הטלה הוא מזל-השמש של רוב האישים המוזכרים בכתבה

באותם המקרים שבהם הטלה הוא המזל-האישי
(או מזל הירח) של אישיות מסויימת, מצויין הדבר באופן מפורש.


מזל-השמש

הוא המזל שבו נראתה השמש בחודש הלידה

המזל-האישי

הוא המזל שעלה באופק המזרחי של מקום הלידה, בזמן הלידהומה מגלה לנו טלילה
על המזלות האחרים
?

במדור מזל החודש

הופיעו המזלות הבאים -

תאומים, סרטן, אריה, בתולה, מאזניים, עקרב, קשת, גדי, דלי, דגים, טלה, שור
עוד על מזל טלה


על חיי האהבה של הטליים והתאמתם למזלות השונים, קיראו ב -

ממזל טלה באהבה


כיצד משתקף מזלם של כוכבי במה ילידי טלה בתקפידים שהם מגלמים?

כוכבים נוצצים במזל טלה
גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר

ומה מבשרת רוח המזל של חודשי השנה האחרים?


קיראו כיצד שיקפו אירועים שהתרחשו לאחרונה בארץ ובעולם את רוחו של המזל שבחסותו אירעו

התאומים ברוח הזמן

הסרטן ברוח הזמן

האריה ברוח הזמן

הבתולה ברוח הזמן

המאזניים ברוח הזמן

העקרב ברוח הזמן

הקשת ברוח הזמן

הגדי ברוח הזמן

הדלי ברוח הזמן

הדגים ברוח הזמן

הטלה ברוח הזמן

השור ברוח הזמןקיראו עוד על
מדורנו החדש
המזל ברוח הזמן
גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסברגולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר
גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר


והנה עוד קשר
קדמוני-ראשוני-טליי:

לצד ראשו של האדם הנאנדרטלי המוצג במוזיאון בפריז, מוצג ראשו של הפילוסוף הצרפתי רנה דקאר. מזלו של דקאר היה - איך לא - טלה...

מזל החודש - טלה


למדורנו החדש הטלה ברוח הזמן

 

כדי לגלות את המוטיב המרכזי של המזל לא צריך ללמוד אסטרולוגיה - די להתבונן בסמל המזל כדי לקלוט את הרעיונות המרכזיים הגלומים בו. מה מגלה לנו סמל הטלה?

   


סמל קרני האייל המייצג את המזל מדבר בעד עצמו, והוא עושה זאת - בדומה לטלה שאף פעם אין לו בעיה לדבר בעד עצמו - בישירות ובבוטות. סמל המזל אומר כולו: "אני נוגח, אני הולך ראש בראש ואני חייב לנצח - ואוי למי שיהין לעמוד בדרכי". הגישה של "אני ואפסי עוד" היא טיפוסית לטלה, מזל אש המאופיין במנת-יתר של אישיות, בנוכחות חזקה ובכריזמה הניתזת ממנו כמו גיצים ממדורה.

מזל האש הלוהבת טלה הנשלט על ידי מארס-מאדים כוכב המלחמה הוא דינאמי, שוקק אנרגיה ושש אלי אתגר. הטלה, מזל לוחמני ותחרותי האומר כולו תעוזה, עזוז ורוח קרב, הוא ראש וראשון למזלות, מה שאומר שהוא המזל הפותח בניסן חודש האביב -  הוא חודש מרץ - את גלגל המזלות בפרץ של מרץ. כך שהטלה מסמל בנוסף לחיוניות אביבית ולרעננות נעורים את מושג ה"ראשוניות" ואת הצורך להיות תמיד ראשון,להוביל, להנהיג, להיות החלוץ ההולך בראש המחנה וראש החץ.ההתבוננות בסמל הטלה גילתה לנו כמה מדרכי הביטוי המובהקים ביותר של המזל. בואו נראה כיצד באים מוטיבים מרכזיים אלה לידי ביטוי באישיותם ובגורלם של ילידי טלה מפורסמים כמו גם באירועים המתרחשים בעולמנו בחודש שבו שולט הטלה. 

 

 


מזל טלה ומוטיב ה"אני" והאגו טריפ


הגותו של הפילוסוף הצרפתי רנה דה-קאר סובבת סביב ה"אני", ותמציתה באה לידי ביטוי במשפט קצר אחד בן חמש מילים שהמילה "אני" מופיעה בו פעמיים - "אני חושב משמע שאני קיים".


אפשר לאהוב את ארקדי גאידמק ואפשר לא, אבל דבר אחד ברור – הוא אישיות, הוא טיפוס, הוא קובע את כללי המשחק ולא רוקד לפי החליל של אף אחד, ובקיצור - ארקדי הוא אקזמפלר יחיד ומיוחד.
באביב 2007 הודיעה חברת סלולר כי היא בחרה בגאידמק להוביל את הקמפיין שלה, בהסבירה שהאיש מסמל את הצד החדשני והנועז של החברה. "חדשני" ו"נועז" הן מילות מפתח של מזל טלה.

