נבואת ניוטון ב"מעריב" - לחצו להגדלה
לרשימה המלאה של הכתבות
בנושא

כתבי היד הסודיים
של ניוטון
וחשיפתם המופלאה

בעברית
באנגלית

נבואה של ניוטון: סוף העולם בשנת 2060


העובדה המדהימה שאבי הפיזיקה המודרנית, ניוטון, שנחשב במשך מאות בשנים לסמל הרציונליזם והמדע הצרוף - עסק בנבואה, זכתה לתהודה תקשורתית בלתי רגילה הודות לסרט של הבי-בי-סי. בסרט, שהוקדש לגילוי המרעיש של כתבי-היד הגנוזים של ניוטון שנחשפו בירושלים מספר שנים קודם לכן, הוצגו לראשונה צילומים של אותם כתבי-יד סודיים. בעקבות שידור הסרט בטלוויזיה הבריטית בתחילת 2003, זכתה הנבואה האפוקליפטית של ניוטון לתהודה תקשורתית ברחבי העולם.

 
"עד היום היה מקובל לחשוב שניוטון לא הגיע למסקנה סופית על המועד שבו יחול סוף העולם וכנראה שלא נטה לעשות זאת", טוענים מפיקי התוכנית הבריטית "ולכן מפתיע לגלות שבאחד הכתבים  שלו מצוין במפורש  תאריך כזה - מה גם שכתב היד האמור התגלה בעיר הקודש, ירושלים."

 

 

 

הנה הידיעה שהופיעה בפברואר 2003 במעריב:

 


כתב יד שגילו חוקרים בירושלים חושף נבואה של ניוטון

סוף העולם - עוד 57 שנים


המדען המפורסם ניסה לפצח את "קוד התנ"ך" שהכיל לדעתו את סודות התוכנית האלוהית ליקום. כתב היד שכב בארגז בביתו של רוזן במשך 250 שנה עד שנקנה במכירה פומבית.

מאת דפנה ורדי סופרת מעריב בבריטניה ואלכס דורון

 

סר אייזק ניוטון צפה שקץ העולם יבוא בשנת 2060, כלומר בעוד 57 שנה.
הנבואה נמצאת בכתבי יד לא מוכרים של המדען בן המאה ה-17 שפיתח את ההוכחה לחוק הכבידה. את כתבי היד חשפו חוקרים בספרייה הלאומית בירושלים. ניירות שכתב ניוטון, ובהם התאוריה שפיתח על סוף העולם, נשארו קבורים באוסף גדול של מסמכים בארגזים בביתו של הרוזן מפורתסמות' במשך 250 שנה. בשנת 1930 הועברו המסמכים למכירה לבית המכירות הפומבית סותבי שבלונדון, ונקנו על ידי אברהם יהודה, שמסר את הנירות לספרייה בירושלים.

 

הכופר האפל

בכתבי היד הללו מתועדים מאמציו של ניוטון לגלות את הצופן התנ"כי, המכיל, כך הוא האמין, את התוכנית האלוהית על היקום.

משיכתו של ניוטון לנושא כץ העולם הייתה נושא למחקר של האקדמאי הקנדי סטיבן סנוסלן, שעבודתו תוצג בסרט תיעודי בשם "ניוטון – הכופר האפל". הסרט ישודר ברשת השנייה של הבי-בי-סי ב-1 במרס, כך דווח ברשת סי-אן-אן.

"בעשור האחרון הצטברו עדויות על הנבואות האפוקליפטיות של ניוטון", אמר מלקלולם נואום, מפיק התוכנית, "הוא השקיע כ- 50 שנה וכתב 4,500 עמודים בניסיון לגלות מתי יגיע קץ העולם, אולם עד עכשיו לא היה ידוע אם הוא התייחס בכתב לתאריך מסויים כלשהו".

 


הכתבה עלתה לאתר ביום 7.1.2009