גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר
האם ידעת

ששבעה מבין 11
ראשי הממשלה של ישראל נולדו במזל מאזניים?
גלה פרטים מדהימים נוספיםראשי ממשלה ילידי מאזניים

(לפי הסדר הכרונולוגי)

ומעלת השמש שלהםדוד בן-גוריון

23 מאזניים


משה שרת

23 מאזניים


יגאל אלון

17 מאזניים


לוי אשכול

30 מאזניים


יצחק שמיר

23 מאזניים


בנימין נתניהו

28 מאזניים


אהוד אולמרט

7 מאזנייםלרשימה המלאה של

ראשי ממשלה בישראל

ותאריכי לידתם
האופק של ישראל - מאזניים או גבול עקרב?


ביום 14.5.1948 במוזיאון הישן בתל אביב הכריז דוד בן-גוריון על הקמתה של מדינת ישראל. האם שעת פתיחת הטקס קבעה את ההורוסקופ של המדינה, או שמא רגע ההכרזה?

 


בשעה 4 אחה"צ כאשר בן-גוריון פתח את הישיבה ההיסטורית בהקראת מגילת העצמאות, עלתה המעלה ה-23 של מאזניים באופק המזרחי של תל-אביב. כאשר סיים בן-גוריון את הקראת המגילה, היכה בפטיש ואמר: "הריני מכריז על הקמתה של מדינת ישראל", היתה השעה 4:32 אחה"צ והאופק היה בקצה-של-הקצה של המעלה האחרונה המעלה ה-30, של מזל מאזניים.
כלומר -
אך כפסע היה בין האופק של המדינה למזל עקרב, אם המדינה היתה מוכרזת פחות מדקה מאוחר יותר היא היתה מקבלת את העקרב באופק.

 

האופק המזרחי הוא המיקום החשוב ביותר בהורוסקופ כי בו עולים המזלות וזורחים הכוכבים. מידי כארבע דקות עולה באופק מעלה חדשה המכונה ""עילא"". העילא היא הנתון החשוב ביותר במפת הלידה, כי היא-היא המבדילה בין מפות הלידה של מי שנולדו בסמיכות מקום בהפרש של מספר דקות ולפעמים אפילו של כמה שניות זה מזה. מסיבה זו מייחסים לעילא חשיבות ראשונה במעלה בפיענוח ההורוסקופ. ולכן כל כך חשוב לברר איזו היא המעלה שעלתה באופק המזרחי ברגע הקמתה של מדינת ישראל.

 


העילא של ישראל - 23º מאזניים או בגבול מאזניים-עקרב?


יש ויכוח בין האסטרולוגים איזו מבין השתיים – המעלה ה-23 של מאזניים או המעלה האחרונה, ה-30, שנמצאת על גבול עקרב, היא העילא של ישראל. ואני אומרת – שתיהן.

 

ולראייה – במעלות אלה נמצאת השמש של חמישה מבין שבעת ראשי ממשלת ישראל שנולדו במזל מאזניים.
אך לדעתי מבין השתיים המעלה ה-23 היא החשובה יותר. ומיד אסביר מדוע אני חושבת שהבכורה מגיעה דווקא לה.

 

הוד מעלתה - המעלה ה-23 של מזל מאזניים
במעלה הזו נולדו שלושה ראשי ממשלה - דוד בן גוריון, משה שרת ויצחק שמיר. שניים מבין השלושה - גן-גוריון ושרת - היו ראש הממשלה הראשון והשני של מדינת ישראל. ראש הממשלה הראשון, בן גוריון, שהכריז על הקמת המדינה (שהיא במידה רבה יציר כפיו), הוא ללא ספק החשוב מבין כל ראשי הממשלה שבאו אחריו.

 

המעלה ה-30 של מזל מאזניים
במעלה הזו נולד לוי אשכול (ראו הערה) ובנימין נתניהו נולד בסמוך לה, במעלה ה-28 של מאזניים.

 


משמעותן של שתי המעלות הדומיננטיות בהורוסקופ של ישראל


המעלה ה-23 של מזל מאזניים:
מעלה זו הנשלטת על ידי מזל דגים משדרגת את חשיבותו של מזל דגים, מזל שהוא לכאורה נטול כל חשיבות בהורוסקופ של ישראל בגלל מיקומו "הנחות" בבית 6 (המסמל שירות). גם שליטו של מזל דגים נפטון עולה בסולם הדרגות בזכות המעלה הנתונה לשליטתו וזוכה במעמד של "נפטון כוכב עליון"...

 

העילא, המכונה גם "מעלת הזריחה" - כי שם זורחת השמש - היא הנתון החשוב ביותר בהורוסקופ, כפי שהסברתי בתחילת המאמר. וכך, למרות שממבט שטחי בהורוסקופ של ישראל נראה כאילו מזל דגים וכוכבו נפטון הם זניחים (לבד מהיבטו המזיק של נפטון לשליטת ההורוסקופ, ונוס), שליטתם במעלה העולה באופק, העילא, מקנה להם מעמד של חשיבות ראשונה במעלה - אם לא עילאית.

