ט' באב

9.11


גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:
טקסט כחול
= לינק
טקסט סגול = הסבר


ט' באב והתשעה בנובמבר - תאריכים הרי גורל


ב- ט' באב חרב בית המקדש, והתשעה בנובמבר, היום שבו חל ליל הבדולח הטראומטי, בישר את חורבנה של יהדות אירופה.

 

 

והנה פרט מאלף – שני התאריכים מקבילים. היום בלוח הלועזי המקביל ל-ט' באב הוא התשעה בנובמבר:
ט' באב הוא היום התשיעי בחודש אב - החודש ה-11 בלוח העברי.
9 בנובמבר הוא היום התשיעי בחודש ה-11 הלועזי.

 

 

איפיונים מיוחדים של ט' באב תשס"ז (2008) 
מה שמייחד את ט' באב השנה הוא שגם חילונים מובהקים שלא התייחסו בעבר ליום שבו חרב הבית הראשון והשני, מייחסים כעת ליום הזה משמעות אקטואלית. אפילו סטף ורטהיימר, אחד האנשים האופטימיים ביותר במדינה נתפס לאחרונה למחשבות פסימיות. במאמר שפרסם היום (ט' באב תשס"ח 10.8.2008) ב"הארץ" תחת הכותרת "רצון מוזר: לצום בט' באב", הוא כותב:

 

"זה יותר מחודש מקנן בי רצון מוזר: לצום בתשעה באב. יירגעו כל המודאגים - לא התחלתי לפתח סנטימנטים דתיים אחרי גיל 80. אני חילוני וכזה אשאר. ובכל זאת, המועד הזה... מעורר בי מחשבות עגומות, הקשורות לכאן ולעכשיו."

 

וורטהיימר, שבתור מי שנמלט מגרמניה הנאצית מיטיב לייצג את הקשר שבין התשיעי בנובמבר לבין ט' באב, אינו היחידי. ורטהיימר מצרף את קולו למקהלה הולכת וגדלה של מקוננים החרדים לעתיד המדינה, תהליך שהחל לפני כשנתיים בעקבות מלחמת לבנון השניה. המלחמה נפתחה בערבו של י"ז בתמוז, תאריך הנושא עימו מטען היסטורי כבד: ביום זה, י"ז בתמוז, נבקעו חומות ירושלים לפני חורבן בית המקדש השני. כך שאין זה מפתיע שהדעה הרווחת היא שהמלחמה שהתחוללה בתקופת בין המצרים המסוכנת הובילה את ישראל למסלול שאת סופו מי ישורנו.

 

 

בתשעה בנובמבר 2003 הופיעה אזהרה בשמיים
בנובמבר 2003, בשעות הראשונות של התאריך הטעון 9.11, נוצר בשמיים מערך כוכבי דרמטי דמוי מגן-דוד חסר -  ה-ללמ"ד, מערך כוכבי יחיד במינו שלא ארע מאז ומעולם. בכך הצטרף אותו מערך כוכבי נורא-הוד אל שרשרת ארוכה של אירועים גורליים בתולדות העם היהודי שהתרחשו לאורך ההיסטוריה ביום התשיעי של החודש האחד עשר - לא רק בלוח השנה הלועזי אלא גם בזה העברי - כלומר ביום ט' בחודש אב, שהוא החודש האחד עשר בלוח העברי.

 

יומיים לפני הופעתו של ה-ללמ"ד פרסמתי באתר הישן את הפרוש שנתתי לסמליותו. ברצוני להזכיר שבעקבות אותה תצפית זכיתי בפורומים אסטרולוגיים לקיטונות של לעג, ובאותן שנים שאננות של טרום מלחמת לבנון השניה הודבקה לי תווית של "נביאת זעם". בשנתיים האחרונות פחות ופחות אנשים צוחקים. היתכן שהם חשים שהתצפית שפרסמתי לכבוד הופעתו של מגן הדוד החסר באותו תשעה בנובמבר הרה גורל של שנת 2003, הולכת ומתגשמת?

 

 


קישורים לכתבות רלוונטיות


כמה ימים לפני הופעת מגן הדוד השמיימי פרסמתי באתר הישן שתי כתבות בנושא -

מערך כוכבי חד פעמי נוצר ביום 9.11.03
מה מבשר מגן הדוד לעתיד המדינה?


על קשרים הרי משמעות בין תאריכים גורליים, וההשלכות של הופעת מגן הדוד, תוכלו לקרוא בכתבות -

 9.11 - תאריך גורלי בהיסטוריה היהודית והגרמנית

 התשעה באפריל - תאריך גורלי לעתיד המדינה
 

 

הכתבה עלתה לאתר ביום ט' באב תשס"ח, 10.8.2008

הכתבה עודכנה ביום 6.11.2009