בריאות במזל קשת


מזל קשת קשור בחוליות התחתונות של הגב ובאגן הירכיים, ששם חוברו להם האדם והסוס שבסמל המזל יחדיו. איברים אלה הם רגישים במיוחד אצל הקשתים.

 

יעקב מי בר, מפענח בדיקות דם ורושם תזונה נכונה וויטמינים נותן החודש עצות בריאות לילידי מזל קשת.

 

יעקב ביקש להקדיים להמלצות שלו הסבר קצר: 

הכבד הוא המעבדה של הגוף, והוא מנקה את הדם כאשר הכבד לא מתפקד כמו שצריך יש בדרך כלל גם בעיה במערכת העיכול. כתוצאה מכך יש ספיגה לא נכונה של מזון וחסרים של ויטמינים שלא נקלטים בגוף(בגלל פעילות לא תקינה) ואנשים מרגישים חלשים ואפטיים. אוכל שלא מתעכל גורם  וליציאות לא תקינות. בעיות כבד יכולות להתחיל מדברים המינוריים ועלולים להתפתח לדברים קשים כמו כבד שומני, דלקת כבד ואפילו שחמת כבד.

 

כדי לשמור על כבד בריא נותן יעקב את ההמלצות הבאות:

דברים שיש להימנע מהם כי הם מזיקים לכבד:   יש להימנע ממונסודיום גלוטומט הנמצא במזונות רבים ובמיוחד באבקות מרק. מזיקים במיוחד לכבד גם צבעי מאכל, מאכלים מטוגנים, שומנים רוויים וכל מה שגורם לקולסטרול. אסור להרבות בשתיית אלכוהול.

מועילים לכבד:   ירקות ופירות ובמיוחד אבוקדו וזיתים.  רצוי גם להשתמש בשמן זית ולא בשמנים אחרים. טחינה היא בריאה מאוד בתנאי שקונים אותה גולמית ומכינים אותה בבית. גרעיני חמניות, לחם מלאה ונבטי חיטה – לא צריך להכין מהם מיץ אלא להוסיף לסלט.
כמו כן ממליץ יעקב על חמאת סומסום, חלבה, ומיצים מגזר, סלק, אשכוליות, ועלי כרוב. 

הויטמינים שמחזקים את הכבד הם גדילן מצוי ושן ארי.  
יעקב מדגיש  שלא כל המלצותיו מתאימות לכולם, ויש להתאים לכל אחד את הויטמינים והמינון באופן אישי.

 

 

 תירגול במזל קשת

ובאשר לתרגולים העוזרים לחזק את "החוליה החלשה" של הקשת - החוליות התחתונות של הגב ואגן הירכיים, התייעץ המדור עם אקו (אק אונג קאר),  מורה ומרפא רוחני מחיפה המקיים סדנאות גם בתל-אביב. אקו מרפא דרך מגוון של שיטות ריפוי ביניהם תרפיית אור וצליל, ריפוי בתזונה, קונדליני יוגה, וושיטת ריפוי שהוא קיבל ומפתח "האור האלוהי" - איבחון וטיפול על ידי רטטים ותדרים של אור צבעים קול סמלים הרמוניה ואהבה. 
 

אקו ממליץ על התרגילים הבאים לחיזוק אגן הירכיים והחוליות התחתונות:
 
1. שבו בישיבה נוחה על הרצפה ברגליים משולבות, או על כסא- שימרו על גב ישר, בשאיפה מהאף דיחפו את הגב התחתון קדימה ופיתחו את בית החזה, בנשיפה מהפה דיחפו את הבטן פנימה וקמרו את הגב התחתון
המשיכו כך בנשימות עמוקות ומלאות 1-3 דקות
 
2. שכבו על הגב- כופפו את הברכיים, כשכפות הרגליים על האדמה, הניחו את הידיים על הרצפה בצידי הגוף או איחזו את הקרסוליים, בשאיפה מהאף הרימו את האגן כלפי מעלה, הרגישו כאילו מישהו מושך אתכם עם חוט מהטבור אל התיקרה - בנשיפה מהאף שחררו את האגן אל הריצפה. חיזרו על התרגיל 12 פעמים
להרפות על הגב למשך 3 דקות בעיניים עצומות לשלוח אור ואהבה לגב התחתון שלכם

 

 

הכתבה עלתה לאתר ביום 13.12.2007