ואילו גאידמק הסביר שנעתר להצעה כי הבטיחו לו שתמונתו תתנוסס על שלט חוצות בגובה 70 מ'... 

 

 


מזל טלה ומוטיב אישיות האש הדינמית והגדולה מן החיים


אי אפשר לטעות בחותם האישי של אמנים ילידי טלה. מזל אש זה מטעין את ילידיו באישיות מלאת כריזמה ולהט שמזניקה אותם לקידמת הבמה -

 

חותמה האישי של הזמרת שושנה דמארי בעלת אישיות האש הלוהבת ניכר תמיד בשירתה. דמארי מזוהה במיוחד עם השיר "כלניות" המהלל את הצבע האדום, צבעו של מזל טלה.

 

גם הזמרת ריטה מאופיינת בהגשה מאוד אישית ומרטיטה, שאי אפשר לטעות בה, של שיריה. שירתה של ריטה היא אישית גם מהבחינה שיש בה משהו חושפני ואינטימי היוצא ישר מהלב, לצד הדראמה הגדולה מן החיים והפאתוס שבשירתה.
דמארי וריטה, שאני מכנה אותן דמאריטה, ניחנו ללא ספק באותו להט רגשי האופייני כל כך למזל האש טלה.

 

צ'רלי צפלין היה הרבה יותר משחקן - צ'פלין לא היה שחקן שגילם דמות מסויימת, אלא מי שיצר וברא דמות גדולה מן החיים שזוהתה תמיד איתו, ואך ורק איתו.

 

הארי הודיני היה ללא ספק תופעה - תופעה פנומנלית שאפילו ההגדרה רב-מג קטנה עליו. מי שקרוב להשתוות אליו הוא דיויד בליין שמדהים את העולם חדשות לבקרים בפעלוליו מעתיקי הנשימה. הודיני ובליין מאופיינים בסיכון העצמי העצום שיש בהופעותיהם, כיאה למי שנולדו במזל טלה הקורא תגר לסכנות. שניהם, אגב, יהודים.

 
הצייר וינסנט ון גוך היה טלה טיפוסי, עובדה שבאה לידי ביטוי לא רק בהיותו פורץ דרך נועז בתחום הציור אלא גם בסגנונו האישי-ייחודי הלוהב באש ולהט, וכולו אומר - או יותר נכון צועק – "טלה!"
  

 


מזל טלה ומוטיב המלחמה, המאבק, המנהיגות, האש והצבע האדום


הקריירה הצבאית המרשימה של גנרל דווייט אייזנהאואר, אשר הוביל את כוחות הברית במלחמת העולם השניה לנצחון, אופיינית למזלו האישי טלה הנשלט על ידי מארס כוכב המלחמה. לאחר המלחמה נבחר אייזנהאואר לנשיאה ה-34 של ארה"ב.

 

המקבילה הישראלית של נשיא עם עבר צבאי מפואר הוא עזר וייצמן, שהיה מפקד חיל האויר בזמן מלחמת ששת הימים ונבחר כעבור שנים להיות נשיאה השביעי של מדינת ישראל. מזלו האישי של ויצמן, בדומה לאייזנהאואר, היה טלה.

 

יצחק רבין רמטכ"ל מלחמת ששת הימים ולימים ראש ממשלת ישראל, היה בעל אופי של ג'ינג'י שהירבה "לראות אדום" -  כיאה למי שכוכב מאדים וגם מזל טלה דומיננטיים במפת לידתו. הכרזתו של רבין עם היבחרו בשנת 1992 לראשות הממשלה "אני אנווט, אני אוביל" היטיבה לבטא את רוח ה"אני! אני!" של מזל טלה שבו נמצא הירח שלו. הירח מסמל בהורוסקופ של גבר את הנשים בחייו, ופרט מאלף הוא שאימו כונתה "רוזה האדומה", ואילו אשתו, לאה, היתה בת מזל טלה.

 

דניאל כהן-בנדיט, הלוא הוא "דני האדום" היה בצעירותו בנדיד לא קטן, כיאה למזלו טלה. כהן-בנדיט הכריזמתי וחם המזג היה מנהיגה של תנועת מחאת הסטודנטים בצרפת בשנות הששים. הכינוי "דני האדום" הודבק לו באותה תקופה לא רק בשל הסוציאליזם הרדיקלי שלו אלא גם בגלל צבע שיערו. מה שבטוח הוא שהבחור משך אל עצמו הרבה אש. כהן-בנדיט שהוא בן להורים יהודים ממוצא גרמני, אף גורש בצעירותו מצרפת בתואנה שהוא "זר חתרני". למרות עשרות השנים שחלפו מאז שנות הששים "דני האדום" ממשיך גם היום למשוך אש, ודעותיו העצמאיות מותקפות מכל החזיתות - הן מהצד הימני והן מהצד השמאלי של המפה הפוליטית.

