המדור הוא בעריכתה של אן רייפלד

אן היא בתה של טלילה סטן ונכדתה של אביבה סטן. מכאן שהיא גדלה בבית שדיברו בו "אסטרולוגית". כיאה למי שמזל מאזניים שולטים בבית 9 (לימודים) ו 10 (קריירה) שלה, פנתה למרות המסורת המשפחתית ללימודי משפטים, ולהסמכה כעורכת דין. אן עורכת את מדור הזוגיות ושוקדת בימים אלו על פתיחת בית ספר לאסטרולוגיה על שם אביבה סטן.

ממזל טלה באהבהכמה מילים על מזל טלה ואהבה -
מזל האש טלה נדלק מהר וכשהלהבה ניצתת בלבו הוא לא זקוק לאיתות ירוק כדי להסתער קדימה. גם אור אדום לא יעצור אותו, וככל שהאובייקט קשה יותר להשגה, כך גם גוברת התלהבותו של הטלה תאב האתגרים לנוכח אותה מטרה חדשה. מזל טלה נשלט על ידי מארס כוכב המלחמה תאב הכיבושים, כך שיצר ההרפתקה והמשיכה לראשוניות הם שמלבים את האש שבלבו. עם שוך החידוש דועך הלהט של הטלה, לכן מי שרוצה לשמור על גחלת אהבתו חייב להוות עבורו אתגר בלתי פוסק.קראו כאן כיצד מסתדרים, או לא מסתדרים, הטליים עם יתר המזלות -

 


טלה וטלה
מה קורה כאשר טלה פוגש בטלה? קודם כל הוא מופתע. מפתיע אותו שיש מישהו שכל כך דומה לו, מישהו שהוא כל כך כנה, ישיר, ישר ונדיב ממש כמוהו. סוף סוף, הוא מאמין, מצא מין את מינו. וכשטלה פוגש טלייה, או אייל פוגש באיילת, ההידלקות ביניהם – אם היא קיימת בפוטנציאל – היא הדדית. כי שניהם יודעים בדיוק מה שהם רוצים, והם לא משחקים במשחקים, או הולכים סחור-סחור. והיות והם מאוד ישירים בביטוי מאווייהם, הם לא "מבזבזים" יותר מדי זמן על חיזורים, הכל בוער להם וחיש קל מתלקח ביניהם רומן לוהט. הבעיה היא שלא פעם מזכיר סיפור אהבתם דליקה בשדה קוצים, רומן המכלה את עצמו בטרם עת בהשאירו אחריו אדמה חרוכה. וגם אם "סנה אהבתם" עוד ימשיך לבעור בטרם אוכל - הרומן שלהם יהיה רחוק מלהשתייך לז'אנר הרומן רומנטי, כי לשניהם פתיל קצר מדי מה שאומר שהמריבות שבין שני הטליים מתלקחות בקלות. אך למזלם הם אינם נוטרים טינה וממהרים להתפייס ולהתחיל מחדש. ושוב הם מוצאים את עצמם, מלאי אדרנלין על קו הזינוק. הבעייה היא שלשניהם אין קווים אדומים כך שעל קו הגמר המוביל לחופה כמעט שלא תמצאו זוגות של טלה וטלה. כי פעמיים טלה זה להט-בחזקת-להט, אז מה הפלא ששובל האש של הטלה מכלה את עצמו לפני שאיילת חן זו מצליחה למדוד שמלת כלה עם שובל לבן.

 

כדי שאש אהבתם של איש ואשת-האש לא תדעך יהיה עליהם ללמוד לשלוט בגובה הלהבה מצד אחד ויחד עם זאת להוסיף מידי פעם זרדים חדשים למדורה. אם הם ימשיכו לאתגר זה את זו מירב הסיכוייים הם שהלהבה תמשיך לפזז אצלם בלב.

