מזל-השמש

הוא המזל שבו נראתה השמש בחודש הלידה

המזל-האישי

הוא המזל שעלה באופק המזרחי של מקום הלידה, בזמן הלידה


כל האישים המוזכרים בכתבה נולדו במזל-שמש תאומים, לבד מאותם מקרים שבהם מצויין באופן מפורש אחרת.

כוכבים נוצצים במזל תאומים


לכבוד מזל הבמה אריה פתחנו את מדור הקולנוע ואמנויות הבמה, בהבטחה לספר סיפורים קטנים על כוכבים גדולים, וינייטות ואבק כוכבים.

 

אבק הכוכבים של מזל תאומים מהבהב ומנצנץ בכל צבעי הקשת, מרצד, מתזז וקורץ במשובה - באותו קסם ממזרי, משעשע, קל דעת ונון-שלנטי האופייני כל כך למזל תאומים.
התאומים הוא המהיר והזריז שבמזלות, מה שמבטיח (אם אפשר לסמוך על הבטחה תאומית...) שכוכבו לא ידרוך במקום. יתרה מכך – כוכבו, שתמיד אצה לו הדרך, דורך כבר בגיל צעיר ביותר - ולא פעם עוד בטרם למד ללכת!
כוכב שמזלו תאומים נולד בסימן של כפילות, כך שהוא עשוי להיות חצי מצמד, להתפרסם כחקיין, או לגלם תפקיד של אח תאום. תפקידים אחרים שמתאימים לתאומים הם של אחים ושכנים, מורים ובני נוער וכל מי (ומה) שקשור בתחבורה, תקשורת, פרסום וגניבת דעת – וגם ב"סתם" גניבה. למי ששכח: מרקורי, כוכבו של מזל תאומים, נחשב לפטרונם של גנבים...
יסוד האוויר שעליו נמנה מזל תאומים אינו נעדר מהסצנה התאומית - וכשהוא מנשב במשובה ומעיף כובע או חצאית, הוא עשוי אף לגנוב את ההצגה... איך שלא יהיה, הרוח התאומית משתקפת בקומדיות קלילות המבוססות לא פעם על מצבים של כפילות, בלבולים וטעויות.

 

קיראו כאן כיצד משתקפים התאומים באישיותם של כוכבים ואנשי קולנוע ובמה -

 

 

 

האחים התאומים לך ויארוסלב קצ'ינסקי, הלוא הם ראש ממשלת פולין ונשיא פולין בהתאמה, החלו את הקריירה המשותפת שלהם, כיאה לבני מזל תאומים, בגיל צעיר - ולא בתור פוליטיקאים. הם התפרסמו לראשונה בגיל 12 כאשר כיכבו בסרט "השניים שרצו לגנוב את הירח".

 


מי שגנב לאחים קצ'ינסקי את ההצגה הן האחיות התאומות מרי-קייט ואשלי אולסן, ילידות מזל תאומים אף הן. התאומות אולסן לא חיכו לגיל 12 כדי לעשות את צעדיהן הראשונים על הבמה - כוכבן דרך עוד בטרם למדו לדרוך ואפילו לזחול: הן היו בנות חצי שנה בלבד כאשר החלו לככב בסדרה "צער גידול בנות".

 


גם ברוק שילדס החלה את צעדיה הראשונים בעולם הדוגמנות עוד בטרם למדה לדדות. היא הפציעה בשחר ינקותה בפרסומת לסבון - מוצר שעולה בקנה אחד עם העובדה שמזלה-האישי של ברוק הוא מזל בתולה חובב הניקיון. מזל תאומים "האחראי" על פרסומה עול הימים, הוא מזל-השמש שלה.

 


שלא כתאומות הינוקא, ג'ודי גרלנד כבר ידעה להלך כאשר עלתה לראשונה על הבמה. בגיל "הבשל" של שנתיים וחצי הצטרפה ג'ודי אל שתי אחיותיה למופע בשם The Gumm Sisters, שם שאומר כולו תאומים: גם אחיות וגם גומי: חומר שגמישותו משקפת את האלסטיות התאומית.

 


ילדת הפלא שירלי טמפל נולדה אמנם במזל שור, אך הירח המסמל את הילדות המוקדמת נמצא בהורוסקופ שלה בתאומים. שירלי נודעה אמנם כזמרת (השור קשור בשירה), אבל הדומיננטיות של מזל תאומים משקפת את העובדה שאת צעדיה הראשונים על המסך עשתה שירלי בת השלוש בזכות שליטתה בצעדי ריקוד מורכבים. לבד מכושר התנועה התאומי הצטיינה שירלי בכשרונות תאומיים נוספים – חיקוי והומור: ג'ודי הפציעה על המסך במערכונים היתוליים שבהם חיקתה נשים בוגרות, בעודה לבושה בחיתול...