 

 


מזל טלה ומוטיב החיספוס החוצפה ו - הצבר


הסופר ואיש הבוהמה דן בן אמוץ היה כיאה לבן מזל טלה אישיות ייחודית בעלת מאפיינים בולטים, מה שנקרא טיפוס. בנוסף על כך הוא היה גם התגלמותו של אב-טיפוס הצבר המיתולוגי. לא קשה להבין מדוע בן אמוץ, שהיה בן מזל טלה, הזדהה לחלוטין עם דמותו של הצבר המכונה על שם אותו צמח קוצני שקשור, איך-לא, במזל טלה כמובן. הזהות בין בן אמוץ לדמותו של הצבר היתה כה מושלמת עד כי איש לא העלה בדעתו שהצבר האולטימטיבי הזה נולד בעצם בפולין, וחי שם עד שנות נעוריו תחת השם מוישה תהילימזייגר.

 

המושג "צבר" הוטבע רק שנים ספורות קודם לעלייתו של הנער מוישה תהילימזייגר ארצה והפצעתו בדמותו של דן בן אמוץ, הצבר ב"ה" הידיעה. ומעשה שהיה כך היה - בשנת 1931 פרסם העיתונאי אורי קיסרי את המאמר "אנחנו עלי-הצבר!", שבו הושוו לראשונה הישראלים ילידי הארץ עם צמח הצבר המצוי.

תאריך פרסום המאמר היה ב- 18 באפריל. במזל טלה, אלא מה.

 

בשפות זרות אחדות, כמו למשל באנגלית ובגרמנית, קיימת זהות בין המושגים "טרי" ו"חצוף", כלומר החוצפה מזוהה עם נעורים ורעננות. עזר וייצמן, צבר אוטנטי ברמ"ח איבריו שהטלה היה מזלו האישי, לא נתן לשום רוח של "מממלכתיות" לשרות עליו אף כשכיהן כנשיאה השביעי של מדינת ישראל. גם בערוב ימיו היתה בו רוח נעורים רעננה שהתאפיינה בלא מעט עוקצנות צברית וחוצפה.

 

 
הכתבה עלתה לאתר ביום 23.3.2008 

 


   

מדורנו החדש "מזל החודש ברוח הזמן" מוקדש החודש למזל טלה

 

 

הטלה ברוח הזמן - בציר 2009

לבציר 2010     לבציר 2011     לבציר 2012    

 

ראשוניות ותחרותיות, העזה ולוחמנות, אהבת אתגרים וסיכונים - כל אלה מאפיינים את המזל הראשון טלה, הנשלט על ידי מארס כוכב המלחמה ויסוד האש. הטלה הוא ללא ספק מזל דינמי, לוהט ונלהב שאש בוערת בעצמותיו. אז מה הפלא שהכל תמיד בוער לטלה הנמהר והפתיל שלו - מה זה קצר...

  

 הטלה מתקשר אל התחלת ההתחלות - אל המפץ הגדול, כמו גם לכל פריצת דרך והתחלה חדשה. גם השנה העברית הקדומה נפתחה בניסן חודש האביב, וראש השנה חל באותם הימים במזל שהוא ראש וראשון למזלות - הטלה. המנהג לתקוע בקרן האייל - השופר - בראש השנה, מקורו בימים ההם. האביב הוא תקופה של התפרצות אנרגיות צעירות וקופצניות המשתקפות במלה האנגלית Spring כמו גם במלה פסח שמשמעות שתיהן לדלג ולקפץ. חג הפסח עצמו המסמל פריצת דרך, שחרור והתחלה חדשה, מיטיב לגלם את רוח המזל.    

 

 

והנה כמה דוגמיות מבציר טלה 2009 - 

 

 שוד מזויין במספרה הסתיים באונס השודד על ידי הספרית
מקצועות העוסקים בראש, כמו כובענות וספרות למשל, קשורים כמובן במזל הראשון טלה השולט, איך לא, בראש.
מה פלא אם כן, שידיעה מרעישה על ספרית שהתגברה במו ידיה על שודד חמוש באקדח שפרץ למספרה שלה בעיירה הרוסית משצ'ובסק, תעשה כותרות בימים טרופים אלה של מזל טלה? הספרית אולגה (28) שעברה הכשרה באמנויות לחימה, הכניעה את השודד המבוהל ויקטור (שמשמעות שמו – "מנצח" – לא עמדה לו הפעם) וכפתה אותו באמצעות כבל של מייבש שיער. בעוד השודד כפות ואזוק, גילתה הספרית-אשת-הלפידות להיטות להיפטר מלקוחותיה וסילקה אותם מהמספרה בטענה שעליה להזעיק את המשטרה. כשנותר השודד בגפו עם אולגה התברר לו שהספרית החמושה בחגורת קרטה צהובה חפה לחלוטין מחגורות צניעות למיניהן. היא החלה לגפף את השודד הכבול, אילצה אותו להסיר את תחתוניו, דחפה לפיו כדורי ויאגרה והפכה אותו במשך שלושה ימים לא-תמימים לעבד מין. כל זאת לפני שהשבוי שלה הצליח לנוס על נפשו ולהתלונן במשטרה.