 


טלה ושור
שני המזלות הראשונים של גלגל המזלות, הטלה והשור, הם מה-זה ראשוניים ופשוטים. קשה "להאשים" אותם במורכבות שהרי הטלה הוא הכי-אש-לוהטת שאפשר, והשור – אדמה בריבוע. שניהם מאוד לא מתוסבכים – הטלה הוא טיפוס מאוד ישיר וגם השור לא הולך סחור סחור. אך בעוד הטלה הוא מחזר לוהט וקצר רוח, מעדיף השור להתקדם לאט אבל בטוח. למרות שלשני אלה יש לא מעט במשותף – כמו למשל צרכים בסיסיים חזקים ותאבון גדול לחיים - יש ביניהם גם הרבה קונפליקטים הנובעים מאי התאמה יסודית ביניהם. היסודות שעליהם נמנים הטלה והשור, יסוד האש והאדמה בהתאמה, ממש לא מתאימים, שהרי אין זה סוד שהאדמה מכבה את האש והאש חורכת את האדמה. בנוסף לכך העובדה ששניהם חמושים בזוג קרניים מזמינה דו קרב של ניגוחים, שאותם יוזם בדרך כלל הטלה שלא מהסס ללכת ראש בראש. ובעוד שהטלה הוא טיפוס תזזיתי הנושף אש ורושף גיצים שלגביו "שקט הוא רפש", השור הוא טיפוס שוחר שלווה. הבעיה היא שהנינוחות השוורית ואורך הרוח שלו מביאים את הסעיף לטלה קצר הפתיל ועוכר השלווה. אך על הטלה לזכור שלמרות שהשור הוא טיפוס נימוח שרואה בדרך כלל ורוד, אם מנופפים לו יותר מדי בסמרטוט אדום הוא מתפרץ בזעם והאדמה רועדת.

 

למרות אי ההתאמה הבסיסית בין השניים, עשויים היבטים הרמוניים בין ההורוסקופים ובמיוחד בין השמש לירח, לקשור ביניהם, ולבוא לידי ביטוי ביחסים שלצד היותם מאוד פיזיים ומבוססים על משיכה של "אינסטינקט בסיסי", יתבררו גם כמאוד תומכים. כי אם ישכיל הטלה לרתום את השור המעשי כשותף ליוזמותיו הוא יבנה תשתית שממנה יוכל הטלה לזנק לכיבושיו. והטלה, כמו טלה, לאחר שיצליח להשיג את היעד יאבד בו חיש עניין. במצב זה, כמה טוב לדעת שאפשר לסמוך על השור שישמור על הקיים, בשעה שהטלה מסתער על אתגר חדש.

 


טלה ותאומים
יסודות האש והאויר שעליהם נמנים הטלה והתאומים בהתאמה, ממש-ממש מתאימים. התאומים האורירי והקריר מתחמם לנוכח אישיות האש הכובשת של הטלה המתלהב, בשעה שהבריזה התאומית הקלילה מלבה את הלהבה הרומנטית של הטלה, ומפיחה בו ריגושים. אך המשב שמחמם את לב הטלה יותר מכל הוא אותו המשוב המלטף שבו מרעיף עליו מהתאומים מחמאות ואת כל אותן מילים יפות שהתאום, טיפוס ורבלי מאין כמותו, מחלק לו בנדיבות. ניכר בהם בתאומים שהם מקדישים לטלה מחשבה רבה, עובדה התורמת לתחושת החשיבות שכל כך חשובה לטלה השואף תמיד להיות מספר 1, גם בתחום הרומנטי. והתאומים, גם אם הוא פלרטטן לא קטן, מצליח לשכנע את הטלה שהוא אכן NUMBER ONE.