 

החשיבות שנודעת בהורוסקופ של ישראל למזל דגים מסבירה את התפקיד הדומיננטי שמילאו שני ראשי ממשלה ילידי מזל דגים, יצחק רבין ואריאל שרון בגורל המדינה. הימצאו של מזל דגים בבית 6 מקבילה לעובדה ששניהם "עלו" מבית זה המסמל שרות צבאי, למעלת ראש ממשלה. הקשר של העילא לבית 6 משתקף גם בעובדה שהמדינה מעלה על נס את השרות הצבאי.

 

שידרוגו של נפטון מעצים כמובן גם את השפעתו של ההיבט הקשה שלו לונוס, היבט שגם קודם לכן יוחסה לו חשיבות בגלל הדומיננטיות של ונוס בהורוסקופ של ישראל. ונוס היא "שליטה כפולה" בגלל שליטתה במזל-האופק מאזניים ובמזל-השמש של המדינה, שור. ההיבט הקשה שבין נפטון לונוס מסמל נטיה להתמכרות ואסקפיזם, תכונות שאכן באו לידי ביטוי אצל שני ראשי הממשלה הדגיים - רבין נהג לשתות והיה מעשן כבד, ושרון הפריז באכילה. המימד האסקפיסטי של נפטון-ונוס התבטא בהתמוטטותו של רבין בערב מלחמת ששת הימים, ובתרדמת שנפלה על שרון. דגים הוא ככל הנראה גם מזל האופק של מנחם בגין יליד מזל אריה. נסיגתו של בגין בשלהי כהונתו לתוך עצמו משקפת את אותו דפוס אסקפיסטי.
לצד הביטוי האופייני ביותר של ההיבט הקשה בין ונוס לנפטון - בריחה מהמציאות על ידי רדיפת הנאות - מסמל ההיבט נטיה לאשליות ולהונאה.

 

פועל יוצא מוסף של מיקום האופק במעלה ה-23 של מאזניים, היא התמקמותה של השמש של ישראל (הנמצאת ב-23 שור) בכניסה לבית 8 המזוהה עם מזל עקרב. המיקום הדרמטי של השמש ב ד י ו ק על סף בית, 8 מטיל עליה "תשעה קבין של" עקרביות, סימבוליקה המשתקפת להפליא באופיה ובגורלה של המדינה.


המעלה ה-30 של מזל מאזניים:
מעלה זו המתנדנדת בין המאזניים לעקרב מסמלת צורך אדיר באיזון (מאזניים) כדי שלא ליפול לתהום (עקרב). סמליות זו משתקפת לא פעם בעליות וירידות מטלטלות ובתחושה של חיים על סף תהום.

 

אופק הגובל במזל עקרב יש בו כדי להסביר את תחושת הסכנה והאיום שהיא מנת חלקה של המדינה מרגע היוולדה - שהרי פחות מדקה לאחר הכרזת המדינה עלה באופק מזל עקרב הרושף כדרקון ומסוכן כנחש. הסמיכות העקרבית לאופק משקפת גם את נחישותה של המדינה ואת יצר הישרדותה. גם התקומה מתוך חורבות השואה עולה בקנה אחד עם הסמליות העקרבית של ציפור האש הקמה מאפרה, של לידה מתוך מוות, של תקומה. (לקריאה נוספת על מזל עקרב)

 

אך מה שלדעתי מוכיח בצורה חד-משמעית את תקפותה של המעלה ה-30 של מאזניים בתור מעלת אופק שנודעת לה השפעה גורלית על המדינה, הוא ליקוי החמה שהתרחש בגבול המזלות מאזניים-עקרב בשלהי 1995, ליקוי שהשלכותיו הרות הגורל טלטלו את המדינה וגלי ההדף שלו מחוללים אפטר-שוקים גם היום. ליקויי חמה מסמלים סכנה לראשי מדינה, ובעקבות הליקוי באוקטובר 1995 נרצח, מכל ראשי המדינה בעולם, יצחק רבין. מותו של רבין בעקבות הליקוי בגבול מאזניים-עקרב, מוכיח את השפעתה הגורלית הראשונה במעלה, של המעלה ה-30 של מאזניים על מדינת ישראל.

 

 

לסיכום:
לשתי המעלות גם יחד נודעת השפעה ראשונה במעלה על מדינת ישראל ועל האירועים המתרחשים בה. שתי המעלות האלה אף מסמלות את ראשי הממשלה של ישראל - במעלות ה-23 וה-30 של מאזניים נמצאת השמש של שבעה מבין אחד עשר ראשי הממשלה שכיהנו בישראל עד כה - ולאלוהי הסטטיסטיקה הפתרונות. 

 


הכתבה עלתה לאתר ביום 28.10.2008