מוטיב הכבילה והקשירה הדומיננטי כל כך במקרה זה משקף את העובדה ששליטו הגברתן של מזל טלה, מארס כוכב המלחמה, נמצא ממש באותם הימים במזל הכניעה והשיעבוד דגים, מיקום שללא ספק מחליש את מארס, שאותו מגלם בסיפור הספרית השודד ויקטור שלמרות שמו ("מנצח") יצא במקרה זה  מהמערכה כשידו על התחתונה.

 

 

מארש צבאי כשמארס צועד בדגים
ב-19 באפריל השנה התקיים ברומא מצעד צבאי לציון אלפיים ומשהו שנים להקמתה של העיר שתושביה הקדומים והלוחמניים סגדו לאל המלחמה מארס, שליטו של מזל טלה. והיות וכוכב הלכת מארס נמצא בימים אלה במזל דגים, תוכלו לחפש, וגם למצוא, מאפיינים דגיים באותו מצעד. ואכן משתתפי המצעד צעדו בסך כשהם מחופשים לחיילים רומיים מכף רגל ועד ראש.
תחפושות קשורות כמובן במזל דגים שבו חל חג המסכות, ומה יכול לבטא טוב יותר את השילוב טלה-דגים אם לא התחפשות ללוחם אמיץ, לאייל איש-חיל?
 


המכונית הלוהטת

ב- 17 באפריל השנה חגגה מוסטנג, מכונית הנעורים והספורט האולטימטיבית של כל הזמנים יומולדת 45 .
בהגעתה לגיל העמידה נזכרו מעריציה כיצד פרצה המכונית, בת טלה טיפוסית שכמותה, כבר ביומה הראשון בדהרה פראית קדימה וכבשה בסערה את כבישי ארה"ב והעולם. ההצלחה היתה חסרת תקדים – כאשר אך ירדה מפס הייצור של פורד התחרו קונים צעירים בלהט ייצרי על הזכות לזכות בחסדיה של המכונית ששמה תשוקה, שנחטפה על ידי ההמון השוקק ביום השקתה ה- 17 באפריל 1964, עד למכונית האחרונה.

ההתלהבות המיידית שעוררה המכונית אופיינית למזל האש טלה שבו נולדה, שאין אצלו דבר כזה – הצתה מאוחרת. שמה, מוסטנג, כלומר סוס-פרא, משקף את השפעתו מזל קשת – המסמל סוסים -  על  תאריך לידתה. הקשת משרה מהשפעתו על עשרת הימים האחרונים (11 - 21 באפריל) של מזל טלה. ראו דקנט.

 

 

האירוע הבא הוא מבציר השנה שעברה, 2008, אבל ליחו ממש לא נס -

 
אשה ניצחה במרוץ מכוניות
3 ימים (ושנים רבות) לאחר פריצתה של המוסטנג, התחוללה שוב סנסציה מוטורית-מטאורית במזל טלה  ברוח הספידי-טורבו המאפיינת אותו: ב- 20 באפריל 2008 ניצחה לראשונה בהיסטוריה אשה בתחרות מרוצי מכוניות. הנהגת, דניקה פטריק, צעירה אמריקאית יפהפיה בת 26, ניצחה במרוץ האינדי שנערך ביפן, והשאירה את כל הגברים, פעורי פה, מאחור.

ומהו מזלה של האשה הראשונה שניצחה בספורט האקסטרימי- גברי הזה? פטריק, ילידת 25.3.1982, היא בת טלה כמובן.

 

 

המדור עלה לאתר ביום 25.4.09

 

 

 


 

הטלה ברוח הזמן - בציר 2010

לבציר 2011      לבציר 2012

 

מזל טלה שולט, איך לא, בכבשים, איילים, איילי ברזל נגחנים ושאר נכסי צאן ברזל...  חלקם, לפחות יככבו בסיפורים הבאים שארעו השנה בהשפעת הטלה:
אסירים נמלטים בעור של כבש -  ב- 13.4.10 דיווחה התקשורת על מבוכה שאחזה במשטרת בואנוס איירס. הסיבה: שני אסירים מסוכנים, מקסימיליאנו פריירה ואריאל דיאז שנמלטו מהכלא יותר משבוע קודם לכן, והצליחו לחמוק, כשהם מחופשים לכבשים, מהמשטרה שערכה אחריהם מצודבכוח מוגבר של 300 שוטרים. מספר ימים לאחר שנמלטו טען בעל חוות כבשים מקומית כי נגנבו ממנו שני עורות שלמים של כבשים כולל הראש. מאז התקבלו מספר דיווחים כי השניים נצפו כשהם חולפים בלילה, בתחפושת הכבש שלהם, בריצה בשדות. מקורות משטרתיים הסבירו שקשה מאוד לאתר אותם מבין אלפי כבשים אחרות.

