גולשים יקרים -
לצבע הטקסט נודעת משמעות:

טקסט כחול = לינק
טקסט סגול = הסבר
לד"ר יגאל פת-אל

מגיע ציון לשבח על כך
שראה את האור
( אולי בהשפעת ליקויי המאורות...)
וביוזמתו-הוא הצביע

על הקבלות

שבין הנעשה בעולמנו לבין הנעשה בספרות העליונות.

לפני מספר שנים ניהלתי איתו לפחות ויכוח מתוקשר אחד, שבו התכחש מכל וכל לעקרון האסטרולוגי הגורס:
"כפי שלמעלה, כך למטה".והנה פרט מאלף נוסף:


אולמרט שנבחר
יום לפני ליקוי-חמה מלא,
סגר מעגל כאשר פרש מראשות הממשלה יום לפני התרחשותו של ליקוי-החמה המלא הבא ב- 1.8.2008.ראו גם:

ליקוי החמה הגורלי


ובאתר האנגלי:


The Crucial Elections

?Apo-Eclipse Nowהבחירות בישראל בצל ליקויי מאורות


"לפני 3 שנים התרחש ליקוי-חמה בערב שלאחר הבחירות לכנסת, השנה יתרחש ליקוי-לבנה בערב שלפני", כתב האסטרונום יגאל פת-אל,  במדורו שהופיע בערב הבחירות, ביום 10.2.2009

 

  

בכתבה שכותרתה יש ליקויים ויש ליקויים, כותב ד"ר פת-אל (לאחר שהוא מעיד על עצמו שאינו מאמין בהשפעתם של גרמי השמים על אירועים ארציים) את הדברים הבאים:

 

"אולם, קשה להתעלם מצירוף המקרים המוזר שיתרחש במקומותינו השבוע. הערב, ממש בערבו של יום בחירות לכנסת, יתרחש ליקוי לבנה... ומדוע זה צירוף מקרים? כזכור, ליקוי המאורות המשמעותי האחרון שחל במקומותינו היה ליקוי החמה המלא, שנראה בארץ בחלקו, ב-29 במרס 2006. ליקוי זה, שנראה במלואו בטורקיה, התרחש יום אחד בלבד לאחר הבחירות הכלליות לכנסת ישראל שהתקיימו ב-28 במרס. קשה להתעלם מהצירוף בין ליקוי המאורות בשמים לליקוי המאורות על הקרקע".

 

אף אסטרולוג לא יכול היה לנסח זאת טוב יותר.

 

וארשה לעצמי להוסיף את תרומתי הצנועה: קשה גם להתעלם מליקוי-חמה אחר שנראה, ממש כמו הליקוי הנוכחי, באופן חלקי אצלנו בעת שנראה במלואו בטורקיה - הלוא הוא ליקוי-החמה הדרמתי שהתרחש ביום 11.8.1999 בתוך צלב גדול. גם הליקוי הזה היה קשור בקשר הדוק לבחירות שהתקיימו באותה שנה, 1999, בישראל.

 

 


ליקוי-החמה ובחירות 1999
בכתבה שפרסמתי מספר חודשים לפני התרחשותו של אותו ליקוי-חמה נורא-הוד שהיה האחרון בשרשרת של ליקויים הרי גורל עבור מדינת ישראל  שהתרחשו בשלהי המילניום הקודם, כתבתי שליקוי זה מסמל בחירה בין אור לחושך, וצפיתי שבמידה ובבחירות הקרובות שעמדו להתקיים במאי 1999 נבחר באור, נצליח להעביר את רוע הגזירה. באותן הבחירות התמודדו בנימין נתניהו ואהוד ברק, ואני המלצתי לבחור במועמד ששמו מסמל אור. ברק אכן נבחר ותרחיש האימים פסח על ישראל, שהעבירה את רוח הגזירה - אך הוא נחת במלוא עוצמתו על טורקיה: מספר ימים לאחר ליקוי-החמה התרחשה רעידת אדמה קטלנית בצפון טורקיה שגבתה עשרות אלפי קורבנות.

 

 


ליקוי-החמה של 1999 וליקוי הלבנה של 2003
ליקוי החמה האחרון של המילניום הקודם, הלוא הוא אותו ליקוי נורא-הוד שהתחולל בתוך צלב ענק, מהדהד בליקוי הלבנה הדרמתי שהתרחש בתחילת המילניום בתוך מגה-מגן-דוד - אותו מערך כוכבי חד-פעמי שלא ארע מאז ומעולם, הלוא הוא ה-ללמ"ד (ראשי תיבות של ליקוי לבנה במגן דוד). שימו גם לב להצלבת התאריכים: ליקוי החמה התרחש ביום 11.8.1999, וליקוי הלבנה החרה החזיק אחריו ביום  8.11.2003.

 

מזה זמן שאני חושבת לכתוב מאמר על הקשר שבין שני הליקויים המגה-דרמתיים האלה ועל המסר שלהם.

 

 


הכתבה עלתה לאתר ביום 18.2.2008