 

לבד מהרצון לרצות את הטלה בליטופי אגו, מאמין התאומים בכנות בכישוריו של הטלה ולא ינסה להתחרות בו. וזאת למרות שהוא יכול להתחרות בו בקלות בתחום אחד לפחות – בכל הקשור באהבת חידושים, נהייה אחרי סיפוקים מיידיים וחוסר סבלנות. הטלה וגם התאומים זקוקים, גם זקוקים, לאספקה סדירה של חוויות חדשות כמו לאוויר לנשימה. חוק ההתיישנות עובד אצל השניים שעות נוספות, ותאריך התפוגה - גם זה החל על ענייני הלב - הוא קצר מועד. אך בכל הנוגע ליחסיו של הטלה עם התאומים הרב-גווניים שבנוסף להיותם שניים הם גם כל הזמן משתנים ולכן את הטלה מסקרנים, כך שרבים הסיכויים שהוא יוותר על תשוקתו לרעות בשדות זרים. וגם התאומים שתמיד מאמינים שהדשא של השכן יותר ירוק, ישמחו לגלות שלטלה יש צד ירוק ובוסרי וטרי ורענן - כי מי אם לא המזל הראשון טלה אמור לתת חוויה של ראשוניות שלא פסה עם הזמן?

 


טלה וסרטן
האם זיווג בין הטלה שהוא המוחצן והנועז במזלות, יוכל להצליח עם הסרטן שהוא המופנם והחששן מכולם? מה עוד שהטלה הוא טיפוס בוטה ומחוספס שלא שם פס, ואילו הסרטן הוא כה רגשושי ופגיע. כשהטלה משתולל הסרטן משתבלל, ובשעה שהטלה מסתער הסרטן נסוג ומתחפר, ומה שבטוח הוא שעל כל צעד שהטלה עושה קדימה, עושה הסרטן שניים אחורה. אך למרות הצעד המורכב לא בטוח שהטלה והסרטן נועדו להיות שניים לטנגו. הסיפור של הצמד הזה הוא ממש לא פשוט, מה עוד שגם היסודות שעליהם נמנים השניים, האש והמים, מכבים או מרתיחים זה את זה. כך או כך, הצירוף טלה וסרטן מעלה לא מעט קיטור.

 

אך למרות שלצמד הזה יש לא מעט סיבות לקטר, ניתן גם למצוא זוגות של טלה וסרטן שספונים בהרמוניה בספינת אהבתם. זאת בתנאי שהטלה לא יפגין ביחסיו עם הסרטן אלא את הצד הצמרירי והרך שלו. ומסתבר שהטלה, למרות חספוסו, מסוגל לכך. כי יש בסרטן משהו בלתי נתפס שמעורר בטלה רגשות סנטימנטליים, ושמזכיר לו את הבית והילדות. מה שאומר שלמרות הקונפליקט הבסיסי בין הטלה לסרטן, יש לזיווג הזה סיכוי.להצליח, והוא תלוי בעיקר בטלה. והעצה לטלה, בפרפרזה על אמרתו של י.ל. גורדון, היא זו: הייה איל נוגח בצאתך אך טלה רך בביתך. זהו ללא ספק אתגר לא קטן לטלה, אבל למזלו של הטלה, הוא אוהב אתגרים. ואם הטלה יצליח לעמוד בו הוא יזכה לדור עם הסרטן תחת קורת גג אחת עם הרבה קורת רוח. ואולי אפילו יצליח לעזור לסרטן המשתבלל לצאת מעמדת המיגננה הנצחית שלו אם הוא יבקש ממנו יפה "ברלה ברלה צא החוצה". והסרטן מצידו יזכה גם הוא בהישג - הוא יצליח להלביש לטלה נעלי בית...

 


טלה ואריה
לב הלביא רגיש לקסמי בני המין השני, ומתלהב ומתפעם נוכחם, שהרי האריה לאהבה נולד ולרומנטיקה נועד. ומי אם לא הטלה יצליח לשלהב לו את הלב ולהזכיר לו את יעודו? הטלה והאריה הם מזלות אש, וכאשר איש-של-אש ואשת-אש נפגשים הניצוצות ללא ספק ניתזים.. והאריה, כאשר הוא אוהב, הוא אוהב בלב שלם ומכל הלב. והטלה, למרות אישיותו העצמאית המחוספסת, הוא מה-זה זקוק לאהבה ולאותה תשומת לב מלכותית גדולה מהחיים! פחות מזה לא יספק את הטלה בעל האגו הענק שרק תשומת לב שהיא אקסטרא-לארג' והכי רצוי קינג-סייז תוכל להלום את מידותיו.