 

ומכבשים – לאיל: בסוף חודש מרץ דווח על התפרצות זעם של שחקן הכדורגל איל ברקוביץ, שהשתלח בשופט כדורגל.  איל, כפי ששמו מעיד בו, הוא בן מזל טלה המסומל על ידי האייל, הידוע בתור בריה נגחנית למדי. המזל ידוע כמהיר חימה וקצר פיוזים. מה שנקרא חם מזג. מזג - אש. 

 

 


"הטלה הפותח בפרץ-מרץ של אש ראשונית לוהבת ולהוטה את גלגל המזלות מסמל את התחלת ההתחלות" - 

המדענים במאיץ החלקיקים בשווייץ השלימו צעד נוסף בדרך לשחזור התנאים במפץ הגדול - בישרו הכותרות ביום 30.3.10. היתכן מזל המתאים יותר מהטלה להזניק בו את תחילת פעילותו של מאיץ החלקיקים שמשחזר את ההתחלה של כל ההתחלות, הלוא הוא "המפץ הגדול"?
ולא שלא ניסו. שנה וחצי קודם לכן ניסו להשיק את הפרוייקט במזל הבריאות בתולה, ומיד הוא הצטנן וקיבל נוזלת. הבתולה קשורה אמנם בכל מה שקטן ומיקרוסקופי, כמו חלקיקים למשל, אך מצד שני היא גם "קטנה על" פרוייקט-על שכזה. מה עוד שבאותו הזמן נמצא גם סטורן בבתולה. רק האש, התנופה וההאצה של הטלה היה לאל ידם – או אולי לאיל ידם – להמריץ את הפרוייקט ולהוציאו  מהקיפאון שכפה עליו סטורן בבתולה

 

פתיחה נוספת שיצרה "מפץ גדול", אם כי בקנה מידה עולמי בלבד, ולא קוסמי,  היא השקת האייפד בתחילת אפריל השנה –   שהרי השקות, פתיחות והתחלות חדשות מתרגשות על העולם בהשפעתו המתפרצת של מזל טלה.
ובלי נקודה ישראלית אי אפשר:  האדם הראשון בעולם שזכה לקבל את המכשיר הוא בעלה של ח"כ עינת וילף (עבודה), כך מגלה בסיפוק לוקאל פטריוטי העתון "ידיעות אחרונות" (5.4.10). מסתבר שבעלה של הח"כית, העתונאי הגרמני ריצ'רד גוטיאר, נסע באופן מיוחד לניו-יורק כדי לאסוף את המכשיר שאותו הזמין כמה חודשים מראש. במשך יממה המתין בתור, במקום השמיני והמכובד למדי. "בשלב מסויים מנהל החנות הודיע שיש זכות קדימה למי שהזמין מראש – ואף אחד מהשבעה שהיו לפני לא עשה זאת", סיפר גוטיר לכתב העתון.

 

 

 

בחודש ניסן שמזלו טלה חל חג החירות (פסח), מה שאומר שחופש ועצמאות הם בראש מאוויו של הטלה, נכסי צאן ברזל שעליהם יהיה נכון תמיד להילחם. כך שבנוסף לצאן ולכבשים קשור הטלה גם בברזל, במלחמה ובכיבושים, ובכל הקשור בפעולה מהירה ונחרצת, במנהיגות ובראשוניות, ואיך לא - באש ובצבע האדום.

מהפכת הבזק שחוללה "אשת הברזל" מקירגיזסטן, רוזה אוטונבייה, תחת הסיסמה  "חרות או מוות" – משקפות אחד על אחד את המהות הטליית. אפילו שמה הפרטי -  רוזה -  מבטא את הצבע האדום של הטלה (רוז = אדום). "אשת הברזל" פעלה במהירות ובנחישות טליית טיפוסית גם כאשר דפקה על הברזל בעודו חם ובו ביום שבו תפסה את השלטון בארצה בקרב עקוב מדם (7.4.2010) הכתירה את עצמה לנשיאת המדינה. בזאת זכתה רוזה "האדומה" להיות האשה הראשונה שמכהנת כנשיאה באחת ממדינות חבר העמים שהשתייכו בעבר לבריה"מ. זהו בהחלט הישג ראוי לציון, מה עוד שאוטונבייבה "עשתה זאת" במדינה שבה רגלי הנשים מודרות מהפוליטיקה.


.בנגקוק, עיר בלהבות -  במקביל למהפכה בקירגיזסטן, התחולל באותם ימים ממש, מרי אזרחי אדיר מימדים בתאילנד -  הצבע האדום שלט  בבנגקוק הבירה והאש אחזה ברחובותיה. בתחילת אפריל פרצו הפגנות סוערות של "החולצות האדומות", אירגון אופוזיציה שדרש לפטר את הממשלה. אלפי המפגינים שהגיעו לבנגקוק מכל רחבי תאילנד נתקלו בתגובה אלימה של המשטרה שפתחה עליהם באש וגרמה לעשרות הרוגים. והעולם - שתק.

