המדור מודה לכותבים הבאים על תרומתם:

רוני ספיר

בעל תואר
B.Ac IACCMP DMWFCMS
המנהל האקדמי והמקצועי של בית ספר
מזרח מערב
לרפואה סינית קלאסית.אקו (אק אונג קאר),

מורה ומרפא רוחני מחיפה המקיים סדנאות גם בתל-אביב. אקו מרפא דרך מגוון של שיטות ריפוי ביניהם תרפיית אור וצליל, ריפוי בתזונה, קונדליני יוגה, וושיטת ריפוי שהוא קיבל ומפתח "האור האלוהי" - איבחון וטיפול על ידי רטטים ותדרים של אור צבעים קול סמלים הרמוניה ואהבה.

בריאות במזל גדי


מזל גדי קשור בחלקים הקשים בגוף, כלומר בעצמות ובשיניים, כמו כן הוא קשור בעור המהווה את המסגרת המגוננת עלינו וחוצצת בינינו לבין העולם החיצוני.

 

והפעם במדור -
מזל גדי ברפואה הסינית - מאת רוני ספיר מנהל בית הספר "מזרח מערב"
תרגילי יוגה לילידי מזל גדי - בהדרכתו של אקו (אק אונג קאר), מומחה לקונדליני יוגה
חלב עיזים - תרופת פלא לגדיים - טיפ של טלילה סטן, שחקרה את הנושא, לילידי מזל גדי

 


  


מזל גדי ברפואה הסינית

מאת רוני ספיר

על פי ההאסטרולוגיה המערבית הקלאסית אנו מאפיינים את הגדי באופן הבא מבחינה בריאותית, רגישותו של הגדי טמונה בברכיים, בעמוד השדרה, בפרקים, ברצועות הסחוס, הגידים, השיניים, הציפורניים, העור וכיס המרה. יליד המזל נוטה לסבול ממחזור דם איטי הגורם להצטננויות ולשיגרון. נטייתו להדחיק רגשותיו עלולה להחליש את בריאותו. אולם באורח פרדוכסלי, דווקא עם השנים בריאותו משתפרת. למעשה, הגדי אינו יודע להיות מאושר עד הסוף. פסימיות וספיקות עצמיים מלווים אותו ומדכאים אותו. עליו ללמוד לראות את חצי הכוס המלאה ולתת ביטוי לרגשותיו ולכעסיו.

 

כאשר אנו מתרגמים זאת לרפואה הסינית אנו רואים קשר חזק מאוד בין שני איברים בסיסיים וחיוניים בגוף ובנפש האדם. איברים אלו הם איבר הכליות הקשור למערכת השלד באספקט הפיסי ובאספקט העצמתי של כוח הרצון, הנחישות, התעוזה, התרגום למעשה של הרצונות החיוניים הבאים מחיבור עליון לאני הגבוה. האיבר השני הוא הלב, הלב הפיסי הקשור למערכת הדם אך הרבה יותר אל אספקט רוח האדם והאני הגבוה, יכולת התקשור והראיה אל מעבר לקיים, הרוח המחיה והמביאה אלינו את הרעיונות והפנטזיות.

 

אנשי מזל הגדי חייבים להיות בעשייה מתמדת, בהליכה קדימה, בהצבת אתגרים ויעדים. שעמום וחוסר עשייה יוצרת אצלם תיסכול ועצבנות, עצלות וחולי. (ברכיים – הליכה, פרקים – תנועה, רצועות – גמישות, שיניים וציפורניים –נחישות).

 

החיצוניות הגדיים נראים מחוספסים ונוקשים אך יחד עם זאת הם מאוד רגישים, נפגעים, לויאלים ובעלי עקרונות ( עמוד שידרה). תכונות אלו יוצרות תפיסה בעייתית למתבונן מבחוץ, הרבה נותר קל להתחבר לנראה על פני השטח מאשר לפנים האדם, לכן הרבה פעמים בני מזל הגדי לא ישתפו את הסובבים ברגשותיהם, דבר המביא לחוסר זרימה פנימית, תקיעויות ומועקות פנימיות ( עור האדם – המקשר בין הפנים לחוץ ובין החוץ לפנים). חשוב ביותר לגדיים לתרגל טכניקות נשימה באוויר הפתוח וזאת בכדי להזרים את הלא זורם.