 

האריה יודע, גם יודע, להעריך את אומץ ליבו של הטלה ששם לו לאתגר לצוד לעצמו את מלך החיות. וכאות הוקרה הוא פורש לרגליו של מי שכבש את ליבו שטיח אדום, ומארח אותו כיד המלך בארמונו, שבחדרי חדריו בוערת לה שלהבת של אש תמיד, גחלת לוחשת שמבטיחה למי שזכה להתארח בחדרי לבו של הארי שהוא לא יהיה מלך ליום אחד. והטלה, מסתבר, מוכן גם מוכן לחתום הפעם קבע, כי הוא מאמין בכל ליבו באהבה הזאת. ואכן הסיכוי שאהבתו תבער לאורך ימים ולילות רבים הם רבים וטובים כי הטלה והאריה ממש מתאימים - לשניהם לב רחב וחם השופע נדיבות, חיוניות ושמחת חיים. ושניהם נותרו בלבם, גם אם זכו להישגים בעולם של האנשים המבוגרים, ילדים נצחיים. שניהם אוהבים לשחק ולהשתעשע והעולם נראה להם לא פעם כלונה פארק ענק. האריה והטלה אוהבים ללא ספק לבלות ולהתבדר ולטרוף את החיים בביסים גדולים. והכי-הכי הם אוהבים לטרוף זה את זו, וזו את זה...

 


טלה ובתולה
מהם סיכויי האהבה של טלה עם בתולה? הם לא ממש גבוהים, וזאת מכמה סיבות, ראשית אין כימיה גדולה בין יסוד האדמה שעליו נמנית הבתולה ליסוד האש של הטלה. האדמה מקטינה את גובה הלהבה (אם לא מכבה אותה) ואילו הטלה הוא טיפוס שאוהב בלהט ובהתלהבות גדולה. אך הבתולה, טיפוס ספקן שכמוה, אינה מספקת לו חומרים לבעירה אלא זורקת עפר ואפר על כל אותם דברים שמלהיבים אותו. הבתולה הביקורתית לא זו בלבד שאינה מכירה בגדולתו של האיל ואינה מאדירה אותו, אלא מקניטה ומקטינה אותו. הטלה חש שהוא מבטל את זמנו על הבתולה שאינה מסוגלת להבין אותו ולהעריך את התנהגותו הבלתי אמצעית, את רוחב ליבו ואת טבעו הגלוי, הכן והישר. נדמה לו שהבתולה מנסה לתחום אותו, לשים אותו במשבצת, ובנוסף לכל במשבצת של מחברת חשבון! וזאת בשעה שהטלה סולד מכל התחשבנות שהיא. ואילו לבתולה יש טענות על כך שהטלה מפזר כספי םבלי חשבון, מתנהג כפיל בחנות חרסינה, קופץ תמיד בראש, לא מתחשב בזולת, ילדותי ולא מסוגל להתייחס לשום דבר באופן אובייקטיבי, והכי גרוע - שהוא אינו מוכן לקבל ביקורת!

 

יחד עם זאת לשני אלה יש סיכוי להסתדר ביחד רק אם הבתולה תדע את מקומה, כלומר המקום שיועיד לה הטלה, ותשרת אותו מכף רגל עד ראש. הטלה גם ישמח להפקיד בידיה את הקופה הקטנה, כי הוא שונא להתעסק בזוטות,.וגם ירשה לה לנהל את ספרי החשבונות כי היא טובה בפרטים. ובכל מה שקטן עליו.