 

 

 

בהשפעת מזל האגו, טלה, רוצות גם הנשים להיות ראשונות - 
שיא נשי נוסף :  ביום 7.4.10 שבו הוכתרה האשה הראשונה לנשיאת קירגיזסטן, נקבע שיא נשי נישא וחלוצי נוסף -  לראשונה שוהות בעת ובעונה אחת 4 נשים בחלל: שלוש מהן במעבורת דיסקברי, והרביעית - איזה צרוף מקרים, במעבורת מקזחסטן. אמנם לא בדיוק קירגיזסטן, אבל דומה.

 

ובינתיים בארה"ב:  צעדת מחאה של 24 נשים חשופות חזה הציגה את הצד הנלעג של הפמיניזם הרדיקלי.  ואולי גם את התשובה האמריקאית לבעיות העולם.   24 המופלאות שצעדו חשופות חזה ברחובות פורטלנד שבארה"ב, הצהירו שצעדי המחאה שבהן הן נוקטות נועדו לקדם את שיוויון המינים: כי לא יתכן, הצהירו בתוקף, שרק גברים יהנו מהפריבילגיה להתהלך ללא חולצה.
ככה שאל תגידו שאין לנשים אלה אג'נדה, או לכל הפחות אג'נדלה... (נדמה לי שהעתונאית דנה ספקטור טבעה את המושג)
והנה תהייה קטנה: האם הלוחמות האמיצות על הזכות להשיל את חולצותיהן (תוצרת תאילנד?) ולוותר עליהן, צריכות לשמש אות ומופת לאנשי "החולצות האדומות" לנהוג כמותן, ואולי אף להגדיל לעשות ולוותר על הכל, כדי לפתור את מצוקותיהם?

 

 

 

חשופות החזה חשפו בפנינו  שמזל טלה קשור בחשיפה -  שהרי המזל שבו חל חג החירות קשור לא רק ביציאה מעבדות לחירות (מדגים לטלה) אלא גם ביציאה מהארון, בהסרת מסכה ולוט ובגילויים ותגליות בכל תחום אפשרי - ולא רק במישור הרכילותי שבו, בעוונותינו, נסתפק עכשיו:
ב- 30.3.2010 יצא הזמר ריקי מרטין מהארון. "אני גאה לומר שאני גבר הומוסקסואל בר-מזל. בורכתי להיות מי שאני", כתב הזמר באתר הרשמי שלו, כדי לשים קץ לשמועות שרחשו שנים רבות סביב זהותו המינית.

וממש באותם ימים של סוף חודש מרץ התרגשו עלינו בערוץ 10 פרומואים שהבטיחו חשיפה חשיפתית של הזמר יהודה פוליקר. פרט מאלף הוא  שפוליקר ומרטין נולדו בהפרש של יום – פוליקר ב- 25 בדצמבר (1950) ומרטין ב- 24 של אותו חודש (1971).

ואילו בארה"ב הופיע במקביל ספר שלטענת מי שחיברה אותו חושף את האמת על אופרה ווינפרי
 

 

 

 ונחזור שוב למוטיב האש שהוא כה מרכזי במזל טלה שילידיו אוהבים, גם אוהבים, לשחק באש -

האם חולון בוערת? בתחילת אפריל דיווחה התקשורת על לילה של אש ותמרות עשן בחולון.  השריפות פרצו בזו אחר זו בשש כניסות לבנייני מגורים באיזור הרחובות פרוג וחנקין. "רצנו  משריפה לשריפה" סיפר אחד הכבאים שתוזזו באותו לילה. 
כעבור זמן קצר ביותר, שהרי בטלה הכל קורה מיד ומהר, נעצר חייל (ארכטיפ המסומל על ידי האייל) תושב העיר כחשוד בהצתות - זאת לאחר שהתוודה בפני מפקדו כי הוא-הוא האחראי להן. אלא שמאז מעצרו מציג את עצמו החייל ככיבשה לבנה ובת-צאן תמימה וטוען כי מדובר בהלצה של 1 באפריל. מה שנקרא – חומד לצאן. 

 

טיפול מדליק בסין - המטפל הסיני האן לי המנהל מרפאה בבייג'ינג הבירה, אינו מסתפק בטיפול רגיל כשהוא מטפל בחום באיברים כואבים. בשיטה החדשה שהמציא הוא עוטף את הפציינטים בשמיכות ספוגות בשמן, ואז מעלה אותן באש כלפיד בוער. "זה נראה מסוכן, אבל אם עושים את זה נכון זה לא מזיק" אומר המרפא באש המעיד על עצמו שלא איבד ולו פציינט אחד. גם הפציינטים מרוצים, והמתרפא לי צ'נלינג מעיד שלהיות אפוף בלהבות אינו סיפור בלהות ואף ממליץ על השיטה בחום. צ'נגלינג, פקיד בן 53, בא לקבל טיפול באש שלוש פעמים בשבוע. "הלהבות לא נוגעות בגוף, אלא יוצרות חום שחודר לתוך הגוף ומשאיר אותך רגוע ונינוח לגמרי. אחרי הטיפול אני חוזר לעבודה כשאני מרגיש כמו חדש", מצוטט הפציינט הנלהב בידיעה שהופיעה בתקשורת בתחילת אפריל.
 