 

יש לזכור כי הגדי צועד על הקרקע, קרקע יציבה ובטוחה, הגדי חייב להרגיש בטוח בסביבתו הקרובה, להיות יחד עם הקרובים לו, להרגיש את התמיכה חובקת אותו. הגדי חייב אהבה, אהבה אמיתית, אהבה רומנטית. מרכיב זה יוצר את הרוך והנעימות אצל הגדי ורק בדרך זו הפנים הרגיש והרך יוצא החוצה.

 

הקשר לכיס המרה הוא דו כיווני, האחד קשור במערכת העיכול הכל כך חשובה לגדיים, הרי שהם צריכים לעכל ולפרק כל אספקט בחיים בכדי להגיע להחלטה ולבנות אסטרטגיה לפעולה. וכן הקשר לתזונה, תזונה שומנית מכבידה מאוד על הגדיים יוצרת כבדות וחוסר תנועה. האספקט השני של כיס המרה קשור לתעוזה וליכולת להחליט החלטות, גם כאן חוסר מעש גורם לתקיעות ולתיסכול המביא לעצבנות וחולי.

 


 

 

תירגול במזל גדי - יוגה לחיזוק הברכיים
ובאשר לתרגולים העוזרים לחזק את "עקב האכילס" של הגדי - הברכיים - התייעץ המדור עם אקו (אק אונג קאר) . 

אקו ממליץ על התרגילים הבאים:
1. שיכבו על הגב רגליים ישרות- בשאיפה הרימו כל רגל לסרוגין וכופפו את הברך אל החזה- בנשיפה החזירו את הרגל לרצפה ישרה והרימו את השניה- המשיכו ל 1-3 דקות

 

2. בישיבה על הרצפה - שבו בגב זקוף (ניתן לשבת על כרית לשם הגבהת האגן) - כופפו את הבירכיים והביאו כף רגל לכך רגל- החזיקו את כפות הרגליים בעזרת הידיים- התחילו להניע את הברכיים בשאיפה למתוח ולישר את הרגליים כלפי מעלה ובנשיפה לשחרר- להמשיך 26 פעמים. החרוצים ביניכם יכולים לחזור על התרגיל גם 52 פעמים.
ולגבי מספר הפעמים שיש לחזור על התרגיל הזה, אקו מסביר: המספר 26 מייצג 8 שהוא האינסוף, והמכפלה שלו 52 היא מספר הצ'קרות שלנו.

 


 

 

חלב עיזים - תרופת פלא לגדיים

בשורה לגדיים הזקוקים, כידוע, למנת-יתר של סידן ומינרלים כדי לחזק את העצמות והשיניים שלהם. מסתבר שהמזון העשיר ביותר באותם מרכיבים החיוניים לבריאותו של הגדי נמצאים, איך לא, ב- חלב עיזים. חלב עיזים עשיר יותר מחלב פרה בסידן, זרחן, מגנזיום, נחושת ומנגן, שהם המינרלים החיוניים לחיזוק העצמות והשיניים.

 

אז גדיים יקרים – אם אין לכם איזושהי בעיה בריאותית שבגינה אתם מנועים מלשתות חלב, אזי חלב עיזים הינו טבעי עבורכם, כמו שחלב פרה טבעי לעגל...

 

ולאלה מכם הזקוקים ל"הוכחה מדעית", הרי היא לפניכם - מחקר שפורסם לאחרונה קובע כי חלב עיזים יעיל מחלב פרה במניעת דילול העצם. המחקר שפורסם ביולי 2007 נערך באוניברסיטת גרנדה

 

 


הכתבה עלתה לאתר ביום 13.1.2008