 

 

 טלה ומאזניים

הקשר מאזניים-טלה הוא קשר של משיכה בין ניגודים. מזל טלה נמצא בגלגל המזלות בדיוק מול מזל מאזניים, מה שאומר ששני מזלות אלה שונים זה מזה ב- 180 מעלות.

 

טלה הוא מזל אש חם מזג ולוהב השש לא פעם אלי רב, ואילו מזל האויר מאזניים הוא מזל נינוח ונימוח, אוהב הרמוניה ושלום. הטלה מחליט בלהט הרגע, והמאזניים השקול מרבה להתלבט ולהתחבט עד שהוא מכריע את הכף.

 

השאלה היא אם שני המזלות המנוגדים והקוטביים האלה ישלימו זה את זה או יצאו לדו קרב, האם יהיו אויבים או אוהבים? סביר להניח ששתי האפשרויות גם יחד (וכל אחת לחוד) תבואנה לידי ביטוי בזוגיות סוערת זו שניצתה בלהבה גדולה במפגש שבין האש של הטלה לאוויר של המאזניים. כך שהרומאן בין השניים יכול בהחלט להתהדר בכותרת: "שונאים, סיפור אהבה". יחד עם זאת, אם הטלה חם המזג והכוחני יתגבר על שאיפתו לכופף את כפות המאזניים ולשלוט בהם ביד רמה , ואם הוא ילמד מהמאזניים להתייחס בכבוד לזולתו להתפשר ולבוא לקראתו,מובטח להם שהלהבה שביניהם תלבלב ותפרח לאורך שנים ושהם יתנדנדו בכיף בשניים, על כפות המאזניים.

 

 

טלה ועקרב 
העקרב נמנה על יסוד המים והטלה על יסוד האש, יסודות שכידוע לא הולכים ביחד. אך למרות ששני אלה - העקרב הסתוי והבשל, המופנם וכבד המטען, והטלה האביבי והמוחצן, הנערי והרענן - שונים זה מזה כמעט בכל מובן, יש להם בכל זאת משהו משותף: שניהם נשלטים על ידי כוכב הלכת מארס. וכאשר מה שמשותף להם הוא כוכב המלחמה, רבים הסיכויים שהם חולקים ביניהם מחלוקת. "אויבים סיפור אהבה", היא הכותרת לרומן דמוי דו-קרב שלוהט ולוהב בין הטלה לעקרב. שני ילידי מארס נמשכים זה לזה ומרותקים זה לכוחו של זה, שהרי מארס קשור בברזל והברזל כידוע, ממגנט.

 

כאשר העקרב הסתווי פוגש בטלה האביבי והמתלהב, הוא שוכח מהשלכת וליבו מלבלב. והטלה, שהוא שה תמים (כאשר הוא לוקח פסק זמן מלהיות איל נוגח), ילדותי וישיר ולא מסובך, הוא מה-זה מרותק לנוכח הפלונטר העקרבי המסתתר כפקעת נחש בסבך. כי הטלה, כידוע, נמשך לסכנות ואוהב אתגרים. הטלה והעקרב הם שניהם אנשי מלחמה, אך האסטרטגיה שלהם שונה - הטלה תוקף גלויות ובחזית, ואילו העקרב תוקף מן המארב. שלא כטלה מהיר החימה (שגם נרגע באותה מהירות) אצל העקרב הזעם מצטבר ורוחש מתחת לפני השטח. קשה לעמוד על קנקנו של העקרב, כי גם כשהמים שבו רותחים, הקיטור אינו משמיע צפצוף אזהרה. וכשהעקרב נוכש לפתע, הטלה, שכבר הספיק לשכוח, לא מבין מאיפה זה בא לו. יחד עם זאת לא צריך לדאוג לטלה יותר מדי – כי אם יגיעו מי העקרב עד נפש, ידע הטלה להתיר את הקשר הגורדי בדרכו הישירה והמיידית – באיבחת חרב.