 

 

המדור עלה לאתר ביום 2.6.2010

 

  


 

 

הטלה ברוח הזמן  -  בציר 2011

לבציר 2012

 

 

בתור ראש וראשון ל-12 המזלות מסמל הטלה את הראשוניות ואת הראש ; והנה, סמליות טלאית זו מצאה לעצמה ביטוי מובהק שבמובהקים בידיעה שהתפרסמה בימים טרופים אלה של מזל טלה, וזאת תחת כותרת שהיא לא סתם טלאית אלא 'תלת-טלאית': 

 
תחת הכותרת "הפנים שמאחורי יירוט כיפת ברזל", שסמליותו של מזל טלה, הקשור בין השאר בברזל ובראש (ומכאן שגם בפנים ובכובעים וכיפות למיניהם), מופיעה בה שלוש פעמים (!)  מדווח 'ידיעות אחרונות' (15.4.11) שהחייל דניאל בהרי עשה משהו ראשוני שאף חייל לא עשה לפניו. כשהיה "ללוחם הראשון בצה"ל שיירט גראד".
ומהי דרגתו של אותו לוחם ראשון וראשוני? סמ"ר, כלומר סמל ראשון. אצל הטלה, ללא ספק, ראשון, ראשון, חביב... מה עוד שבאותו היום, 7.4.2011, השמש שהגיעה למעלה ה-16 של מזל טלה, נצמדה ליופיטר כוכב ההצלחה יופיטר.

ועוד על טילים וטליים - ובאותו הקשר של ראשוניות:  עשרה ימים לאחר היירוט המוצלח (17.4.2011) הכריזה כותרת ב"הארץ":  "היום לפני 10 שנים: | שדרות נכנסת לראשונה לקו האש   (17 אפריל 2001)."
 

 

הטלה מסמל ראשוניות והתחלות ובהיותו מזל האביב הוא מגלם רעננות נעורים, גילאים צעירים ואת התחלת החיים, ולכן אין זה מפתיע שבמזל טלה פורצים אל קדמת הבמה, בפרץ טלאי של מרץ, כשרונות צעירים:

 

"אפשר להיות מעצב אופנה כבר בגיל חמש, קובעת ססיליה קסיני. היא עצמה כבר מעצבת קשישה: בת 11", דיווח "הארץ" ב -  17.4.11  בכתבה שאותה תייג כ"פינת הילד" אם כי במקרה של מזל טלה, "קרן הילד" היה יכול להיות תיוג יותר מוצלח... ועוד נכתב באותה כתבה:

" ב-1 באפריל לפני שנתיים התפרסם במהדורת הגברים של Style.com מאמר על עילוי עיצוב חדש ולוהט ושמו דמיאן פינץ', שהדהים את עולם האופנה כשהציג קולקציה שלמה בגיל הבשל של 12 שנים."  והעתון מדגיש:  "זה היה סמוך לזמן שבו התגלו תופעות כמו טאבי גבינסון, בלוגרית אופנה בת 12; דייוויד פישמן, מבקר מזון בן גילה; וג'ונתן קרוהן, מלומד שמרן בן 14."   אכן, בציר נאה של טלה-פלא.

 

 

שובבות וחוצפה מאפיינים את מזל טלה, והנה סיפור שהתפרסם ביום 11.4.2011 על סנאי שובב שנעצר על ידי המשטרה -  


במצוד שנערך באוקלהומה, ארה"ב, אחר ונדליסט המחבל ברכבי משטרה וחותך את הכבלים שלהם, התברר שהחשוד המרכזי הוא - סנאי... אך היה לא פשוט לעלות על עקבותיו של השובב בעל הזנב, ורק לאחר מארב שנמשך כשבועיים הצליחה זרועו הארוכה של החוק ללכוד את המבוקש הזעיר והשעיר.  למזלו של הסנאי המעצר היה קצר והוא שוחרר "לסביבה סנאית הולמת יותר", דיווח השריף ב-20.4.11, עם יציאתה של השמש ממזל טלה..

