלות פחות מעורבות אישית. גם לא בטוח שהדלי יצטרף למסעות הקשת בדרכים, כי בדלי אין את האש, ואת הדרייב, (לרוב נשות המזל אין אפילו רישיון נהיגה...) ובהיותו מזל אוויר הוא מעדיף להפליג ברוחו, בעודו ספון, בדרך כלל בתנוחה מאוזנת, בביתו. ואז כשהקשת חוזר מהמרחקים, מתחדשת האהבה ביניהם ברעננות נעורים.

 

למרות שלא כל החיצים שהקשת משגר אל הדלי הם חיצי קופידון, הדלי הוא אובייקטיבי מדי והאגו שלו קטן מכדי להיפגע אישית. מה עוד שרוב החיצים שהקשת יורה אינם מכוונים לפגוע אלא להצחיק, וחבל, חושב לו הקשת, שלאנשים אין הומור כשהבדיחה מכוונת אליהם...

 

 

קשת ודגים

לכאורה הקשר שבין השניים אמור להיות בעייתי ביותר, כי בנוסף לעובדה שיסודות האש והמים שעליהם נמנים הקשת והדגים מרתיחים-מכבים-כווים זה את זה, מתוחה ביניהם זווית קשה של 90 מעלות, המכונה "ריבוע".


אך למזלם של הקשת והדגים יש להם שליט משותף, והוא לא אחר מאשר יופיטר (צדק), כוכב המזל הטוב, שיעזור להם לגשר על המחלוקות שביניהם, והן לא מעטות, שהרי שני המזלות חצויים גם בינם לבין עצמם: הקשת מסומל על ידי הצנטאורוס שחציו סוס וחציו אדם, ואילו הדגים מסומלים על ידי שני דגים, שבנוסף להיותם שניים הם גם שוחים בכיוונים מנוגדים. לא פשוט...


יחד עם זאת, בזכות התכונות המיטיבות שיופיטר משרה על ילידיו, השילוב הבעייתי של מים ואש לא יחייב במקרה הזה רתיחה, אלא יסתפק בריגושים, טמפרמנט סוער ו – הרבה קיטור. והקיטור שיפיקו השניים די בו כדי להתניע את ספינת האהבה שלהם, שכצפוי, לא תשוט על מי מנוחות... שהרי הקשת תאב המסעות יבקש לצאת מיד אל הים הפתוח, ואילו הדג המופנם יעדיף להיות ספון בנמל הבית ולתת לדמיונו להפליג במקומו... כך שהספינה צפויה להיתקל בלא מעט סלעי מחלוקת, שאחד המאתגרים בהם הוא הקונפליקט שבין גילוי הלב הקשתי לבין ליבו הלוטה ערפל של הדג. לשקר אין רגליים וגם לדג אין, מה שלא מפריע לדג לחמוק שוב ושוב מאמירת האמת, בשעה שהקשת מטיח את האמת בברוטליות ומשגר את חיציו מבלי לעשות חשבון. עם זאת, יופיטר בירך את שני אלה בהרבה נדיבות, הומור וגישה פילוסופית, כך שיש להם סיכוי להתעלות, ולמחול זה לזה על מגרעותיהם, ולהשלים ברוח הרוחניות השורה עליהם עם העובדה, שאף אחד אינו מושלם...

  

 


הכתבה עלתה לאתר ביום 18.12.200