 

 

טלה וקשת 
הקשת וגם הטלה הם מזלות אש, ומכל מזלות האש זו של הטלה היא הלוהטת ביותר, מה שאומר ששניהם נדלקים בדרך כלל ממבט ראשון, מאותו מבט יוקד שאופייני למזלות אש, בעוד גיצים, זיקים וזיקוקים  מתזזים ביניהם. כששני מזלות האש האלה חוברים להם יחדיו, תשכחו מהצתה מאוחרת. מה שתקבלו זו התלקחות מיידית, או שום דבר.

 

בזכות ההרמוניה הטבעית והדמיון שביניהם – שניהם שוחרי חופש, אוהבי אתגרים ופעילות, תוססים והיפר אקטיביים - רבים הסיכויים שגם אחרי ההידלקות הראשונית האש "תתפוס" והם ילבו זה בלב זה את אש הלהבה והאהבה. הבעיה היא שטיבעה של האש הוא לכלות את עצמה מהר. לכן, כדי שהלהבה שבלב לא תדעך, יהיה עליהם לספק לה חומרי בעירה ולהזין אותה, חדשות לבקרים, בזרדים נוספים ובאתגרים חדשים.

 

למרות האהבה שבין הטלה לקשת, אסור לשכוח ששניהם טיפוסים של לוחמים - הקשת המצויד בחץ וקשת הוא סוס מלחמה השש אלי קרב, והטלה נשלט על ידי מארס כוכב המלחמה. למזלם של שני מזלות אש אלה, כעסם שוכך ושוכח באותה המהירות שבה הוא התלקח, ושני אנשי המלחמה האלה מוכנים למחול זה לזה ולסלוח ולכתת את כלי נשקם לנשיקות. כי יותר משהם אויבים הם אוהבים.

 

 

טלה וגדי
האש של הטלה היא אש-אש ואילו הגדי הוא יותר-אדמה-מאדמה, מה שאומר שהשילוב בין השניים הוא בדרך כלל נפיץ ביותר. מה עוד שבין שני המזלות מתקיימת זוית קשה של 90 מעלות, המדגישה את הדיסהרמוניה שביניהם, כך שלא פעם עלול הקשר להסתיים באש כבויה המשאירה אדמה חרוכה אחריה.

 

ואכן הגדי והטלה מנוגדים זה לזה ברוב תכונותיהם - המהות של הטלה היא הידלקות ומיצוי מהיר של כל חוויה, והוא הילדותי, הנמהר והנועז שבמזלות. ואילו הגדי שהוא ממש לא עיזה פזיזה ורחוק מלהיות נועז, הוא טיפוס בוגר, שקול ומרוסן. למרות השוני יש ביניהם בכל זאת מכנה משותף – שניהם הישגיים ותחרותיים ביותר, ולשניהם יש קרניים - כך שיתכנו התנגחויות ביניהם. במיוחד אם הטלה, טיפוס נמהר ומהמר ימשיך לשים את כספו על קרן האייל...

 

יחד עם זאת, אם הירח של הגדי נמצא במזל אש ושל הטלה במזל אדמה, יש לשניים סיכוי להתגבר על הקושי הבסיסי שביניהם. או-אז תבוא לידי ביטוי העובדה שמארס, שליטו של הטלה, נעלה – כלומר מרגיש מצויין – במזל גדי. הסמליות הזאת תבוא לידי ביטוי בכך שהטלה, במקום להתנגח עם הגדי, ילמד להעריך את תכונותיו ויבין שאלה הם נכסי צאן הברזל שלו, והגדי יצליח לרסן את נטייתו של הטלה לזנק לבריכה מבלי להקדים ולבדוק אם יש מים בתוכה. כך שהגדי יעזור לטלה שלא לשבור את הראש, והטלה שידליק התלהבות אביבית בלבו החורפי של הגדי, גם יתרום פלפל לאורח חיים שעלול להיות מרובע ותפל.