 

 

רודאו כבשים – ספורט לילדים 
באחד הימים הראשונים של מזל טלה התפרסם צילום של ילד הנופל תוך כדי ניסיון לרכב על כבשה תחת הכותרת "רודאו כבשים". התחרות שנערכה בטקסס מיועדת לילדים במשקל נוצה, כדי שלא להכביד על הכיבשה. אז הנה לנו ספורט טליי טיפוסי, הפונה הפעם לא דוקא לילד שבתוכנו אלא  לילדים שבינינו. (ידיעות אחרונות 23.3.11)
 

 

הבציר עלה לאתר ביום 3.6.2011
עדכון 6.6.2011

 


 

 

הטלה ברוח הזמן  -  בציר 2012

 

 

הטלה הוא ראשון מזלות האש, או אם תרצו - מזל האש הראשונית: "המפץ הגדול" = טלה. אז מה פלא שהתגלית על הצתתה של האש הראשונה-ראשונה מתפרסמת דווקא במזל זה? 
בתחילת אפריל פורסם כי נמצאה המדורה הקדומה ביותר שהבעיר האדם הקדמון. זה קרה, כך טוענים החוקרים, במערה בדרום אפריקה לפני למעלה ממיליון וחצי שנים.

אבל באש הראשונית הזאת לא נגמר הקשר שבין התגלית לבין מזל טלה, שבהיותו ראש וראשון למזלות מסמל גם את הראש: לטענת החוקרים, אותה "הצתה מוקדמת" של אש ראשונית גם הדליקה משהו בראשו של האדם הקדמון, והיתה שלב מרכזי בהתפתחות המוח הגדול של הקדמונים.

  
ועוד על הטלה והראש:
אירוע שמיטיב לייצג – גם מבלי שהתכוון לכך - את הקשר שבין הראש לבין המזל הראשון, התרחש השנה בבריטניה: באחד הימים הראשונים של הטלה נפתחה בלונדון תערוכה ראשונה מסוגה שבה מוצגים חלקי מוח של אישים מפורסמים. המוצג הראשי, תרתי משמע, הוא מוחו של המדען הגאוני אלברט איינשטיין. אגב, הכוכב הקשור בכישורי המוח, מרקורי, מככב בהורוסקופ של איינשטיין במזל טלה.


הראש של איינשטיין יככב בקרוב גם בירושלים, הכיצד? מוזיאון על שמו של אלברט איינשטיין שיוקם בקרוב בעיר, מתוכנן בצורת ראשו של המדען הדגול. המיבנה המיוחד יהיה ללא ספק ראש וראשון מסוגו...  

 

האם יתכן שביקורו במזל טלה של אורנוס, הכוכב הקשור בחלל וחשמל ובכל מה שמוטרף ויוצא מן הכלל, משגע את הטלה?

היתכן שבקרוב נחזה בכבשים חשמליות לצד חייזרים, ואל חבורת "חזירים בחלל" וידידם הירוק קרמיט הצפרדע, יצטרפו גם טליים ירוקים קטנים?

 

כדורי-אש שהבזיקו בשחקים וקולות פיצוץ מסתוריים - נמנים עם האירועים המוזרים שאולי יצמררו אף את תלתליו של הטלה המסולסל ביותר: אלפי בני אדם באזור סן-אנטוניו שבטקסס (ארה"ב), חזו בתדהמה בכדור-אש ענקי שהבזיק בשמיים בשעת הצהריים כשהוא מלווה ב"בום" על קולי. ובו ביום הבהיק כדור-אש גם בשמי כרייסטצ'רץ' שבניו-זילנד, שהוכתה לפני שנה ברעש אדמה. כל זה קרה ביום אחד, ב- 2 באפריל.
התגלותם של שני כדורי-אש באותו יום היא צרוף מקרים חריג, מכיוון שתופעה שמיימית נדירה זו מתרחשת בכל כדור הארץ רק פעם או פעמיים בשנה. ל"מופע כדורי-האש" הצטרפו תוך ימים תופעות מוזרות נוספות: קול פיצוץ מסתורי החריד את מרכז אנגליה, ועצמים בלתי מזוהים התעופפו בקרבת מטוס נוסעים בשמי דרום קוריאה. כמו כן חשפה התקשורת צילומים של עצמים מסתוריים ששייטו בעקבות מעבורת חלל, תחת הכותרת: "היתכן שנאסא מנסה להסתיר שאלה הם עב"מים?" גם ביום האחרון הנתון לשליטתו, ה- 20  באפריל, לא נס ליחו של מזל אש זה, והוא נפרד מאיתנו במופע פירוטכני מרהיב בדמות כדור-אש שהבזיק בשמי ברזיל.

 
ולא רק הטלה, גם "בעל הבית" שלו, מארס, "השתגע": הכוכב האדמוני הצליח גם הוא לככב בעיצומם של ימים מוטרפים אלה בתקשורת ולהסעיר את חובבי העב"מים והחייזרים, והכל בזכותו של עצם מוזר: מלבן אבן מושלם, המזדקר על פניו. העצם המסתורי הוא בעל דימיון מפתיע -  ומצמרר - לאותן אנדרטאות שהקימו חייזרים על פני הירח, בסרט המדע הבדיוני 2001 אודיסיאה בחלל.

  

 

הבציר עלה לאתר ביום 1.5.2011

תאריכי עידכון: 3.5.2011, 6.5.2011