 


כל מה שקשור בחקיינות ופני גומי, גמישות ותנועה, קלילות, בידור-קל ושעשועים, קשור במזל תאומים.

ג'ים קארי ("המסכה") ורואן אטקינסון ("מיסטר בין"), מצחיקנים בעלי פני גומי אלסטיות נולדו במזל-אישי תאומים. סטן לורל, החצי הרזה של הצמד "השמן והרזה" נולד במזל-שמש תאומים. הופעה בצמד אופיינית לתאומים שכל מהותו אומרת כפילות.

 


את התפקיד הכל-תאומי של בת השכן בסרט The Girl Next Door גילמה כוכבת העבר ג'יון האבר (בציר תאומים 1926). האבר נולדה כמה ימים אחרי בת תאומים אחרת, שגם היא גילמה את תפקיד השכנה. ראו הקטע הבא.

 


התמונה או התפקיד ששחקן מזוהה עמם יותר מכל, אמורים להיות אלה שהצליחו "לתפוס" את מהותו, כלומר - לשקף את מזלו. במקרה של מרילין מונרו זו הסצנה שבה משב אוויר מעיף את חצאיתה בשעה שהיא עומדת מעל פתח איוורור של רכבת תחתית. הסצנה המיתולוגית שהצליחה לתפוס את רוח מזלה, תאומים, לקוחה מהסרט "חטא על סף ביתך" שבו מגלמת הכוכבת הסקסית תפקיד של שכנה... ולא סתם שכנה, אלא שכנה מפתה המסובבת לדייר שגר מתחתיה את הראש. רוחו של מזל תאומים השורה על הסרט באה לידי ביטוי גם במאוורר - שסביב המשבים המרעננים שלו בלילה ניו-יורקי לוהט, מסתובבים יחסיהם של שני השכנים.

 


מזל האויר תאומים קשור - איך לא - במזג האוויר, ובא לידי ביטוי גם בכל הקשור בתקשורת. שני צדדים אלה נוכחים בדמותה של סוזן סטון שאותה מגלמת ניקול קידמן בסרט "פיתוי גורלי". סטון, חזאית מזג אוויר קרה כקרח המפלסת את דרכה בעולם התקשורת, היא אשת תקשורת שאפתנית שככל שהיא דורכת על זולתה כן דורך כוכבה. הצלחתה של סטון לסובב סביב אצבעה הקטנה את כל מי שנקלע לסביבתה, משקף את הצד המניפולטיבי של מזל תאומים.

 


מזל תאומים מסמל כל מה שזז ומסתובב בסביבה הקרובה. כך שלצד אחים ושכנים ומשבי אויר, מסמל המזל גם כלי תחבורה. גיבורת הסרט צ'יטי צ'יטי בנג בנג, היא מכונית פלאית שבשעת רצון גם יודעת לעופף באוויר - ברוח מזל תאומים של מי שהגה אותה, הסופר יאן פלמינג . פלמינג, הוא גם מי שבדה ממוחו התאומי הקודח את שלל המכוניות מאובזרות הפטנטים של גיבור ספריו, ג'יימס בונד.

 


מכונית פלאית אחרת, גיבורת הסרט "בחזרה לעתיד", ידעה להזניק את נוסעיה בין עבר לעתיד, כמו גם את הקריירה של מי שנהג בה, השחקן מייקל פוקס, למעמד של כוכב.

 


כוכב העבר ארול פלין, עשה קריירה בסרטי הרפתקאות בזכות כושר התנועה הוירטואוזי שלו ולהטוטי דו-קרב. זריזותו לצד הקלילות הנונשלנטית שלו, מאפיינים את הרוח של מזל תאומים.

 


חתולים הם קומבינציה של המזלות תאומים ואריה, בהיותם אריות - או יותר נכון נמרים - בזעיר אנפין, שמסתובבים להם קלי תנועה, זריזים וגמישים, בסביבתנו הקרובה. את "אשת החתול" מסדרת הטלויזיה "באטמן" גילמה ג'ולי ניומר שנולדה בשילוב שני המזלות: תאומים הוא מזלה-האישי ואריה הוא מזל-השמש של השחקנית, ששם משפחתה נשמע קצת כמו נמר.

 


גם חתלתולת המין האולטימטיבית מרילין מונרו היא קומבינציה של אריה ותאומים. במקרה שלה אריה הוא המזל-האישי ותאומים מזל-השמש.

 

 

 

הכתבה עלתה לאתר ביום 20.6.2008