 

 

טלה ודלי
האיכות הרוחנית והמרוחקת-משהו של הדלי מאתגרת את הטלה וחיזורו הנלהב מצליח להסעיר את האוויר הקריר של הדלי, המוקסם מצידו מרוח הנעורים הרעננה של הטלה ומגישתו הישירה. ההצתה ביניהם היא מהירה, וההתלהבות ההדדית מבטיחה שניצוצות של אש וגיצי חשמל יתזזו ביניהם.

 

יסודות האוויר והאש שעליהם נמנים השניים מושכים זה את זה, וגם משלימים ומתאימים זה לזה. בין הדלי לטלה יש דימיון רב אך גם מספיק שוני כדי לעניין ולאתגר זה את זה. הם דומים באהבתם לחופש ובצורך לבטא את עצמם, כמו גם בכנות שלהם - בלב שניהם מפעם אותו ניצוץ ראשוני, אוטנטי ומקורי שמחובר לעצמיות ייחודית ולילד הפנימי שלהם. אצל הטלה זהו ילד עם אופי של ג'ינג'י ואילו הילד הפנימי של הדלי הוא ילד ירוק. ושניהם מאוד מודעים לעצמם ולמאווייהם, אלא שהטלה הוא אימפולסיבי וסובייקטיבי, ואילו הדלי ניחן באורך רוח וביכולת להבין את נקודת המבט של הזולת. אך גם הדלי, ככל שהוא שליו, לעיתים זהו השקט שלפני הסערה. והסערה שבדלי אינה סערה בכוס מים, במיוחד כשהיא שפורצת באופן לגמרי בלתי צפוי כשהיא מלווה ברעמים וברקים. אך למרות שהחיכוכים ביניהם עלולים לגרום מידי פעם לקצר, ההרמוניה תחזור תוך זמן קצר לשכון ביניהם.

 

 

טלה ודגים 

הדגים והטלה הם מזלות שכנים, אך ככל שהם צמודים כך הם גם שונים זה מזה ומנוגדים כמרחק מזרח ממערב. בנוסף לכך גם היסודות שלהם לא הולכים טוב ביחד – מזל טלה הוא כולואש ואקשן ואילו הדגים הוא מזל של מים שקטים.

 

אך מה שמסביר את השוני המהותי שביניהם יותר מכל, היא העובדה שהטלה הוא המזל הפותח את גלגל המזלות, והוא עושה זאת בקול תרועה כשהוא תוקע בקרן האייל של עצמו, ואילו הדגים הוא המזל הסוגר אותו, במה שלטלה נראה לא פעם, כקול ענות חלושה. הטלה הוא פשוט ראשוני ומחוספס מכדי להבין את הדגים המורכבים והבלתי נתפסים - מה עוד שהם כאלה חלקלקים... לא שזה מרתיע את הטלה תאב האתגרים הרוצה, בדרכו הישירה, לפצח את התעלומה. הבעיה היא שככל שינסה לפצח ולנגוח, יגלה שזה לא הולך בכוח וגם לא בסוג המוח (הפשטני) שבו ניחן, כך שתסכולו יגבר. ואילו הדגים מיטיב להבין ממרום גלגוליו את הטלה, אותו "עולה חדש" שעלה זה עתה על גלגל הענק של המזלות בהתלהבות של ילד בלונה פארק. למרות הפער שבין הדגים שבע הגלגולים לטלה תאב החיים, אם יש הרמוניה בין הירחים שלהם, ימצא הדגים המבין והסלחן תמיד תרוץ למחול לטלה ולהמשיך לרצותו בשעה שהטלה רץ קדימה ונוגח את כל מי שעומד בדרכו. ואם הטלה לא ידרוך מדי על בהונותיו של הדג יש סיכוי שהשניים ייצאו במחול שבו שילוב של חולמנות ולוחמנות מחולל נפלאות.
 

 

 


הכתבה עלתה לאתר ביום 18.4.2008